خواستگاری ، به درخواست ازدواج گفته می شود که در فرهنگ ما معمولا این درخواست از جانب پسر به عنوان خواستگار انجام می شود . اما در مواردی ممکن است دختر چنین تقاضایی از پسر بکند .
خواستگاری زمانی رسمیت پیدا می کند که طی مراسمی خانواده پسر ، به منزل پدر دختر مراجعه کرده و دختر مورد نظر را برای پسرشان خواستگاری کنند .
خواستگاری اولیه بهتر است مخفیانه باشد ، یعنی مساله خواستگاری باید تا زمانی که به یک سرانجام مشخص نرسیده نباید علنی شود ، چرا که در صورت به توافق نرسیدن طرفین ، مسائلی پیش می آید که روی روح و روان طرفین تاثیر می گذارد و هم چنین ممکن است ازدواج آن ها با شخصی دیگر با سختی هایی همراه باشد .
مثلا وقتی برای دختری خواستگار می آید و آن خواستگاری به سرانجام نمی رسد، در صورت علنی بودن خواستگاری، عده ای ممکن است این سوال برای آن ها پیش بیاید که چرا دختر مورد نظر ، مقبول واقع نشد ؟ شاید عیب و ایرادی داشته که خواستگار از ازدواج با او سر باز زده است . همین اتفاق ممکن است برای پسر هم رخ بدهد . 
بنابراین پیشنهاد می شود که اولین جلسات خواستگاری تا جای ممکن مخفیانه برگزار شود ، و ماجرا زمانی علنی شود که کار تمام شده و یک جلسه تشریفاتی با حضور بزرگترهای فامیل به عنوان " بله برون " برگزار گردد .
البته این بدان معنی نیست که در جلسه اول بزرگان فامیل دعوت نشوند ، اتفاقا باید در صورتی که والدین طرفین در زمینه ی خواستگاری کم تجربه باشند بهتر است که فردی با تجربه را به همراه خود به خواستگاری ببرند و از اون طرف هم خانواده ی دختر فردی را دعوت کنند، منتهی باید تاکید شود که تا زمانی که ماجرا به نتیجه نرسیده ، دیگران با خبر نشوند، اگر هم دو طرف با هم توافق نکردند، جریان خواستگاری مخفی باقی بماند .

یک توصیه مهم به دختران
تا زمانی که پسری رسما و با خانواده از شما خواستگاری نکرده ، نه دل به قول های او ببندید ، نه وارد ارتباطات مخفیانه به بهانه ی آشنایی بیشتر شوید ، نه قول صبر کردن به او بدهید ، و نه حتی به او فکر کنید .
این تجربه ی بنده از چند سال مدیریت خانواده برتر است .

در وبلاگ خانواده برتر پست های زیادی در مورد خواستگاری وجود دارد که در موضوعات مختلفی دسته بندی شده اند ، برای دیدن بخش هایی از این پست ها روی عبارات زیر کلیک یا اشاره بفرمائید :

موفق باشید

نکته مهم در مورد باز نشدن لینک های پیشنهادی:
در صورتی که لینک های بالا و یا سایر لینک های خانواده برتر،برای شما باز نشدند، دوستانی که با رایانه بازدید کننده هستند روی لینک مربوطه راست کلید کنند و دوستانی هم که با گوشی و تبلت از وبلاگ بازدید می کنند لینک مربوطه را 2 ثانیه لمس کنند، در ادامه اگر گزینه باز شدن در صفحه جدید را انتخاب شود لینک مربوطه برای شما نمایش داده می شود
آموزش رفع دائمی این مشکل حل مشکل باز نشدن لینک ها
کاربران محترم خانواده برتر در مورد پست (خواستگاری) ، (۴۶) نظر داده اند، برای مطالعه نظرات کمی پایین تر بروید یا اینجا (کلیک-لمس) کنید.
↓ موضوعات مرتبط ↓ :
واژه نامه (۱۸ مطلب مشابه)
↓ موضوعات پربیننده و منتخب ↓ :
ابراز علاقه دختر به پسر نیاز جنسی دختران نیاز عاطفی دختران دختران مجرد 30+ سال پسران مجرد 30+ سال آموزش های شوهرداری آموزش های زن داری دوستی به قصد ازدواج مشورت در ازدواج خانم ها ازدواج موفق دکتر فرهنگ دوران عقد مسائل زناشویی درد دل های پسران تناسب اندام آموزش ترک خودارضایی آموزش کنترل فشار جنسی مسائل خانم های چادری فشار جنسی قبل از ازدواج عشق