سلام و عرض ادب خدمت دوستان عزیز

سردرگمم ، از دوستان میخوام راهنماییم کنن و بگن تو این شرایط چکار کنم.

واقعیتش من برای ازدواج معیارهای زیادی دارم و چند تا اپشن مهم دارم که در کنار هم برام معنی پیدا میکنه و اگه یکی در کنار دیگری نباشه دچار شک و تردید در انتخاب میشم و نمیتونم فرد مورد نظر رو به عنوان همسر بپذیرم که شامل  اخلاق و رفتار خوب و اینکه آدم با شخصیتی باشه برام خیلی مهمه ، شغل و تحصیلات حداقل کارشناسی ، خانواده ی خوب و سالم و اینکه پسر چشم پاکی باشه و اهل دوستی با جنس مخالف نباشه .

خواستم یه توضیحی داده باشم تا متوجه معیارهام بشید ، اخیرا خواستگاری دارم 32 ساله که تقریبا 2- 3 سالی از من بزرگترن و چون مدرک تحصیلیشون دیپلم هست من اصلا مایل نبودم که ایشون رو ببینم ولی خب با اصرار خانواده ها که حالا همدیگه رو ببینید و اگه نخواستید هیچ مشکلی نیست ، بالاجبار با این آقا صحبت کردم .

ایشون خیلی خوب صحبت میکنه و آدم خیلی صادقی به نظرم اومد و ویژگیهای خیلی خوبی داشتن که در کمتر پسری دیده میشه ، خیلی آدم مهربون و دلسوزو مودبی هستن  و صداقت رو میشه از حرفاشون متوجه شد و مهمتر از همه اینکه پسر خیلی مثبتیه که اهل هیچ برنامه ای نیست نه اهل دوستی با جنس مخالف و نه اهل سیگار و قلیون و این موارد برای من خیلی مهمه که پسری تا این سن دست از پا خطا نکرده باشه و سالم زندگی کرده باشه.

از لحاظ شغلیم 10 سالی هست که در شرکتی مشغول به کار هست  و میتونه از پس یه زندگی معمولی بربیاد، ظاهرشونم خوبه فقط یه کم قدشون کوتاهه 170 شایدم بیشتر، البته منم قدم معمولی و 160 هستم ، تحصیلاتمم کارشناسی هست ،  تنها مشکلی که ایشون دارن همینه که سطح تحصیلاتشون پایینه و منم روی این موضوع خیلی حساسم  چون واقعا برام مهمه ،  شرط کردم که باید ادامه تحصیل بدن و ایشون هم تا حدودی موافقت کردن که اگه شرایطش پیش بیاد و بتونن این کارو میکنن ، ولی خب با توجه به اینکه  ساعت کاریشون زیاده اصلا فرصتی برای درس خوندن پیدا نمیکنند و نمیدونم میشه به حرفاش تو این زمینه اعتماد کرد یا نه ، نمیدونم چکار باید بکنم ، اصلا بهش فکر کنم یا نه ؟ خواهشا راهنمایی کنید.

از طرفی خانواده ها از هم خوششون اومده و خانواده ی آقا پسرم منو پسندیدن و دوست دارن با هم بیشتر آشنا بشیم و مادرشون تماس گرفتن و با مادرم صحبت کردن که دل پسرم رو نشکنید و از این جور صحبتها ، البته من آدم سنگ دلی نیستم ولی خب نمیتونم پا بذارم روی معیارهام ، به نظر شما  این مورد میتونه گزینه ی مناسبی باشه ؟ شما اگه جای من بودید تو این موقعیت چکار میکردید ؟

لطفا هم آقایون هم خانومها نظر بذارن ، ممنون از راهنماییتون .


لطفا این مطلب را با دوستان تان به اشتراک بگذارید ←
از کاربران محترم خانواده برتر در این پست ، (۳۱) نظر تائید شده است، برای مطالعه نظرات یا کمی پایین تر بروید یا اینجا (کلیک-لمس) کنید.
↓ موضوعات مرتبط ↓ :
مشورت در ازدواج آقایان (۱۶۶۷ مطلب مشابه)
↓ موضوعات پربیننده و منتخب ↓ :
ابراز علاقه دختر به پسر نیاز جنسی دختران نیاز عاطفی دختران دختران مجرد 30+ سال پسران مجرد 30+ سال آموزش های شوهرداری آموزش های زن داری دوستی به قصد ازدواج مشورت در ازدواج خانم ها ازدواج موفق دکتر فرهنگ دوران عقد مسائل زناشویی درد دل های پسران آموزش ترک خودارضایی آموزش کنترل فشار جنسی مسائل خانم های چادری فشار جنسی قبل از ازدواج