خواستگاری ، به درخواست ازدواج گفته می شود که در فرهنگ ما معمولا این درخواست از جانب پسر به عنوان خواستگار انجام می شود . اما در مواردی معدود ممکن است دختر چنین تقاضایی از پسر بکند .
خواستگاری زمانی رسمیت پیدا می کند که طی مراسمی خانواده پسر ، به منزل پدر دختر مراجعه کرده و دختر مورد نظر را برای پسرشان خواستگاری کنند .
خواستگاری اولیه بهتر است مخفیانه باشد ، یعنی مساله خواستگاری باید تا زمانی که به یک سرانجام مشخص نرسیده نباید علنی شود ، چرا که در صورت به توافق نرسیدن طرفین ، مسائلی پیش می آید که روی روح و روان طرفین تاثیر می گذارد و هم چنین ممکن است ازدواج آن ها با شخصی دیگر با سختی هایی همراه باشد .
بنابراین پیشنهاد می شود که اولین جلسه خواستگاری تا جای ممکن مخفیانه باشد ، و ماجرا زمانی علنی شود که کار تمام شده و یک جلسه تشریفاتی با حضور بزرگترهای فامیل به عنوان " بله برون " برگزار گردد .
البته این بدان معنی نیست که در جلسه اول بزرگ فامیل دعوت نشود ، اتفاقا باید در صورتی که والدین طرفین در زمینه ی خواستگاری کم تجربه باشند بهتر است که فردی با تجربه را به همراه خود به خواستگاری ببرند و از اون طرف هم خانواده ی دختر فردی را دعوت کنند .

یک توصیه مهم به دختران
تا زمانی که پسری رسما و با خانواده از شما خواستگاری نکرده ، نه دل به قول های او ببندید ، نه وارد ارتباطات مخفیانه به بهانه ی آشنایی بیشتر شوید ، نه قول صبر کردن به او بدهید ، و نه حتی به او فکر کنید .
این تجربه ی بنده از چند سال مدیریت خانواده برتر است .

در وبلاگ خانواده برتر پست های زیادی در مورد خواستگاری وجود دارد که در موضوعات مختلفی دسته بندی شده اند ، برای دیدن بخش هایی از این پست ها روی عبارات زیر کلیک یا اشاره بفرمائید :

موفق باشید

↓ مجموعه مطالب مرتبط ↓ :
واژه نامه (۱۳ مطلب)

مردم در مورد این موضوع (۴۶) نظر داده اند، برای مشاهده بخش نظرات کمی پایین تر بروید
↓می توانید این مطلب را در واتس اپ و ... برای دوستان تان ارسال بفرمائید↓