سلام

من یکی از کاربران تقریبا فعال سایت هستم که گاها نظراتی رو هم می دهم. یک موضوعی بود که می خواستم به شکل سوال مطرح کنم که در نهایت تصمیم گرفتم در قالب یک توصیه کلی خدمتتون ارائه کنم.

من خودم دهه شصتی ام. فکر می کنم به سنی رسیده باشم که زیاد از روی احساسات حرفی رو نزنم. مطلبی رو که می خوام بگم شاید خیلی از دوستان من جمله خودم باهاش مواجه شده باشند ولی ازتون تقاضا دارم سعی کنید برای فرزندانتان دیگه این داستان رو تکرار نکنید.

خواهش می کنم بچه ها سعی کنید در آینده برای فرزند آوری تون برنامه داشته باشید. برای فرزندانتون برنامه داشته باشید. همینطوری بچه آوردن نه تنها نعمت نیست که از دید من نغمت به حساب میاد.

علاوه بر برنامه ریزی که باید داشته باشید می خوام صحبت هامو معطوف به پدر و مادرهایی کنم که دارای فرزندان هم جنس اند. دو پسر (یا دختر) و بیشتر. 

من با قاطعیت خدمتتون می گم که امکان نداره از یک پدر و مادر یک فرزند صالح بشه و دیگری نا خالف. مگر این که پدر و مادر شرایط رو طوری برای هر کدوم مهیا کنند که این اتفاق بیافته.

اونم مسلما به خاطر بی تدبیری پدر و مادر هستش. تو رو خدا یک دفترچه یادداشت تهیه کنید و توش ریز کارهایی رو که برای هر کدوم از بچه ها تون انجام می دید بنویسید.

مثلا برای یکی از پسرها به دلیل موفقیتی جشن مفصلی رو برگزار می کنید ولی زمانی که اون یکی پسرتون به همون موفقیت می رسه اصلا حواشی خانوادگی باعث فراموشی این اتفاق می شه. یا برای یکی از دخترانتون 5 بار جشن تولد می گیرید و برای دیگری 1 بار. یا مثلا به دلیلی می تونید یکی از پسرانتون رو از خدمت معاف کنید در حالیکه پسر دیگر باید 2 سال بره خدمت.

همین خدمت باعث می شه یکی بسیار پیشرفت کنه و دیگری تبدیل به یک انسان افسرده ای که بسیاری از موقعیت های شغلی و زندگی رو از دست می ده. حتی می گم تو این مواردم بشینید فکر کنید.

بهترین راه رو انتخاب کنید. شده بی خیال معافیت یکی از فرزندانتون شده و برای هر دو شرایط یکسان ایجاد کنید. از این موارد خیلی هست. اگر به یکی مثلا تو 15 سالگی ماشین دادید دستش به اون یکی نگید تا 18 نشده حق نداری.

اگر به یکی کمک مالی کردید یادداشت کنید و در زمانش با دیگری هم همین طور برخورد کنید. اگر برای فرزند بزرگتر بهترین لباس و پوشاک رو خریداری کردید همون البسه رو نگه داری نکنید برای فرزند کوچکتر و ..... چرا می گم یادداشت کنید چون فراموشی به بار میاره.

نتیجه فراموشی تبعیضه. توجه کنید نتیجه این تبعیض ها یک انسان افسرده گاها عقده ای یا حسود می شه که همیشه در حسرت نگاه های عدالت آمیز می مونه. یا این مسائل رو می ریزه تو خودش و از درون نابود می شه و یا این هر روز یک جار و جنجال جدید ایجاد می کنه.

جالبه که تو این موارد مسلما پدر و مادر بیشتر گرایش پیدا می کنند به فرزندی که همیشه مورد توجه بوده و تو خیال خودشون فکر می کنند این یکی از فرزند دیگرشون بهتره و تکیه گاه امن تریه. در حالیکه اون موجود دیگه نتیجه بی تدبیری، بی مدیریتی، بی سوادی و بی فکری خود پدر و مادره.

به خدا این مسائل فراموش نشدنیه. فرزند شمار دستان محبت آمیز پدر و مادر بر روی سرش رو از یادش نمی بره چه برسه به مسائل دیگه. می خوام بگم راز خوشبختی فرزندانمون تو پول و ثروت و امکانات نیست.

راز خوشبختی تو تعداد فرزندان نیست. تو مدیریت درسته. شرمنده به دلیل کسالت نتونستم متن منسجم تری رو بنویسم. ان شاالله عزیزان با نظراتشون متن ناقص من رو کامل می کنند.

ممنون


مرتبط:

اگه یه پسر داشتم ...

پسرم همیشه از پسرای دور و برش کتک میخوره

بذارم پسر 13 ساله ام با بچه ها بازی کنه یا محدودش کنم ؟

چطوری بچه هامون رو ولایت مدار بار بیاریم ؟

ﺩﺭ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﮐﻮﺩﮐﺎﻥ ﺍﺯ ﮐﺠﺎ ﻣﻬﺮﻭﺭﺯﯼ ﺑﯿﺎﻣﻮﺯﻧﺪ؟

در برخورد با نوجوون ها سختگیری هم حدی داره

تربیت بچه های نسل گذشته بهتر بود یا حالا ؟

برای مستقل بار آوردن بچه هاتون چه کارهایی رو انجام میدید؟

طرح مراقبت از خود - مبحث خودآگاهی

تربیت فرزندان مون در آینده چه طور باید باشه؟

از ایده های تربیتی تون برای داشتن فرزند صالح بگید

بهترین درسی که می تونید به یه نوجوان بدید چیه ؟

تلاش کنیم پدر و مادر خوبی باشیم

روش مواجهه با ضربات روحی کودکان

چگونگی درمان حسادت کودکان

اضطراب و استرس در کودکان

حدود محبت به بچه ها برای جلوگیری از سوء استفاده ی اون ها

راهکار یا تجربه ای در زمینه یاد دادن قناعت به بچه ها دارید ؟

لطفا بچه هاتون رو محدود نکنید

چکار کنم که پسرم در آینده دچار تنفر از جامعه و جنس مخالف نشه ؟

رفاقت با فرزندان ، خطر آزارهای جنسی در اون ها رو کاهش میده

اجازه بدهیم بچه ها سختی های طبیعی زندگی را لمس کنند

آموزش دشمن شناسی به نوجوانان و جوانان

بچه ها فراتر از اون چیزی که ما تصور می کنیم می فهمند

آیا شما بدنبال مطیع بودن فرزندانتان هستید ؟

دلم نمیخواد پسرم بی تربیت و بد دهن بار بیاد

نحوه ی رفتار با بچه ای که از والدینش باج گیری میکنه ؟

چطور رازداری و اهمیت اون رو به همسر و فرزندانمون یاد بدیم؟

تو رو خدا یه کم با بچه هاتون مهربون تر باشین

اصول برخورد با بچه ی بی تربیت و پر رو

خدا میگه از بچگی بچه هاتونو با دین آشنا کنید اما ...


برای مطالعه نظرات کاربران در این مورد، کمی پایین تر بروید یا اینجا را (کلیک-لمس) کنید.
خوشحال خواهیم شد اگر اطلاعات یا تجربیاتی که دارید را با ما در میان بگذارید
↓ کپی لینک این صفحه برای ارسال به دیگران ↓
↓ مطالب مشابه بیشتر در دسته بندی(های) زیر ↓ :
تربیت رفتاری پسران (۱۲۳ مطلب مشابه) تربیت رفتاری دختران (۱۱۰ مطلب مشابه)