با سلام
دختری هستم 30 ساله. پدر و مادرم خیلی پیر هستن و مراقبت اونها با من هست. همه خواهر برادرام ازدواج کردن طوری که بچه های اون ها همسن و سال من هستن .

حالا مشکل من اینجاست که اصلا دیده نمیشم. پدر و مادرم نگران ازدواج نوه هاشون هستن و انگار نه انگار من که دخترشونم و مثل کلفت براشون کار انجام میدم مجردم.

پدرم مرتب جلو من از خواستگارهای برادرزاده ها و خواهر زاده هام میگه در حالیکه من هیچ خواستگاری ندارم. آخه کی حاضره به خواستگاری یه دختر پرجمعیت با پدر و مادر پیر و مریض بره که هیچی از دار دانیا نداره.

هر شخصی هم سمت خانواده من بیاد  اول از همه خواهر زاده ها و برادر زاده هام رو میبینه که از همه نظر موقعیت بهتر از من دارن و منو اصلا نمیبینه.

پدر و مادرم هر وقت مهمونی چیزی میدن که طرف مثلا پسر داره حتما خواهر برادرام هم دعوت میکنن که دخترای اونها رو هم ببینن. پدرم تو جمع دوستانش همش از خواهر زاده برادر زاده هام تعریف میکنه طوری که هیچ کس نمیفهمه اصلا من هم وجود دارم. چندین بار شده تو جمعی بودم و طرف وقتی فهمیده دختر کی هستم گفته مگه پدرت دختر کوچیک هم داشت و ما بیخبر بودیم.

تصمیم دارم از این خونه برم اما نمی دونم با کدوم پول. رهن خونه خیلی بالاست و پدرم هم هر چی داشته داده به برادرهام (به همه زمین داده ) و فقرش مونده واسه من . نقش من از این زندگی فقط کلفتی پدر و مادرم هست بی اینکه دیده بشم و بدون هیچ قدردانی.

من هیچ سهمی از این زندگی نداشتم جز مقایسه و سرکوفت . بعد مرگشون هم هیچی بهم نمیرسه چون خونه پدری اگه بین خواهر برادرهام تقسیم بشه فقط چیزی حدود پنجاه میلیون شاید بهم برسه و احتمالا مجبورم کارتون خواب بشم. جوانی و ثروت پدر و مادرم مال اونها بود اما کلفتی و فقرشون مال من.


بیشتر بخوانید ...

دیگه نمیکشم، دیگه نمیخوام این زندگی رو ...

همه چیزمون رو الکی و برای هیچ باختیم

نمیدونم سرنوشتم چرا اینجوری شد ؟

سر طبیعی ترین مسائل زندگی جیگرم خونه

این که یه دختر مجرد خونه بگیره و مستقل بشه بده ؟

چطور خانوادم رو قانع کنم که سر کار برم ؟

صبح تا شب توی خونه حسرت زندگی دوستانم رو می خورم

چرا منو کسی نمیخواد؟ ، این سوال شده عقده

تنها چیزی که تا آخر عمر با منه حسرته

درد و دل یه دختر دهه شصتی

یک دخترم که در آستانه 30 سالگی دچار بحران شدم

دختر 28 ساله ای هستم که دیگه هیچ هدفی ندارم


برای مطالعه نظرات کاربران در این مورد، کمی پایین تر بروید یا اینجا را (کلیک-لمس) کنید.
خوشحال خواهیم شد اگر اطلاعات یا تجربیاتی که دارید را با ما در میان بگذارید
↓ کپی لینک این صفحه برای ارسال به دیگران ↓
↓ مطالب مشابه بیشتر در دسته بندی(های) زیر ↓ :
مشورت در ازدواج خانم ها (۲۳۰۴ مطلب مشابه) درد دل های دختران و پسران (۲۰۹ مطلب مشابه) ازدواج و مسائل گوهران کشف نشده (۱۳۳ مطلب مشابه)