سلام 

من خودم پسرم و یه سوالی از پسران دارم ؛

تا الان شده معیارت برای ازدواج حجاب چادر و خوش اخلاقی و ... باشه ، ولی یه روزی برسه که زندگی یه دختر مهربون ولی ولی مانتویی رو بذاره سر راه زندگیت ، اولش مقاومت میکنی و قضاوت هایی رو که در مورد مانتویی ها کرده بودی رو یادت میاری ، بعد از اون به این فکر میکنی که این همه ویژگی های همسری رو که از خدا خواسته بودی رو داره به جز اون حد چادر و حجاب و ... ، بعد از اون هم شروع میکنه روی ذهن دختره کار کنی که چادر سرش کنه و ...

ولی جواب میشنوی نه ! اگه هم بگه آره بعد چند روز میگه نه من نمیتونم و مجبورم نکن ، و انتقاد های دو طرفه شروع میشه ، و در آخر سعی میکنی بهونه چادر رو بندازی گردن خانواده و فرهنگ جامعه و ... ، ولی باز هم تو مغلوب میشی .  

تا اینکه چند وقت گذشته و اون غول مانتو برات از بین رفته و فکر میکنی چشمات باز شده و فکر میکنی با فرهنگ تر شدی ، و بعد از اون با اینکه ته دلت راضی نیست ، دلت رو با مانتو گشاد و بلند دختره راضی میکنی ، خودت رو با این دیدگاه که بعضی دخترای چادری خیلی کارها میکنند و ... راضی میکنی ، خودت رو با این دیدگاه که خدا همه خوبی ها رو به یه نفر نمیده راضی میکنی ، آره باید خودت رو راضی کنی و با این باشی و یا درد فراموش کردن و تنهایی رو انتخاب کنی . 

به این فکر میکنی که بخاطر یه چادر شاید از دستش بدی و بعدا مثل این پیدا نشه ، شاید بعدا با یه دختر چادری ازدواج کنی که مثل این نخنده ، مثل این بلد نباشه لوس بازی در بیاره و دوست دارم رو بگه دوج دارم و ... (منظورم توی رابطه عاطفیه) ، دست آخر میبینه نه خودت میتونی بری و نه میتونی ناراحتی عزیزت رو ببینی ، و به این فکر میکنی که چطوری خانوادت رو مثل خودت روشن فکر کنی !؟

دست آخر هم اون دختر چادری میاد توی این وبلاگ و میگه که حتی پسرای مذهبی هم دنبال دخترای مانتویی و .... میرن ، این پست قضاوت حجاب و بی حجابی نیست لطفا دوباره جنگ و دعوا سر حجاب رو از سر نگیرید . 

این پست فقط پشت پرده انتخاب یه پسره ، خود من دیگه فهمیدم که معیار ازدواج همش کشکه ، کافیه فقط, یکی بیاد و به دل آدم بشینه و اونوقت آدم عاشق همه چیزش میشه و معیاراش همگی تغییر میکنه ، اونم برای کسی که یه مدت طولانی تنها بوده ، من ممنون میشم دخترا هم نظرشون رو بگن ولی پست رو اینجوری شروع کردم که چقدر پسرا به این سناریو شبیه هستند .

یا علی


مرتبط :

به چنین پسری بله میگن ؟

به یه خواستگار با این شرایط بله میدین؟

معیارهای یک مرد عالی در نظر خانم ها برای ازدواج چیه ؟

با من ازدواج میکنی ؟

آیا من شرایط ازدواج رو دارم ؟

خانم ها، پسری با این شرایط رو قبول می کنید ؟

9 مورد خواستگاری رسمی رفتم، اشکال کارم کجاست ؟

ملاک های انتخاب همسر اینده ی حمید رضا

اگه ازتون خواستگاری کنم چه جوابی میدید ؟


لطفا این مطلب را با دوستان تان به اشتراک بگذارید ←
از کاربران محترم خانواده برتر در این پست ، (۱۰۸) نظر تائید شده است، برای مطالعه نظرات یا کمی پایین تر بروید یا اینجا (کلیک-لمس) کنید.
↓ موضوعات مرتبط ↓ :
مسائل پسران جوان (۱۴۹۵ مطلب مشابه) مسائل دختران جوان (۲۳۰۸ مطلب مشابه) مطالب کاربران (۸۰۲ مطلب مشابه) بررسی معیارهای ازدواج (۶۷ مطلب مشابه) حجاب (۷۸ مطلب مشابه)
↓ موضوعات پربیننده و منتخب ↓ :
ابراز علاقه دختر به پسر نیاز جنسی دختران نیاز عاطفی دختران دختران مجرد 30+ سال پسران مجرد 30+ سال آموزش های شوهرداری آموزش های زن داری دوستی به قصد ازدواج مشورت در ازدواج خانم ها ازدواج موفق دکتر فرهنگ دوران عقد مسائل زناشویی درد دل های پسران آموزش ترک خودارضایی آموزش کنترل فشار جنسی مسائل خانم های چادری فشار جنسی قبل از ازدواج