سلام خدمت همه کاربران بزرگوار

با شناخت نسبی که دارم اکثر کاربران این وبلاگ انسان های عاقلی هستند ولی شاید چند نفر محدودی باشند که با وجود این که متشخص هستن اشتباهی رو انجام بدهند.

به خاطر همین دوست داشتم موضوعی رو مطرح کنم که اگه حتی عده ی اندکی این اشتباه رو انجام میدن دیگه تکرار نکنند، البته اینکه کسی یه اشتباهی رو انجام داده دلیل بر این نیست متشخص نیست ولی بهتره اشتباهات مون رو اصلاح کنیم، پیشاپیش ممنونم از وقتی ‌که برای خوندن این مطلب میذارید.

قضیه از اون جایی شروع شد که وارد داشگاه شدم و اولین تجربه ی بودن در خوابگاه رو داشتم، و چیزی که خیلی آزارم میداد اصطلاحاتی بود که بعضی (نه همه) دانشجوان به شوخی به کار می بردند.

یادمه یکی از کاربران بزرگوار پستی در رابطه با یه سری اصطلاحات گذاشتن و گفتن که در به کاربردن این اصطلاحات دقت کنید چون بعضی ها ممکنه جور دیگه ای معنا کنند، من تا اون موقع نمیدونستم این اصطلاحات معنی دیگه ای هم میتونن داشته باشن. 

چیزی که خیلی ناراحت کننده ست اینه که این شوخی ها در بین دختران هم متاسفانه گاهی دیده میشه، و دردآور تر اینکه کسانی که این اصطلاحات رو به کار میبرند واقعا دختران خوبی هستن و فقط به قصد شوخی و خنده استفاده میکنند.

اسلام با شوخی کردن و شاد بودن مخالف نیست، اینکه یکی میخواد دوستانش رو بخندونه، خیلی هم قشنگه، ولی خنداندن به چه قیمت؟، به قیمت زیر سوال بردن شخصیت خودتون !!!

خواهشا سعی کنید در هر شرایطی اول از همه مراقب شان خودتون باشید، خدا شاهده من هیچ وقت ذهنیت بدی نسبت به این دختران پیدا نکردم و فقط نخندیدم، چون به نظرم بی مزه ترین شوخی بود، اونم من که خیلی راحت به همه چی میخندم چون برام بیشتر دردآور بود.

اما همون هایی که به ظاهر میخندند ممکنه خیلی تصورات خوبی نداشته باشند، پس خواهشا برای خنداندن بقیه خودتون رو پایین نیارید، شخصیت شما خیلی با ارزشه، یا اینکه به فرض یکی از استاد ها عکس پسرش رو رو پروفایلش گذاشته بود بعد دانشجوها (نه همه) عکس رو نگاه میکردند و هی تعریف میکردن از چهره ش که چقدر خوشگله و ...‌ ، یکی به شوخی گفت وای یکی این گوشی رو ازم بگیره سیر نمیشم از نگاه کردنش!

خدا شاهده من هنوز اون عکس رو ندیدم، یعنی حالم بد شد از این نوع شوخی ها، اتفاقا دخترهای خوبی هستن و فقط یه جور شوخیه به نظرشون ولی واقعا این شوخی ها در شان یه دختر نیست.

یا از کلاس یکی از استاد ها برگشتیم، یکی از دانشجو ها داشت از چهره  و قد استاد تعریف میکرد، در حالی که استادمون هم زن داشت و جوان نبود، ولی بعضی ها پشت سرش میگفتن اگه ازش خواستگاری میکرد قبول میکرد!

من از نوع حرف زدن اون دختر خوشم نیومد، ولی چیز بدی هم تو ذهنم نگذشت، ولی بقیه این طوری گفتن! من حرف هایی رو که فکر کنم ممکنه از شخصیت فلان شخص کم کنه پیش فرد دیگه ای نمیگم.

ولی همون هایی که تو ظاهر بهتون میخندن هم ممکنه فکر اشتباهی بکنند، یا این که اگه خودشون هم فکری نکنند پیش بقیه بازگو کنند، خواهش میکنم به خاطر خنداندن بقیه شخصیت خودتون رو پایین نیارید.

ممنون موفق باشید


مرتبط با نوع رفتار دختران در دانشگاه:

با پسرهای همکلاسیم چطور برخورد کنم که حرفی پشت سرم نباشه

قبل از اینکه برم دانشگاه یه دختر خیلی سر به زیر و معتقدی بودم

لازمه یه کم راحت تر با پسران همکلاسیم برخورد کنم ؟

چگونه در حین سنگین بودن در دانشگاه زیبا باشیم؟

والدینم تا قبل از دانشگاه اجازه ندادند به هیچ اجتماعی وارد بشم

چرا دختران/پسران بعد از دانشگاه رفتن این همه فرق میکنن؟

در دانشگاه همیشه در برابر پسران خیلی مغرورم

وارد دانشگاه که شدم چیزهای عجیبی دیدم

مثل بقیه دختران کلاس مون با پسرا راحت باشم؟

در کلاس های مختلط احساس امل بودن بهم دست میده

از جو محیط دانشگاه می ترسم

تصور من از محیط دانشگاه اون چیزی بود که در فیلم های خارجی دیده بودم

می خوام با همکلاسی های پسر ، رفتاری محترمانه داشته باشم

چطور پسر همکلاسیم رو نادیده بگیرم و به درسم برسم ؟

اعتماد بنفسم رو از وقتی وارد دانشگاه شدم پاک از دست دادم

من دختریم که چشم چرونم ؟

محدوده دوستی و آشنایی برای یه دختر دانشجو

در دانشگاه چه طوری باید با پسران رفتار کرد ؟

دوستی با پسرهای هم کلاسی افتخاره ؟

حدود رفتار اجتماعی یک دختر در دانشگاه و محیط کاری

جلوگیری از ایجاد صمیمیت با نامحرم ها در دانشگاه


برای مطالعه نظرات کاربران در این مورد، کمی پایین تر بروید یا اینجا را (کلیک-لمس) کنید.
خوشحال خواهیم شد اگر اطلاعات یا تجربیاتی که دارید را با ما در میان بگذارید
↓ کپی لینک این صفحه برای ارسال به دیگران ↓
↓ مطالب مشابه بیشتر در دسته بندی(های) زیر ↓ :
نوع رفتار در دانشگاه (۱۲۲ مطلب مشابه)