سلام به همه ی خانم ها و آقایون گل
بنده تا پارسال در چنین ایامی می آمدم خانواده برتر و پست می خوندم و نظر می دادم و گاهی هم پست می ذاشتم. این پست رو برای خانم ها و آقایونی می ذارم که دوست دارن ازدواج بکنن و شرایط محیا نیست. بله برای من هم محیا نبود ...مسائل مالی... خانمی که مورد پسند بنده باشه نبود ... و خیلی شرایطی که همه جوونایی که دم ازدواج هستن هم من داشتم.
توکل کردم به خدا و همچنین خانم فاطمه (س) ، زمانی هم که به همسرم رسیدم گفتم که توانایی خرید خونه ندارم ... ، عروسی هم شاید نتونیم ... ، اما تمام تلاشم رو می کنم ، ایشون و خانواده شون اصلا سخت نگرفتن به بنده . نه خودشون و نه خانوادشون ، یک دفعه حرف از خونه و عروسی نزدن. همسرم ، خانم مومن و مهربونی هست. خیلی با دل من راه میاد ، منم که می میرم براش این قدر که دوسش دارم. البته منم با دلش راه میام.
باورتون نمی شه واقعا مثل معجزه شد که بنده تلاشم رو کردم و بدون کمک پدر و مادرم خونه خریدم ... ، من همیشه به همسرم میگم که خدا بخاطر گذشتی که تو کردی و ساده نگاه کردی به ازدواج این خونه هدیه تو هست در حقیقت.
البته هنوز عروسی نگرفتیم ... ان شاء الله من مطمئنم خدا پول یه مهمونی ساده رو بهمون میده دیگه حداقل ...
خانمم که میگه اصلا مهمونی نمی خواد ... ، ولی من دوست دارم براش عروسی بگیرم حتی ... ، بنده توی تهران هم زندگی می کنم ...
اینا رو گفتم بخاطر اینکه به آقایونی که میگن دختر خوب نیست ، بگم که امیدتون به خدا باشه و تمام تلاشتون رو بکنید ، هم قبل بدست آوردن همسرتون هم بعدش ... که البته بعدش مهم تره ... توی زندگی گذشت و خوش اخلاقی هم لازمه.
به خانم ها هم میگم که اگر دوست دارن ازدواج کنن باید فکر پول و خونه و چشم و هم چشمی و ماشین نباشن . ازدواج یه چیز مقدسه و خدا خودش کمک می کنه.
البته نه اینکه اگر ماشین و خونه و اینا بد باشه! موضوع اینه که اگر پسری خوبه ، فرصت ازدواج خودتون رو با آمال و آرزو های خانواده هاتون عوض نکنید.
در پناه حق باشید...


برای مطالعه نظرات کاربران در این مورد، کمی پایین تر بروید یا اینجا را (کلیک-لمس) کنید.
خوشحال خواهیم شد اگر اطلاعات یا تجربیاتی که دارید را با ما در میان بگذارید
↓ کپی لینک این صفحه برای ارسال به دیگران ↓
↓ مطالب مشابه بیشتر در دسته بندی(های) زیر ↓ :
مسائل پسران جوان (۱۵۳۹ مطلب مشابه) مسائل دختران جوان (۲۳۵۳ مطلب مشابه) ازدواج با دختر مذهبی (۶۰ مطلب مشابه)