سلام

اینجا تنها جایی که با «تعداد زیادی از افراد» می توان بدون خجالت حرف زد.

من دخترم و نوجوان، مادرم چند بار که راجع به پریودی ازش پرسیدم هر بار گفت همه مردان می دونن و من زیاد برام اهمیت نداشت؛ ولی وقتی پست های اینجا رو خوندم کاملا نگرشم عوض شدم.

فهمیدم خیلی هم مهمه و هر دختری که عصبی بشه و خلق و خوش تنگ باشه فوری حدس میزنن طرف پریوده. هیچ وقت برای نوار بهداشتی با مامانم نرفتم چون خجالت می کشم و همیشه بیرون می ایستادم.

وقتی که پریود میشم اصلا به زور از جلو بابام رد میشم، همه ش احساس خجالت دارم، یعنی ترجیح میدم فقط ی گوشه بشینم و راه نرم. الآن احساس خیلی بدی دارم دیگه نمی تونم اون طوری با اعتماد به نفس تو جامعه برم حقیقتش .

نه اینکه بخوام بگم فکر می کنم به من توجه می کنن چون اصلا متوهم نیستم در این زمینه ولی خب همین که با مردی مواجه میشم دست و پام میلرزه و یاد همین موضوع میفتم و خجالت می کشم.

کلا گوشه گیر تر شدم و احساس و انرژی منفی می گیرم همه ش از جامعه ترجیح میدم تو خونه و خلوت باشم و اعتماد به نفسم رو از دست دادم.

البته دوباره این هم بگم اوایل رشد سینم هم همیشه خجالت می کشیدم و لباس های گشاد و این جور چیزها که معلوم نباشه.

کلا در مورد مسائل جنسی به شدت اعتماد به نفسم کم شده. دخترهای عزیز اگر میشه کمکم کنید وقتی به مامانم میگم همه ش می خواد به من بگه که هیچی نیست ولی من با نظرات آدم های اینجا فهمیدم چیزی هست، همه ش مامانم آرومم می کنه، دوباره یاد این ها میفتم استرس می گیرم.

خواستم از بقیه دخترها هم که نظر شون رو بگن و علاوه بر اون بگن که چطور بدون استرس در جامعه رفتار می کنن.

راستی خواهرهای عزیز بیش از پنج ساله که من میشم و اوایل استرسم زیاد اواسط کم و این اواخر دوباره زیاد شده گفتم بدونید که دفعات اولم نیستش.


پیشنهاد:

ریزه کاری هایی از جنس محبت و توجه به خانم ها در دوران پریود

خوردن هندوانه، ترشی، ماست ،خربره ،سیر و لبنیات در دوران پریود

شما دوره ی پریودتون رو چطور حساب میکنین؟

آیا پریود زن ها را بی حوصله می کند؟

علائم و اثرات روانی پریود در خانم ها و آقایان!

سیکل قاعدگی ( پریود ) و انواع اختلالات مربوط به آن ( 1 )

سیکل قاعدگی ( پریود ) و انواع اختلالات مربوط به آن ( 2 )

زمان عادت ماهانم اصلا مشخص نیست

چکار کنم زودتر پریود بشم؟

خونریزی مجدد بعد از اتمام دوره پریود

خوردن غذاهای سرد در زمان پریود ضرر داره ؟

تغییر اخلاق خانم ها در زمان پریود

تغییر اخلاق دختران در دوران پریود، بعد از ازدواج برطرف میشه؟

تغییر اخلاق خانم ها در زمان پریود


لطفا این مطلب را با دوستان تان به اشتراک بگذارید ←
از کاربران محترم خانواده برتر در این پست ، (۱۶) نظر تائید شده است، برای مطالعه نظرات یا کمی پایین تر بروید یا اینجا (کلیک-لمس) کنید.
↓ موضوعات مرتبط ↓ :
مسائل دختران جوان (۲۳۱۵ مطلب مشابه)
↓ موضوعات پربیننده و منتخب ↓ :
ابراز علاقه دختر به پسر نیاز جنسی دختران نیاز عاطفی دختران دختران مجرد 30+ سال پسران مجرد 30+ سال آموزش های شوهرداری آموزش های زن داری دوستی به قصد ازدواج مشورت در ازدواج خانم ها ازدواج موفق دکتر فرهنگ دوران عقد مسائل زناشویی درد دل های پسران آموزش ترک خودارضایی آموزش کنترل فشار جنسی مسائل خانم های چادری فشار جنسی قبل از ازدواج