عرض سلام و احترام خدمت اعضای عزیز خانواده ی برتر

دیدگاهی که می خوام مطرح کنم تاثیر گرفته از نظریات روانشناسی یونگ هست . که به طور کلی بخوام بگم ، معتقد به تفاوت های زن و مرد به لحاظ روانشناختی علاوه بر تفاوت های بیولوژیک هستش. توی پست هام از کتاب " زن بودن ، نوشته ی خانم تونی گرنت " زیاد استفاده می کنم و همچنین مطالب شخصی خودم

آشنایی با ویژگی های شخصیتی باعث می شه نسبت به جنبه های مختلف شخصیت خودمون با دقت بیشتری آگاه بشیم و تحت کنترل خودمون در بیاریمشون و جنبه هایی که مغفول بوده رو تقویت کنیم .

 

زن بودن چیزی به مراتب بیشتر از مونث بودن است ! اما واقعا زن بودن به چه معناست !؟

شخصیت زنان بر چهار پایه استوار است و تعادل بین این چهار انرژی است که شادابی و طراوت را در یک زن حفظ می کند .

1-انرژی جذابیت (معشوقه یا هتایرا)

2- انرژی بانویی (مادونا)

3- انرژی مادری

4- انرژی تکاپو (آمازون)

- زن آمازون ، دارای تمرکز روی امور شخصی خودش و فزون خواه است ! هدفدار و متکی به نفس . خودکفا و در رقابت با مردان !

- مادر حامی و سرپرست است . زنی است که با وابستگی اش به دیگران کامیاب می شود و پرورش دهنده است .

- مادونا دارای سرشتی الهام بخش و بازتابنده و تجسم محسنات کامل زنانه به لحاظ بردباری ، وقار و وفای به عهد است . این نوع زن در پی کسب عظمت برای خود نیست ، او مردش را در زندگی به سوی عظمت می کشاند

- و اما معشوقه ، زنی که زیبایی ، شور جنسی و عشق را در زندگیش به وفور دارد . معشوقه جنبه ای قوی ، قابل ستایش و تحسین از جانب مردان است که همواره طالب آن هستند، به جهت ارتباطی که با مرد ایجاد می کند.

 

به عقیده ی من هر کدوم از این 4 جنبه به جای خودش زیبا و لازمه - خارج از چارچوب خودش هم هر کدوم آسیب هایی به همراه داره ! هر زنی باید همه ی این جنبه ها رو در وجود خودش پرورش بده  و سعی در ایجاد تعادل بین اونها داشته باشه . ( مثل 4 چرخ یک ماشین که اگر همباد نباشن ماشین نمی تونه به خوبی حرکت کنه )

من خودم اولویت رو روی معشوقه و مادونا می دونم و معتقدم این دو جنبه در کنار هم یک شخصیت قوی و کامل زنانه می سازه . زنانگی ناب و خالص . چیزی که در ارتباط با یک مرد تحقق پیدا می کنه .

جنبه های مادر و آمازون قدری متفاوته ... مادر زنی هست که وجودش وقف بقیه می شه، برعکس آمازون زنی هست به دنبال استقلال و پیشرفت شخصی خودش هست  .

هر کسی ممکنه در بعضی جنبه ها قوی و در برخی دیگه ضعیف باشه  . خوشبختانه میشه اون جنبه ای که رشد پیدا نکرده رو ارتقا داد . چون این انرژی ها در ذات همه ی زن ها به ودیعه گذاشته شده .

 "الی خانم"


پیشنهاد:

زن بودن و زنانه بودن (2) - معشوقه

زن بودن و زنانه بودن (3) – مادونا

زن بودن  و زنانه بودن (4) – مادونا، معشوقه

زن بودن و زنانه بودن (5) – مادری

زن بودن و زنانه بودن (6) - زن آمازون

زن بودن و زنانه بودن 7 – حضرت زهرا (س)برای مطالعه نظرات کمی پایین تر بروید یا اینجا را (کلیک-لمس) کنید.
خوشحال خواهیم شد اگر اطلاعات یا تجربیاتی که دارید را با ما در میان بگذارید
↓ دعوت از دوستان برای مشارکت در بحث ↓
↓ موضوعات مرتبط ↓ :
مسائل دختران جوان (۲۳۱۳ مطلب مشابه)