داشتن جنبه ی مادری لزوما به معنای زایمان واقعی نیست !

جنبه‌ی مادری با  بذل‌ توجه ، محبت ، رسیدگی خالصانه و قبول مسئولیت در قبال رفاه و آسایش دیگری ابراز می‌شه.

این جزئی از نقش زنانه‌ی زن است که مرد رو پرورش بده ، حمایت و تشویق کنه و رشد بده . معمولاً مادونا نیازهای مرد به پرورش را درک می‌کند و جنبه‌ی مادری اون رو به اجرا می‌گذاره . ( به عبارت بهتر می شه مرد رو تربیت کرد ! )

مادری برای مرد سرچشمه‌ی آرامش و مأواست و این ویژگی‌ها رو در زن جستجو می کنه ، آغوش پر مهر مادری چیزیه که اغلب مرد ها همچنان تو تمایلات خودشون بهش کشش دارن ...

مرد ها نیاز به مراقبت و رسیدگی دارن ، اگر چه سعی می کنن قدرتمند به نظر بیان و از اقرار به ضعف امتناع می کنن اما نیاز شدید به عواطف زن دارن .اکثر اوقات خسته ، گرسنه و کسل ، بی حوصل و خشن به خونه بر می گردن ، نیاز دارن خونه پناهگاه گرمی باشه برای رفع خستگی و گرسنگی !

حتی اگر زن اقدامی در جهت رفع این موضوع انجام نده ، اما صرف اینکه احساس کنن اهمیت می ده با این نیاز هاشون لذت می برن .  مواقع بیماری مرد هم از مواقعی هستش که مهربانی زن بی نهایت موثره ...

این گونه رفتار ها پیوندی پایدار و تقریبا ناگسستنی بین زن و مرد برقرار می کنه .

 از طرفی مرد بالغی که از لحاظ روانی سخت تلاش کرده و شخصیتی مستقل از مادرش ساخته، به سادگی حاضر نیست دوباره تحت کنترل و تحکم زن دیگری باشه !

انتقاد و عیب جویی از مرد جنبه ی منفی مادری هست که به مرد احساس خوار و خفیف شدن می ده طوری که مرد احساس می کنه با اون مثل یک پسر بچه ی کوچیک رفتار شده ! چیزی که ازش متنفره و اغلب با غرور و  پرخاش شدیییییید واکنش نشون می ده !

 مادری کردن بیش از حد به مرد احساس خفگی می ده .

بی محبتی و بی توجهی به نیاز های مرد  هم اون رو از لحاظ عاطفی سرد می کنه .

نکته ی مهم پیدا کردن سطح محبت مادرانه به مرد هستش . مادری باید غیر مستقیم و متعادل باشه . زیرکی و فهم مادونا  به زن کمک می کنه تا حد و جایگاه هر چیزی رو تشخیص بده . 

 الی خانوم


پیشنهاد:

زن بودن و زنانه بودن (1)

زن بودن و زنانه بودن (2) - معشوقه

زن بودن و زنانه بودن (3) – مادونا

زن بودن  و زنانه بودن (4) – مادونا، معشوقه

زن بودن و زنانه بودن (6) - زن آمازون

زن بودن و زنانه بودن 7 – حضرت زهرا (س)برای مطالعه نظرات کاربران در این مورد، کمی پایین تر بروید یا اینجا را (کلیک-لمس) کنید.
خوشحال خواهیم شد اگر اطلاعات یا تجربیاتی که دارید را با ما در میان بگذارید
↓ کپی لینک این صفحه برای ارسال به دیگران ↓
↓ مطالب مشابه بیشتر در دسته بندی(های) زیر ↓ :
مشورت در شوهرداری (۸۱۱ مطلب مشابه) مسائل زناشویی خانم ها (۵۴۹ مطلب مشابه)