حسن مهرویان مجلس گرچه دل می برد و دین / بحث ما در لطف طبع و خوبی اخلاق بود

بعد از معشوقه اینبار می خوایم در مورد مادونا صحبت کنیم . مادونای موشکاف و تیز بین ، بازتاب دهنده ی ایده ها ، ارزش ها و معیار ها و بیانگر شخصیت کامل زنانه

اگر معشوقه نماد جسم زنانه باشه ، مادونا یعنی روح زنانه داشتن، یعنی ارزش های معنوی

آرامش و متانت از مشخصه های جنبه ی مادونای شخصیت زن است. مستلزم سکوت ، سکون، پذیرندگی ،  ایمان  و  صبر فراوان ! . یک حس درونی از معنویت که اطرافیان هم حسش می کنن.

ویژگی ای که مادران ما و زن های نسل قدیم خیلی خیلی خیلی توش قوی بودن و بابت همین برای همسرشون بی نهایت عزیز می شدن. سکوت و منفعل بودن و پذیرفتن مرد تحت هر شرایطی و همینطور پاکدامنی چیز هایی بود که با گذشت زمان به شددددت مورد نقد فمنیست ها قرار گرفت ! این ها رو ضعف زن تلقی می کردن ! در حالی که تمام قدرت زن سنتی به همینا بود !


زن ها امروزه 3 بخش دیگر شخصیتشون رو زندگی می کنن اما در جنبه ی مادونا دچار ضعف های اساسی شدن ، نداشتن صبر و گذشت ، پرخاش و تحقیر مرد ، با هر اتفاق ساده ای به طلاق فکر کردن و حتی خیانت و روابط موازی همگی نشون دهنده ی بحران مادونا هستن .

 

مهم ترین بخش مادونای زن وفای به عهد و پاکدامنیش هست . اینکه این زن در تمام شرایط به مرد ش متعهد و وفادار باقی بمونه نه اینکه با کوچکترین مشکل میدون رو خالی کنه . این ویژگی به مرد اطمینان خاطر میده ...

 

به زن ملاک و معیار قوی و صحیح می ده جهت تشخیص و انتخاب "مرد خوب

به قول حافظ  :  بس نکته غیر حسن بباید که تا کسی / مقبول طبع مردم صاحب نظر شود

همچین زنی سخت به دست میادنه اینکه فیلم بازی کنه یا ادا در بیاره ! نه ، بابت ارزشی که برای خودش قائل هست این حالت رو پیدا می کنه . به قولی : 

به حسن خلق توان کرد صید اهل نظر / به دام و دانه  نگیرند مرغ دانا را

 

مادونا با معیار ها و ملاک هایی که داره می خواد لذت جویی های جنسی براش معنا داشته باشن . می خواد که این تجربه ی جنسی در ارتباط با عشق و تعهد باشه .  زنی که معیاری برای رابطه هاش نداره و به قولی سهل الوصول هستش  نه فقط به خودش بلکه به مرد هم آسیب می زنه ، چون مرد نیاز داره که رابطه براش معنی و مفهوم پیدا کنه ، این انتظار از زن می ره که با پاکی خودش اصولی رو تعریف کنه که رابطه رو ببره به سمت عشق و تعهد ...در حالی که مرد ها به طور ذاتی تمایل دارن با رابطه به شکلی ساده برخورد کنند

 

همچین زنی خطاهای قابل اقماض مردش رو نادیده می گیره و به جای زخم زبون یا تحقیر اون مرد به خاطر نقاط ضعفش ، خوبی ها و پتانسیل های مردش رو می بینه و با تشویق و تحسین و اعتماد به مرد اونو به سمت رشد و ارتقا سوق می ده . برای مرد الهام بخشه . به عبارتی با مشکلات زندگی دست و پنجه نرم می کنه و تلاش می کنه تا رابطه شون رو نجات بده .

 

این  زن از نظر شهود و احساس و درک حالات عاطفی قوی تر از مرد هاست ،  این موضوع  به زن کمک می کنه تا  مرد رو بفهمه .

جنبه ی شخصیت زنانه  هر کدوم جایگاهی داره ، مادونا تشخیص می ده که حالا باید کدوم یکی بود ؟ تعادل در شخصیت و رفتار رو  ایجاد می کنه ، می فهمه کجا باید ناز کنه کجا باید سخت گیری ، کجا منت کشی ! کجا مستقل باید بود، کجا باید تکیه کرد و ... به نظر من مادونا همون سیاست زنانه است . مادونا به تیز بینی و تحلیل شرایط درک صحیحی از مسائل پیدا می کنه . به عبارتی مادونا به زن قدرت تمیز و تشخیص می ده .

 

وقتی خطایی از مرد سر می زنه،  زنی که از این نظر قوی باشه به جای جر و بحث با مرد و جنگیدن باهاشسکوت می کنه یا یک ابراز دلخوری ساده و بعد خودشو می کشه کنار مرد ها ذاتا تمایل دارن قدرتشونو حفظ بکنن و حق با اونا باشه ولو اشتباه کنن !.  با زنی که قدرت نمایی کنه می جنگن تا مغلوبش کنن اما وقتی زنی سکوت می کنه و می رنجه ، مرد با خودش به فکر فرو می ره و یه جورایی حس عذاب وجدان می گیرتش و در صدد جبران بر میاد ! زن زیرک این ویژگی رو در نظر می گیره ...

 

و نهایتا این نکته که جنبه های مادونا و معشوقه در زنانگی برای مردان به طور یکسان اغواکننده اند اگرچه ماهیتا با یکدیگر متضاد هستند . با این وجود تمام مردان عمیقا آرزومند این هستند که این دو جنبه رو توما" در یک زن ببینند.

این چیزی هست که موضوع بحث آینده ماست

الی خانوم

پیشنهاد:

زن بودن و زنانه بودن (1)

زن بودن و زنانه بودن (2) - معشوقه

زن بودن  و زنانه بودن (4) – مادونا، معشوقه

زن بودن و زنانه بودن (5) – مادری

زن بودن و زنانه بودن (6) - زن آمازون

زن بودن و زنانه بودن 7 – حضرت زهرا (س)لطفا این مطلب را با دوستان تان به اشتراک بگذارید ←
از کاربران محترم خانواده برتر در این پست ، (۱۶) نظر تائید شده است، برای مطالعه نظرات یا کمی پایین تر بروید یا اینجا (کلیک-لمس) کنید.
↓ موضوعات مرتبط ↓ :
مشورت در شوهرداری (۷۶۷ مطلب مشابه) مسائل زناشویی خانم ها (۵۴۸ مطلب مشابه)
↓ موضوعات پربیننده و منتخب ↓ :
ابراز علاقه دختر به پسر نیاز جنسی دختران نیاز عاطفی دختران دختران مجرد 30+ سال پسران مجرد 30+ سال آموزش های شوهرداری آموزش های زن داری دوستی به قصد ازدواج مشورت در ازدواج خانم ها ازدواج موفق دکتر فرهنگ دوران عقد مسائل زناشویی درد دل های پسران آموزش ترک خودارضایی آموزش کنترل فشار جنسی مسائل خانم های چادری فشار جنسی قبل از ازدواج