سلام خدمت همه کاربران

یک سوالی همیشه تو ذهنم بود و الانم هست ، در مورد اینکه چرا برخی آقایان فحش و ناسزهای جنسی میدن ؟  

چرا این موضوع تو خانم ها کمتره ( یعنی توی داغ ترین دعواهاشون فحش و ناسزاشون کمتر جنسی هست یا اصلا نیست ) ، چرا مثلا ناسزا گویی رو با کللمات دیگه بیان نمیکنن ؟ کلمات غیر جنسی توهین آمیز که خیلی بیشتر هست ! 

چرا سر اینکه کی بیشتر با کلمات رکیک جنسی خواهر مادر طرف رو بیاره جلو چشمش،  هر چی بهم میگن و اونی که کم نیاره و رکیک تر بگه انگار شاخ تر و موفق تره ؟ توی ورزشگاه ها نسبت به داور یا بهم عصبانی هستن بازم همین موضوع هست!

چندین بار دیدم موقع فوتبال، تلویزیون صدای تماشگر ها رو قطع کرده، گاها هم که دیر جنبیدن یا حواسشون نبوده پرسنل تلویزیون، جمله اول شفاف شنیده شده که دارن ناسزای جنسی به دارو و خانوادش  میدن . 

توی محیط مجازی مخصوصا این موضوع زیاده بیش از اندازه. سر یک اختلاف نظر در مورد سیاست ، اجتماع و فرهنگ طوری با هم کل کل جنسی میکنن که انگار اینکه عمل جنسی کنن و خانواده طرف رو بیشتر ناسزا بگن موفق ترن؟!

 توی دعوای شهر و اقوام مختلف، اینکه من اومدم شهرتون و مردم اونجا ... کردم یک جور افتخاره و تحقیر طرف مقابل ! ظاهرا این موضوع  از قدیم هم بوده الان که عصر تکنولوژیه هم هست! و شایدم بیشتر!

تو موضوعات تاریخی و علمی چه لزومی به فحش جنسی هست؟ خوب بگن بیسواد، نادان، احمق ، کودن یا کلمات دیگه ، چرا صحبتی که بیهوده و چرت هست رو اولش اسم جنسی میگن .

آیا این موضوع برمیگرده به ریشه روانشناختی و فیزیولوژی بدن آقایان ؟ نمیدونم مرتبط هست یا نه ، حالا گیریم مرتبط به این باشه که  بعد جنسی مهمه برای آقایان ، حالا همه اینا به کنار ، اومدیم فحش جنسی هم  طبیعی باشه ، اصلا  این وسط چکار به خانواده هم دارن ؟ خوب میتونن فحش جنسی رو به شخص خودشون و متقابلا بهم  بدن ! شاید بگین این فرهنگ ایرانه و کشور ما فلانه ، اما متاسفانه توی کشورهای غربی هم همینه ! بین عامه مردم، از چیزی  یا موردی یا عملی خوش شون نیاد میگن  ... اون مورد ، این موضوع تو دیالوگ های فیلم ها و توی کتاب ها شون هم هست . و فقط به این ختم نمیشه افرادی که اونجا زندگی میکنن و مهاجرت کردن هم من دیدم تعریف میکنن این طوریه خصوصا آمریکا،  اون کلمه ... کلا یه جور تکیه کلامشونه!

یا مثلا پسرایی که باهم خیلی صمیمی هستن و با هم ،معاشرت نزدیک دارن توی محیط شبکه های اجتماعی و یا بقیه جمع های حضوری شون، در  لفافه  و با حالت طنز و طوری که در ظاهر مشخص نمیشه، بدون گفتن کلمات جنسی، با هم شوخی هایی میکنن که بر میگرده به موضوعات جنسی! 

این موضوعات برام سواله خیلی هم سواله . ممنون میشم پاسخ بدهید خصوصا آقایان!


مرتبط با فحاشی:

دختر خالم وسط حرفاش بهم فحش میده

راه برخورد با کسانی که فحش ناموسی میدن

می ترسم موقعی که خوابم فحش بدم

مادرم جلوی من به پدرم فحش میده

دلیل روانشناسی فحش دادن چیه؟

چرا یه پسر باید به دوست دختر سابقش فحش بده؟

شوهرم موقع عصبانیت بهم فحاشی میکنه

چطوری با همکلاسی فحاشم برخورد کنم؟

می تونید یه پدر فحاش رو تحمل کنید؟

زن ها به خاطر فحاشی بعضی از مردها نباید برن استادیوم، این منطقیه؟

چی شد که بعضی از ما ایرانی ها فحاش و بی ادب شدیم؟

دلیل خشونت و فحاشی در ورزشگاه ها چی میتونه باشه؟

فحاشی به خواهر و مادر طرف مقابل دعوا!برای مطالعه نظرات کاربران در این مورد، کمی پایین تر بروید یا اینجا را (کلیک-لمس) کنید.
خوشحال خواهیم شد اگر اطلاعات یا تجربیاتی که دارید را با ما در میان بگذارید
↓ کپی لینک این صفحه برای ارسال به دیگران ↓
↓ مطالب مشابه بیشتر در دسته بندی(های) زیر ↓ :
مسائل اجتماعی روز جامعه (۶۳۴ مطلب مشابه)