سلام

دوستان عزیز این سوال رو بیشتر قشر مذهبی جواب بدن بهتره هر چند قشر غیر مذهبی هم میتونن جواب بدن اما سوال در مورد قشر مذهبی هست.

اما در مورد بحث روابط با نامحرم و حد و مرزهای اون خب یه عده از آدما که کلاً بی خیال دین و شرع و حد و حدودهایی که برا رابطه با نامحرم گذاشته هستن و هر کاری میکنن و پسرخاله عین برادرش میمونه و دخترخاله عین خواهرش به هم دست میدن پیش هم حجابو رعایت نمیکنن ممکنه با هم برقصن و ... . خب من اینجا کاری به این دسته از آدما و دلالیلشون برا این کارا ندارم.

اما در مورد قشر مذهبی اونایی که در این زمینه حد و حدود شرعی رو رعایت میکنن هم باز بین نحوه رفتارشون خیلی تفاوت وجود داره.

عده ای هستند و منم از اینطور آدما میشناسم که خیلی بسته و محدود عمل میکنند در زمینه ارتباط با نامحرم. یعنی اگه میزان روابطشون صفر مطلق نباشه صفر حدی هست.

یعنی در این حد که مثلاً برخیا میگن ما فقط تو مهمونی دختر خاله دختر عمو رو می بینیم اونم فقط یه سلام اولش یه خدافظ آخرش خلاص دیگه هیچ کاری به کار هم نداریم.

برخی که میگن حتی سلام هم نمیکنیم و فقط اگه سلام کردن از باب وجوب رد سلام جواب میدیم. برخی از اینم بالاتر میگن مثلاً میگن ما ۱۰ ساله ۱۲ ساله مطلقاً دختر خاله دختر عمه رو ندیدیم به نحوی که اگه تو جایی دختر خاله رو ببینیم نمیشناسیم ( و واقعاً در مرحله عمل برای برخی این افراد این اتفاق افتاده یعنی نشناختن ) و اگه یه زمانی ضرورتی به معنای واقعی کلمه اقتضاء کرد که با نامحرمی حرف بزنن در اقل میزان ممکنی که اون ضرورت برطرف بشه حرف میزنن نه بیشتر یعنی مثلاً اگه میشه با 10 کلمه حرف زدن اون نیاز برطرف بشه به 12 کلمه کشیده نمیشه و ... .

یا مثلاً اگه چند تا خانواده از این تیپ مهمونی باشن خونه یکیشون زن و مرد جدا میشینن و سایر مثالها که حاکی از خیلی بسته و محدود بودن میزان روابط با نامحرم داره در بین این عده.

اما برخی دیگه هم هستن که میگن نه در عین حفظ حدود و چارچوب ها ولی اینقدرم محدود نیستن به هر حال تو مهمونی یه سلام علیک نسبتاً خوبی هم میکنن یه احوالپرسی هم میکنن ممکنه 4 کلام با هم حرف هم بزنن مثلاً از اوضاع درس و بحث همدیگه بپرسن یا اگه سوالی دارن بپرسن حتی ممکنه این وسط مثلاً پسره یه شوخی ای هم با دختر عمش بکنه یا دختره یه شوخی ای با پسر داییش بکنه یا فلان مرد یه شوخی ای هم با همسر رفیقش بکنه و ... . البته نه شوخی زننده و رکیک. نه از همین شوخی های معمولی و روتین که هیچ فساد و مسأله ای رو بوجود نمیاره مثلاً وسط بحث هست یا یه اتفاقی افتاد مثلاً طرف یه چیزی هم به دخترخالش بگه مثلاً یا به چهره طرف مقابل هم نگاه میکنند و ... .

حالا دوستان مذهبی اولاً بگن خودشون نحوه رفتارشون چطوری هست؟ مثل تیپ اول مذهبی هایی که گفتم هست یا مثل تیپ دوم یا یه نوع دیگه هست؟ و ثانیاً کدوم نوع رفتار رو بیشتر میپسندند ؟


کاربران محترم خانواده برتر در مورد پست (سطح ارتباط با نامحرم در بین مذهبی ها) ، (۴۴) نظر داده اند، برای مطالعه نظرات کمی پایین تر بروید یا اینجا (کلیک-لمس) کنید.
↓ موضوعات مرتبط ↓ :
مسائل اعتقادی (۱۰۹۰ مطلب مشابه)
↓ موضوعات پربیننده و منتخب ↓ :
ابراز علاقه دختر به پسر نیاز جنسی دختران نیاز عاطفی دختران دختران مجرد 30+ سال پسران مجرد 30+ سال آموزش های شوهرداری آموزش های زن داری دوستی به قصد ازدواج مشورت در ازدواج خانم ها ازدواج موفق دکتر فرهنگ دوران عقد مسائل زناشویی درد دل های پسران تناسب اندام آموزش ترک خودارضایی آموزش کنترل فشار جنسی مسائل خانم های چادری فشار جنسی قبل از ازدواج عشق