من خودم پسرم و از جهاتی میگم مهریه لازمه. چون طبق قوانین ارث در کشور، خانم‌ها ارث بسیار کمی می برن. یعنی نصف برادرهاشون از والدین و در صورت داشتن فرزند، یک هشتم از همسر و در صورت نداشتن فرزند، یک چهارم از همسر ارث میبرن. حتی اگه وارث دیگه ای هم اون مرد نداشته باشه، باز هم همون یک چهارم بهش می رسه و بقیه اموال توسط دولت برداشته می شه. این جدا از اون حقوق‌هایی هست که ممکنه بعد از ازدواج از زن گرفته می شه. 

اما الان با توجه به افزایش قیمت سکه، همین ۱۱۴ تا هم حدود ۱ میلیارد می شه. مهریه دینی هست که همیشه بر گردن مرد هست. حتی اگر زن خیانت کنه یا به هر دلیلی محکوم به اعدام بشه و ... باز هم اگر زن طلب مهریه کنه باید مرد مهریه را بپردازه.

حتی اگه زن در طول حیاتش طلب مهریه نکنه، وارثان اون زن می تونن مهریه اون زن رو طلب کنند و اگه مرد هم فوت کرده باشه، می تونن از اموال مرد بردارن. 

به نظر من اگه قوانین زن و مرد به خصوص تو بخش ارث کاملاً بین زن و مرد برابر بود، مهریه لازم نبود ولی با توجه به قوانین متفاوت و شرایط ایران، مهریه برای خانم‌ها لازمه، ولی پسر هم باید مهریه‌ای را قبول کنه که قلبا راضی باشه و توان پرداختش را داشته باشه. 

خوشحال می شم که کاربران محترم هم نظرات شون رو بگن.


پیشنهاد:

میشه رسیدگی به پرونده به اجرا گذاشتن مهریه رو مدتی متوقف کرد ؟

یه خانم باکره می تونه فردای روز عقد مهریه شو اجرا بذاره ؟

مهریه ام را ببخشم یا چند سال از عمرم رو صرف گرفتنش کنم ؟

چطوری مهریه رو اجرا میذارن؟

مهریه ام را ببخشم یا چند سال از عمرم رو صرف گرفتنش کنم؟

خانمم خونه م رو برای دریافت مهریه ش به فروش گذاشتهبرای مطالعه نظرات کاربران در این مورد، کمی پایین تر بروید یا اینجا را (کلیک-لمس) کنید.
خوشحال خواهیم شد اگر اطلاعات یا تجربیاتی که دارید را با ما در میان بگذارید
↓ کپی لینک این صفحه برای ارسال به دیگران ↓
↓ مطالب مشابه بیشتر در دسته بندی(های) زیر ↓ :
مهریه (۱۱۶ مطلب مشابه) مطالب کاربران (۸۹۱ مطلب مشابه) عواقب مهریه بالا (۵ مطلب مشابه)