سلام خدمت همه ی دوستای گلم

من  ی دخترم که چادر سرم مکنم و حجاب کامل رو انتخاب کردم . 27 سال سن دارم  و در یکی از شهرهای جنوبی کشور در مرکز استان زندگی میکنم و مجردم و بیشتر عمرم رو صرف تحصیل کردم که البته درست و غلط این کارو نمیدونم و به این موضوع کاریم ندارم؛ نوع پوشش صحیح رو در چادر و غیر آن قرار نمیدم و معتقدم حجاب کامل در هر دو ممکن است.

دوستان من هم دخترای چادری بودن و هم با پوشش مانتو، و خوب بودن رو در نجیب بودن و اینکه در هر پوشش درست بپوشیم و رعایت کنیم. اهل رابطه با نامحرم در هر پوششی رو دیدم و نباید تعمیم داد و غرضم از گفتن این حرفها بیان ماجرایی بود که دیروز برام اتفاق افتاد و خیلی ناراحتم کرد و بیشتر به فکر برو رفتم که ما داریم به کجا میریم.

دیروز با یکی از دوستام که به سینما رفته بودیم برای برای برگشت به خونه پیاده روی رو انتخاب کردیم توی پیاده روهای یکی از شلوغ ترین خیابونای شهر راهی شدیم،دوستم چادری نیست ولی از جمله دخترایی که واقعا خوب می پوشه و مشکلی نداره و منم چادر دانشجویی سر میکنم و سعی میکنم حجابم مناسب باشه و همینجور که در حال رفتن بودیم صحبت هم میکردیم که چند تا پسر که حدودا 21،22 ساله بودن ار کنارمون رد شدن و یکیشون به دوستم بلند گفت با چادریا نگرد خراب میشی!!!

من قبلا هم متلک از پسرها شنیده بودم در مورد چادر پوشیدنم ولی این بار این جرف برام خیلی سخت بود شنیدنش و وقتی که شنیدم فقط اشک تو چشمام حلقه زد و با اخم فقط نگاهش کردم و به دوستم گفتم وایسا برن اینا.

خواستم این مطلب رو اینجا بگم که خراب بودن به چادر پوشیدن و نپوشیدن نیست و نمیگم که چادریا قدیسن و مانتویی ها بد ، چرا که در هر دو خوب و بد هست و وظیفه خانم چادری سنگین تره چون باید بیشتر رعایت کنه چون چادر حضرت زهرا بر سر کرده و بیشتر از این ناراحت شدم که چرا جامعه ی ما باید به سمتی بره که جوون مملکت ما بخواد به همچین حرفی رو بزنه و همه ی چادری هارو خراب بدونه.

من سوالی نداشتم و فقط خواستم اینو مطرح کنم که پسرا بیشتر به این موضوع فکر کنن که به چادر توهین نکنن. البته سخن من به همه نیست و فقط به اون تعدادیه که چادر و چادری رو بد میدونن. من آدم کینه ای نیستم و زود میگذرم از کسایی که اذیتم کردن ولی حرف دیروز  که شنیدم برام خیلی سخت بود خیلی... لطفا مواظب حرفایی که میزنیم به هم باشیم چرا که زود دل میشکنه و مواظب باشیم که هر متلکی رو نگیم و بیشتر حرمت چادر رو رعایت کنیم

ممنون که متن طولانی منو خوندین.


مرتبط با جنگ نرم:

مقدمه آقا محمدطاها در مبحث جنگ نرم

نمیدونم بعضی ها آیا چیزی از جنگ نرم نشنیدن؟

نشون بدیم که جنگ نرم رو هم با افتخار پیروز میشم

جنگ نرم و تغییر معیارهای ازدواج بعضی از جوانان ایرانی

داستان جنگ نرم چیه؟

داستان جنگ نرم (2)

تجربه های یک پسر ۱۸ ساله از اثرات جنگ نرم


مرتبط:

نیت پاک پسر می تونه یه دختر مذهبی رو قانع کنه منتظر بمونه ؟

چرا بعضی از خانواده های مذهبی تن به ازدواج زود هنگام دخترشون نمیدن ؟

خودنمایی بعضی از دختران مذهبی و چادری

ازدواج دختران مذهبی با پسری که در زمینه موسیقی فعالیت داره

جرات ندارم از یک دختر مذهبی خواستگاری کنم

دخترای مذهبی بعد از ازدواج می تونن جلوی شوهر بی حیا باشن ؟

آیا یک دختر مذهبی بعد از ازدواج در دلبری کردن کم میاره ؟

چرا دخترای مذهبی از رابطه جنسی متنفرن؟

یه دختر مذهبی چطور در خواستگاری بحث مسائل جنسی رو پیش بکشه ؟


برای مطالعه نظرات کاربران در این مورد، کمی پایین تر بروید یا اینجا را (کلیک-لمس) کنید.
خوشحال خواهیم شد اگر اطلاعات یا تجربیاتی که دارید را با ما در میان بگذارید
↓ کپی لینک این صفحه برای ارسال به دیگران ↓
↓ مطالب مشابه بیشتر در دسته بندی(های) زیر ↓ :
مسائل اعتقادی (۱۲۲۸ مطلب مشابه) مسائل خانم های چادری (۱۱۸ مطلب مشابه)