با سلام

می دونم این موضوع بارها به شکل های مختلف بحث شده. حتی برخی آقایون چادری/مانتویی بودن جزء شرایط ازدواجشونه. با این حال با مطالعه مباحث متوجه شدم همه ما در مورد اینکه هر قشری (چه مانتویی چه چادری) خوب و بد دارن اتفاق نظر داریم.

به نظر من جامعه مذهبی ما تعادل رو رعایت نمی کنند در صورتی که اسلام مخالف افراط و تفریطه. یک عده هستن شدیدا متعصب روی چادر (در حدی که فقط خودشون و قبول دارن ما فرشته ایم بقیه هم کافر و جهنمی) و درمقابل یه عده هستن بی بند و بار، تابع و تقلیدگر پوشش نامناسب غرب، البته نمی شه گفت آدم های خوبی نیستن بالاخره این ها هموطنامون هستن برادرا و خواهرامون هستن که خودمون اسلام درست رو یادشون ندادیم و رسانه های غربی از ما جلو افتاده و عقایدشون رو سست کردند.

به غیر از دو گروهی که گفتم قشر خاکستری هم هستند که به نظرم تعادل رو بین این ها میشه دید. اینجا منظورم چادری ها و مانتوییای محجبه هستن که خودشون رو برتر از بقیه نمی بینند بلکه  به هر دو گروه احترام می ذارن، من عقایدم به این قشر نزدیکه.

به دیدگاه من حجاب = پوشاندن قسمت هایی از بدن که خدا گفته. من مانتویی ام و بعضی اوقات مثل محرم یا برای مسجد و راهپیمایی و... چادرمی پوشم. ناراحت کنندست برام وقتی می بینم بعضی آقایون فکر می کنن دخترهایی مثل من برای شوهر کردن چادر سر می کنن و کلا دید بدی نسبت به افرادی مثل من دارن در صورتی که من اگه بخوام ازدواج کنم همون اولش به طرفم میگم اگه به خاطر چادر اومدی جواب من نه هستش. به همان اندازه که خدا به مرد قدرت عقل و اختیار داده به زن هم داده، آیا این کمترین حق من نیست که در مورد نوع پوششم خودم تصمیم بگیرم؟

ممکنه این جور برداشت بشه که منظور من اینه که مرد نباید غیرت داشته باشه رو همسرش ( ولی این طور نیست). واضح تر بگم که غیرت با تعصب بیجا داشتن فرق می کنه. اگر من پوششم نامناسب و باز باشه حق میدم همسرم حسودی کنه یا به اصطلاح غیرتی بشه امّا اینکه همسرم پوشش مناسب منو نبینه و بیشتر رو چادر تمرکز کنه که الا و بلا باید بپوشی برای من اذیت کنندست.پس باید منو جوری که هستم قبول کنه. قطعا من هم هیچ وقت پوششی و انتخاب نمی کنم که باعث غیرتی شدن یا سرافکندگی همسرم بشه. 

آیا شما هم با من موافقید که به جای تاکید برچادر یا مانتو باید اصل حجاب رو در نظر بگیریم؟ (یعنی همین که فردی برجستگی های بدنش رو تا حدی که خدا گفته بپوشونه کافیه)


پیشنهاد:

سلامتی دخترایی که سرشون بره چادرشون نمیره...

چکار کنم تمایل به پوشیدن چادر در من دائمی بشه ؟

خیلی بده که حجابم رو از چادر به مانتو تغییر بدم ؟

احساس میکنم به چادرم علاقه ی قبلی رو ندارم

می ترسم بی حجابی ها باعث بشه از چادرم بدم بیاد

شوهرم مدام اصرار میکنه که باید چادر سر کنم

من نمیخوام چادر سر کنم

نکنه منم جزء کسانی هستم که چادر و چادری بودن رو ضایع میکنن؟

دعا کنید از چادری شدن سرد نشم

چادری ام و توی مدرسه مسخره میشم

چادر منو چاق نشون میده

حس میکنم اگه چادری بشم دیگه هیچکس بهم توجهی نمیکنه

هر وقت چادر بهم حس خوبی نده نمی پوشمش

مدتی هست احساس میکنم چادر حرکاتم رو محدود کرده

بخاطر محل کارم بر خلاف میل قلبی ام چادر سرم میکنم

بهم کمک کنید چادرم رو زمین نذارم

دو دغدغه ی ذهنی یه دختر چادری

بعد از چادری شدن، اعتماد به نفسم گرفته شدهبرای مطالعه نظرات کمی پایین تر بروید یا اینجا را (کلیک-لمس) کنید.
خوشحال خواهیم شد اگر اطلاعات یا تجربیاتی که دارید را با ما در میان بگذارید
↓ دعوت از دوستان برای مشارکت در بحث ↓
↓ موضوعات مرتبط ↓ :
حجاب (۸۲ مطلب مشابه)