سلام و وقت بخیر

خانوما و آقایون، فرض کنید می خواید ازدواج کنید. خب هر کدوم از ما برای ازدواج معیارهای مختلفی داریم و قاعدتاً یک سری خط قرمز ها.

البته گاهی اوقات معیارهای ما بیشتر شبیه لیست خرید از یه فروشگاه جادویی می شه و حالت غیر واقعی پیدا می کنه. اما یه سری چیزها هست که هیچ رقمه نمی تونیم با وجودشون یا نبودشون کنار بیایم.

بذارید این طور از شما بپرسیم؛

اگر بگن شما تنها با تعیین یک و فقط یک فاکتور مثبت با طرف می تونید ازدواج کنید (و طرف صد در صد اون معیار رو خواهد داشت) و فقط با تعیین یک و فقط یک معیار منفی می تونید باهاش ازدواج نکنید، این دو معیار مثبت و منفی چیه و چرا؟

یا به بیان دیگه کسی که قراره با شما ازدواج کنه چه معیاری رو حتماً باید داشته باشه تا باهاش ازدواج کنید و چه ویژگی منفی ای رو حتماً نباید داشته باشه و اگر داشته باشه عمراً باهاش ازدواج کنید؟ 

مثلاً یکی میگه ویژگی مثبت طرف که حتماً باید داشته باشه صداقته‌. و ویژگی منفی که به هیچ وجه نباید داشته باشه اعتیاده. این مثال بود صرفاً

 پس از تمام کاربرانی که دوست دارن تقاضا می‌کنم تو این بحث شرکت کنن و با تعیین فقط یک ویژگی مثبت و تنها یک ویژگی منفی به سوال پاسخ بدن. خواهش اکید از شما می‌کنم که فقط یک ویژگی مثبت و یک ویژگی منفی رو ذکر کنید. چند ویژگی نباشه.

و خواهش می‌کنم حاشیه نرید که الآن با این اوضاع اقتصادی کی ازدواج می کنه و دخترها الن پسرها بلن، این جنس همه شون اینجوری هستند و ... اگر فکر میکنید نمی تونید از این قبیل حرفها نزنید،  می تونید راحت بگذرید و نظر ندید. ممنون


مرتبط با معیارهای ازدواج:

چه ویژگی های پسندیده ای رو برای همسرتون مد نظر دارید؟!

ویژگی های همسرخوب از زبان متاهلین

از کجا بفهمم خواستگارم ویژگی های مردانه داره یا نه؟

پسر یا دختر چه ویژگی باید داشته باشه تا بهش بگن پخته شده؟

مهم ترین ویژگی هایی یک خانم برای زندگی مشترک

مهمترین ویژگی پسر برای ازدواج از نظر دختر خانم ها

اولین و دومین معیار برای ازدواج ، ایمان و اخلاق

هم کُفو بودن سومین معیار ازدواج

چهارمین معیار برای ازدواج ← اصالت خانوادگی

چه جوری باید معیارای ازدواج مون رو به طرف مقابل بگیم

جمع بندی معیار های ازدواج

بحث در مورد اصالت خواستگاربرای مطالعه نظرات کمی پایین تر بروید یا اینجا را (کلیک-لمس) کنید.
خوشحال خواهیم شد اگر اطلاعات یا تجربیاتی که دارید را با ما در میان بگذارید
↓ دعوت از دوستان برای مشارکت در بحث ↓
↓ موضوعات مرتبط ↓ :
بررسی معیارهای ازدواج (۶۷ مطلب مشابه)