سلام

مدتی پیش تو یکی از خبرگزاری ها خبری رو خوندم که خیلی برام عجیب و غیر قابل باور بود  :

درخواست جوانان غربی برای به رسمیت شناختن ازدواج با حیوانات

و چند روز پیش هم باز خبر دیگری رو خوندم مبنی بر رواج روز افزون ازدواج با خود یا سولوگامی و به رسمیت شناختن این نوع ازدواج در چندین ایالت آمریکا .

من نه جزو شیفتگان فرهنگ غربم و نه سینه چاکان ولایت و اصولا تعصب مذهبی هم ندارم . با نگاهی عقلانی و منطقی و به دور از خود باختگی سوال معروف و همیشگی به ذهنمان خطور میکند که ؛

" بشریت به کدام سمت سو میرود ؟ "

ما به عنوان مردمی که مهمترین شعار انقلابمان نه شرقی و نه غربی جمهوری اسلامی بوده ، حالا بعضی از جوانان ایرانی غرب و فرهنگ غربی را قبله آمال و آرزوی خویش میدانند به گونه ای که در بسیاری موارد در ظاهر حتی از آنها هم جلو زده اند . اگر چه آنچه که در کشور رواج دارد فاضلاب فرهنگ غرب است و نه فرهنگ واقعی آنها .  از سوی دیگر با نگاهی به وبلاگ خانواده برتر میتوانیم وضعیت بحرانی ازدواج در کشور را شاهد باشیم به گونه ای که بسیاری جوانان امیدی به ازدواج ندارند .

با کنار هم گذاشتن این پازل سوال دیگری به ذهن میرسد .  آینده جوانان وطن چگونه خواهد بود ؟ آیا همان گونه که بیست سال پیش کسی فکرش را هم نمی کرد وضعیت فرهنگی مردم به اینجا برسد آیا بیست سال دیگر رحمت بر زمان حال و جوانان کنونی میفرستیم یا ... .

به نظر شما ما قادر به تغییر شرایط هستیم یا ناچارا باید پیرو سایر فرهنگ ها باشیم ؟


مرتبط:

می خوام یه کار فرهنگی بزرگ در حوزه مسائل اجتماعی و دینی بکنم

پیشنهاد برای کارهای فرهنگی اجتماعی پایگاه بسیج

فقر فرهنگی آدم ها بیشترین آسیب رو بهمون میزنه

در شهری زندگی میکنم که به بی فرهنگی معروفه !

آیا معضلات زشت اجتماعی رو باید جار زد ؟

نظرسنجی در مورد یک طرح اجتماعیبرای مطالعه نظرات کمی پایین تر بروید یا اینجا را (کلیک-لمس) کنید.
خوشحال خواهیم شد اگر اطلاعات یا تجربیاتی که دارید را با ما در میان بگذارید
↓ دعوت از دوستان برای مشارکت در بحث ↓
↓ موضوعات مرتبط ↓ :
مسائل پسران جوان (۱۵۰۱ مطلب مشابه) مسائل دختران جوان (۲۳۱۳ مطلب مشابه) مسائل اجتماعی روز جامعه (۵۸۱ مطلب مشابه) مسائل والدین (۵۴ مطلب مشابه)