سلام

مدتی پیش تو یکی از خبرگزاری ها خبری رو خوندم که خیلی برام عجیب و غیر قابل باور بود  :

درخواست جوانان غربی برای به رسمیت شناختن ازدواج با حیوانات

و چند روز پیش هم باز خبر دیگری رو خوندم مبنی بر رواج روز افزون ازدواج با خود یا سولوگامی و به رسمیت شناختن این نوع ازدواج در چندین ایالت آمریکا .

من نه جزو شیفتگان فرهنگ غربم و نه سینه چاکان ولایت و اصولا تعصب مذهبی هم ندارم . با نگاهی عقلانی و منطقی و به دور از خود باختگی سوال معروف و همیشگی به ذهنمان خطور میکند که ؛

" بشریت به کدام سمت سو میرود ؟ "

ما به عنوان مردمی که مهمترین شعار انقلابمان نه شرقی و نه غربی جمهوری اسلامی بوده ، حالا بعضی از جوانان ایرانی غرب و فرهنگ غربی را قبله آمال و آرزوی خویش میدانند به گونه ای که در بسیاری موارد در ظاهر حتی از آنها هم جلو زده اند . اگر چه آنچه که در کشور رواج دارد فاضلاب فرهنگ غرب است و نه فرهنگ واقعی آنها .  از سوی دیگر با نگاهی به وبلاگ خانواده برتر میتوانیم وضعیت بحرانی ازدواج در کشور را شاهد باشیم به گونه ای که بسیاری جوانان امیدی به ازدواج ندارند .

با کنار هم گذاشتن این پازل سوال دیگری به ذهن میرسد .  آینده جوانان وطن چگونه خواهد بود ؟ آیا همان گونه که بیست سال پیش کسی فکرش را هم نمی کرد وضعیت فرهنگی مردم به اینجا برسد آیا بیست سال دیگر رحمت بر زمان حال و جوانان کنونی میفرستیم یا ... .

به نظر شما ما قادر به تغییر شرایط هستیم یا ناچارا باید پیرو سایر فرهنگ ها باشیم ؟


مرتبط:

می خوام یه کار فرهنگی بزرگ در حوزه مسائل اجتماعی و دینی بکنم

پیشنهاد برای کارهای فرهنگی اجتماعی پایگاه بسیج

فقر فرهنگی آدم ها بیشترین آسیب رو بهمون میزنه

در شهری زندگی میکنم که به بی فرهنگی معروفه !

آیا معضلات زشت اجتماعی رو باید جار زد ؟

نظرسنجی در مورد یک طرح اجتماعیلطفا این مطلب را با دوستان تان به اشتراک بگذارید ←
از کاربران محترم خانواده برتر در این پست ، (۵۱) نظر تائید شده است، برای مطالعه نظرات یا کمی پایین تر بروید یا اینجا (کلیک-لمس) کنید.
↓ موضوعات مرتبط ↓ :
مسائل پسران جوان (۱۴۹۲ مطلب مشابه) مسائل دختران جوان (۲۳۱۶ مطلب مشابه) مسائل اجتماعی روز جامعه (۵۷۳ مطلب مشابه) مسائل والدین (۵۱ مطلب مشابه)
↓ موضوعات پربیننده و منتخب ↓ :
ابراز علاقه دختر به پسر نیاز جنسی دختران نیاز عاطفی دختران دختران مجرد 30+ سال پسران مجرد 30+ سال آموزش های شوهرداری آموزش های زن داری دوستی به قصد ازدواج مشورت در ازدواج خانم ها ازدواج موفق دکتر فرهنگ دوران عقد مسائل زناشویی درد دل های پسران آموزش ترک خودارضایی آموزش کنترل فشار جنسی مسائل خانم های چادری فشار جنسی قبل از ازدواج