سلام

بحث سر این نیست که وضع جامعه ی ما خوبه یا بده ، بحث سر اینه که اگر ما در اطرافمون یه تجاوز صورت گرفت ، فلان زن/مرد همسایه به همسرش خیانت کرد و مسائلی از این دست اتفاق افتاد ، آیا هر جا که نشستیم باید اون اتفاقات رو برای دیگران بازگو کنیم ؟ یا بیایم در خانواده برتر بگیم بله من در فلان جا سراغ دارم که فلان اتفاق زشت رخ داده ؟ با گفتن این اتفاقات در مجامع عمومی چه دردی رو می خوایم دوا کنیم ؟

شما که در جاهای عمومی میاید و میگید وضع جامعه در فلان موضوع خیلی بده ، از این گفته ی خودتون چه هدفی دارید ؟ می خواید هشدار بدید که مردم حواس شون رو جمع کنن ؟ اگه مستقیما به اون اتفاق اشاره کنید ، تاثیرش بیشتره ؟

اگه این طوره پس بعد از ماجرای آتنا ، دیگه نباید چنین اتفاقی رخ بده ، بعد از ماجرای بنیتا پس حداقل تا مدتی نباید اون اتفاق تکرار بشه . درسته ؟

پس چرا طبق گفته ی نیروی انتظامی ، در مدت کوتاهی باز هم ماجرای بنیتا تکرار شد ؟! ( البته به خیر گذشت )

اگه نگران وضع موجود هستیم ، اگه می خوایم جلوی یه انحرافی که سراغ داریم رو بگیریم بهتر نیست به متولی اون مسائل خبر بدیم و از طریق اون فرد یا سازمان برای رفع یا کاهش اون انحراف تلاش کنیم و از ایجاد التهاب در جامعه جلوگیری کنیم ؟

یه مثال میزنم ؛

در خانواده برتر سوالات مربوط به خیانت معمولا ارسال نمیشه ، با این استدلال که ارسال این گونه سوالات بیشتر از این که نفع داشته باشه ، ضرر داره .

این کار به معنی این نیست که بنده نسبت به خیانت بی تفاوت هستم . بنده می خوام بدون این که فکرها رو نگران کنم ، نسبت به رفع ریشه های خیانت تلاش کنم .

چطوری ؟

با ارائه راهکارهای مناسب انتخاب همسر و ارائه ی آموزش های مربوط به همسرداری و ...

بنابراین پیشنهاد میکنم به جای این که بیایم بعضی از معضلات خاص رو علنی کنیم و جو جامعه رو متشنج کنیم ،  راهکارهای خودمون رو برای رفع ریشه ای اون مشکل به اطلاع مسئولین امر برسونیم تا شاید کمکی باشه برای رفع اون معضل .

خودمون هم اگه خواستیم در مورد اون موضوع اطلاع رسانی کنیم ، بدون اشاره ی مستقیم به موضوع ، به اطرافیان مون هشدار بدیم .

موفق باشید


مرتبط:

می خوام یه کار فرهنگی بزرگ در حوزه مسائل اجتماعی و دینی بکنم

پیشنهاد برای کارهای فرهنگی اجتماعی پایگاه بسیج

فقر فرهنگی آدم ها بیشترین آسیب رو بهمون میزنه

آینده جوانان وطن از لحاظ فرهنگی چگونه خواهد بود ؟

در شهری زندگی میکنم که به بی فرهنگی معروفه !

نظرسنجی در مورد یک طرح اجتماعیبرای مطالعه نظرات کمی پایین تر بروید یا اینجا را (کلیک-لمس) کنید.
خوشحال خواهیم شد اگر اطلاعات یا تجربیاتی که دارید را با ما در میان بگذارید
↓ دعوت از دوستان برای مشارکت در بحث ↓
↓ موضوعات مرتبط ↓ :
مسائل اجتماعی روز جامعه (۵۸۱ مطلب مشابه) مطالب محسن نجفی (۱۳۵ مطلب مشابه)