سلام

بحث سر این نیست که وضع جامعه ی ما خوبه یا بده ، بحث سر اینه که اگر ما در اطرافمون یه تجاوز صورت گرفت ، فلان زن/مرد همسایه به همسرش خیانت کرد و مسائلی از این دست اتفاق افتاد ، آیا هر جا که نشستیم باید اون اتفاقات رو برای دیگران بازگو کنیم ؟ یا بیایم در خانواده برتر بگیم بله من در فلان جا سراغ دارم که فلان اتفاق زشت رخ داده ؟ با گفتن این اتفاقات در مجامع عمومی چه دردی رو می خوایم دوا کنیم ؟

شما که در جاهای عمومی میاید و میگید وضع جامعه در فلان موضوع خیلی بده ، از این گفته ی خودتون چه هدفی دارید ؟ می خواید هشدار بدید که مردم حواس شون رو جمع کنن ؟ اگه مستقیما به اون اتفاق اشاره کنید ، تاثیرش بیشتره ؟

اگه این طوره پس بعد از ماجرای آتنا ، دیگه نباید چنین اتفاقی رخ بده ، بعد از ماجرای بنیتا پس حداقل تا مدتی نباید اون اتفاق تکرار بشه . درسته ؟

پس چرا طبق گفته ی نیروی انتظامی ، در مدت کوتاهی باز هم ماجرای بنیتا تکرار شد ؟! ( البته به خیر گذشت )

اگه نگران وضع موجود هستیم ، اگه می خوایم جلوی یه انحرافی که سراغ داریم رو بگیریم بهتر نیست به متولی اون مسائل خبر بدیم و از طریق اون فرد یا سازمان برای رفع یا کاهش اون انحراف تلاش کنیم و از ایجاد التهاب در جامعه جلوگیری کنیم ؟

یه مثال میزنم ؛

در خانواده برتر سوالات مربوط به خیانت معمولا ارسال نمیشه ، با این استدلال که ارسال این گونه سوالات بیشتر از این که نفع داشته باشه ، ضرر داره .

این کار به معنی این نیست که بنده نسبت به خیانت بی تفاوت هستم . بنده می خوام بدون این که فکرها رو نگران کنم ، نسبت به رفع ریشه های خیانت تلاش کنم .

چطوری ؟

با ارائه راهکارهای مناسب انتخاب همسر و ارائه ی آموزش های مربوط به همسرداری و ...

بنابراین پیشنهاد میکنم به جای این که بیایم بعضی از معضلات خاص رو علنی کنیم و جو جامعه رو متشنج کنیم ،  راهکارهای خودمون رو برای رفع ریشه ای اون مشکل به اطلاع مسئولین امر برسونیم تا شاید کمکی باشه برای رفع اون معضل .

خودمون هم اگه خواستیم در مورد اون موضوع اطلاع رسانی کنیم ، بدون اشاره ی مستقیم به موضوع ، به اطرافیان مون هشدار بدیم .

موفق باشید


مرتبط:

می خوام یه کار فرهنگی بزرگ در حوزه مسائل اجتماعی و دینی بکنم

پیشنهاد برای کارهای فرهنگی اجتماعی پایگاه بسیج

فقر فرهنگی آدم ها بیشترین آسیب رو بهمون میزنه

آینده جوانان وطن از لحاظ فرهنگی چگونه خواهد بود ؟

در شهری زندگی میکنم که به بی فرهنگی معروفه !

نظرسنجی در مورد یک طرح اجتماعیلطفا این مطلب را با دوستان تان به اشتراک بگذارید ←
از کاربران محترم خانواده برتر در این پست ، (۳۵) نظر تائید شده است، برای مطالعه نظرات یا کمی پایین تر بروید یا اینجا (کلیک-لمس) کنید.
↓ موضوعات مرتبط ↓ :
مسائل اجتماعی روز جامعه (۵۷۳ مطلب مشابه) مطالب محسن نجفی (۱۳۷ مطلب مشابه)
↓ موضوعات پربیننده و منتخب ↓ :
ابراز علاقه دختر به پسر نیاز جنسی دختران نیاز عاطفی دختران دختران مجرد 30+ سال پسران مجرد 30+ سال آموزش های شوهرداری آموزش های زن داری دوستی به قصد ازدواج مشورت در ازدواج خانم ها ازدواج موفق دکتر فرهنگ دوران عقد مسائل زناشویی درد دل های پسران آموزش ترک خودارضایی آموزش کنترل فشار جنسی مسائل خانم های چادری فشار جنسی قبل از ازدواج