سلام من واقعا ازتون کمک میخوام.میخوام که راهنماییم کنید.
من یه پسر 6 ساله دارم که خیلی خوشگله. موهای قهوه ای و چشم های درشت و رنگی و دهن قلویی مثل دختراس پوست سفید و اینکه اگه روسری سرش کنم شکل دختر میشه واصلا معلوم نیست که پسره. راستش چندتا از دوربریام بهم میگن خیلی مواظب پسرت باش تو مدرسه اذیتش میکنن و پسرا به چشم بد نگاش میکنن.میگن قبلا یه پسر تپل و چاق بوده که پسرا تو مدرسه خیلی اذیتش میکردن. و اینکه هر پسری که خوشگل باشه رو از نظر جنسی منظورم البته فقط بچه ها اذیتش میکنن
این موضوع واقعا نگرانم کرده.آیا واقعیت داره؟ پس من چطوری پسرمو بفرستم مدرسه؟

پاسخ :
سلام
نمیگم این مسائل واقعیت نداره ولی در این حد نیست که شما رو این طور آشفته کرده . شما تا حالا باید یادش می دادید که بعضی از جاهای بدن خصوصی هستند و نباید اونا رو به هیچ کس دیگه ای به غیر از پدر و مادر نشون بده . این مسئله باید قبل از 6 سالگی براش جا می افتاد ولی هنوز هم دیر نیست .
نکته ی بعدی این که باید طوری باهاش رفتار کنید تا با شما راحت باشه و بتونه سوالات جنسی و مسائل خصوصی خودش رو با شما در میون بذاره .
باید یادش بدید که اگه کسی توی مدرسه اذیتش کرد حتما باید به معلم یا مدیرشون بگه و به خونه که رسید به شما هم بگه . شما هم باید حتما حتما به مدرسه برید و خیلی جدی پیگیر قضیه بشید . از مدیر بخواید کسانی که بچه ی شما رو اذیت کردند به دفتر بیاره و با هماهنگی قبلی با مدیر یه تذکر جدی بهشون بدید .
یکی از طرح هایی که از امسال اجرای شد و کمک بزرگی به امنیت بچه های کوچکتر کرد جدا کردن بچه های اول تا سوم از بچه های چهارم تا ششم بود . این می تونه بخش مهمی از دغدغه های شما رو کمتر کنه .
به هر حال اگه آموزش های لازم رو بهش بدید و از جانب شما هم احساس امنیت بکنه به طوری که بدون ترس از مواخذه ، اتفاقات بدی که براش می افته رو بیاد به شما بگه و شما هم خیلی جدی ازش حمایت کنید ، مشکلی پیش نمیاد انشاءالله  .
نمیشه از بچه ای که به خاطر شکستن غیر عمدی یه لیوان ، خدای نکرده تنبیه شده ، انتظار داشت که با والدینش راحت بشه . چنین بچه هایی شدیدا در معرض خطر هستند . از یه طرف مثلا توی مدرسه اذیت میشن . بعد به خاطر ترس از والدین ساکت می مونن و اذیت و آزارها هم ادامه پیدا می کنه .
دقت داشته باشید که این نگرانی شما به وسواس تبدیل نشه . به عنوان مثال ، مثل یه بچه ی 2 ساله مواظبش نباشید .
موفق باشید

مرتبط:

اصلاح انحراف جنسی پسر 7 ساله

یک راهنمای ساده برای تربیت جنسی کودکان

پسر 5 ساله ام با آلتش بازی می کنه

یه پسر 5 ساله می تونه تحریک جنسی بشه ؟

نگران سوالات جنسی پسر 4 ساله ام در آینده هستم

اتاق مشترک خواهر و برادر نوجوان

نگران انحرافات جنسی برادر 17 ساله م هستم

چطور با پسر 2 ساله ای که با آلتش بازی می کنه رفتار کنیم؟

چطوری به بچه هامون در مورد عوارض خودارضایی هشدار بدیم ؟

تک پسرم هنوز به سن بلوغ نرسیده از کنترل خارج شده

آگاهی های دوران بلوغ رو چطور به پسرمون منتقل کنیم ؟

بهترین شیوه برای برخورد با نیاز جنسی نوجوانان چیست؟

پسر بچه شش ساله به جنس زن میتونه حسی داشته باشه؟

برخی خانم ها میگن پسر 10 ساله چیزی نمی فهمه !!!

تصاویر مستهجن تا چه مدت در ذهن کودکان باقی می ماند ؟

برخورد با پسری 8 ساله که فیلم مستهجن دیده و تشویق به رابطه شدهبرای مطالعه نظرات کاربران در این مورد، کمی پایین تر بروید یا اینجا را (کلیک-لمس) کنید.
خوشحال خواهیم شد اگر اطلاعات یا تجربیاتی که دارید را با ما در میان بگذارید
↓ کپی لینک این صفحه برای ارسال به دیگران ↓
↓ مطالب مشابه بیشتر در دسته بندی(های) زیر ↓ :
تربیت جنسی پسران (۶۳ مطلب مشابه)