به نام خدا

سلام به همه 

اخیرا خبری رو در سایت فارس دیدم که شاید براتون جالب باشه، یک کمپینی در کره ی جنوبی بین خانوم ها شکل گرفته برای نه گفتن به لوازم آرایشی ، بخش کوچکی از این متن رو براتون میذارم :

استاد دانشگاه سئول می‌گوید:«‌ این جنبش هدفش به چالش کشیدن نگاه ابزاری به زنان است. در نتیجه ما تنها تغییر در آرایش و لوازم آرایشی را نمی‌بینیم بلکه شکل لباس پوشیدن زنان نیز عوض خواهد شد. این زنان دارند «آزادی» را تجربه می‌کنند و یک بار که آن را تجربه کنند دیگر به عقب بر نمی‌گردند.»

چیزی که شاید چندین سال دیگه در ایران بهش برسید رو اونا بهش رسیدن ، حرف ایشون نه ربطی به دین داره نه ربطی به مذهب ، داره میگه هدف این جنبش به چالش کشیدن نگاه ابزاری به زنه ، بذارید از اینجا تحلیل خودم رو ارائه بدم ؛

وقتی شما در محیط اجتماعی آرایش میکنی و لباس های جذاب ( و تحریک آمیز ) می پوشی باعث میشه بهت نگاه ابزاری داشته باشن ، شاید اوایل این اتفاق دلخواه باشه ولی بعدا تبدیل میشه به یک اجبار ، شما مجبور میشی برای اینکه کار کنی ( خودت رو با لباس های جذاب و آرایش زیبا جلوه بدی ) ، مجبور میشی برای اینکه خواستگار برات بیاد ( خودت رو با لباس های جذاب و آرایش زیبا جلوه بدی ) ، مجبور میشی برای اینکه در جامعه بهت توجه کنن یا بهت لقب زشت ندن یا تمسخرت نکنن ( خودت رو با لباس های جذاب و آرایش زیبا جلوه بدی ) . 

این جمله رو 3 بار تکرار کردم تا بفهمید چه چیزی در انتظارتونه .  

شاید الان به دلخواه خودتون آرایش کنید ولی در آینده مجبور میشید آرایش کنید تا از مسابقه ی زیبایی جا نمونید! آینده ی این مسیری که در جامعه ی ما شروع شده آخرش میرسه به همین کمپین ( نه به آرایش ) کره ی جنوبی که میان جلوی دوربین موهای اکستنشن شده رو قیچی میکنن! چرا ؟ چون نمیخوان به چشم یک ابزار بهشون نگاه بشه . 

حالا خود دانید لازم نیست مسیری که بقیه میرن رو ما هم بریم ( عاقل اونه که از تجربه ی دیگران استفاده کنه ). 

پی نوشت

- ازتون خواهش میکنم نظراتی در مورد حجاب اجباری و اختیاری یا_من خیلی کم آرایش میکنم در حدی که دیده نمیشه و چیزایی که از بحث هست نذارید که منحرف نشیم

لطف کنید به هم دیگه توهین نکنید و چیزی رو گردن هم دیگه نندازید تا وارد بحث فرسایشی هم نشیم

با تشکر

-منبع خبر سایت خبرگزاری فارس بود اما من برای اینکه مطمئن بشم سری به سایت های خارجی زدم و متوجه شدم خبرگزاری فارس خیلی عفت کلام رو رعایت کرده !

چون متن خبری که گذاشته بودن یکم سانسوری بود ( مخصوصا هشتگی که برای این کمپین استفاده کردن) برای همین اون رو نذاشتم چون باعث میشه آقای نجفی نتونه به دلیل فیلترینگ متن رو بذاره اما لینک سایت خبرگزاری فارس رو میذارم تا یک نگاهی بهش بندازید .

آدرس خبر: https://www.farsnews.com/news/13970919000776کاربران محترم خانواده برتر در مورد پست (لوازم آرایشی ات را خرد کن!) ، (۴۳) نظر داده اند، برای مطالعه نظرات کمی پایین تر بروید یا اینجا (کلیک-لمس) کنید.
↓ موضوعات مرتبط ↓ :
مسائل دختران جوان (۲۲۹۵ مطلب مشابه) فرهنگ سازی (۵۹ مطلب مشابه) حجاب (۶۰ مطلب مشابه)
↓ موضوعات پربیننده و منتخب ↓ :
ابراز علاقه دختر به پسر نیاز جنسی دختران نیاز عاطفی دختران دختران مجرد 30+ سال پسران مجرد 30+ سال آموزش های شوهرداری آموزش های زن داری دوستی به قصد ازدواج مشورت در ازدواج خانم ها ازدواج موفق دکتر فرهنگ دوران عقد مسائل زناشویی پرده بکارت درد دل های پسران تناسب اندام آموزش ترک خودارضایی آموزش کنترل فشار جنسی مسائل خانم های چادری فشار جنسی قبل از ازدواج عشق