سلام

من یه پسر 25 ساله ام. لیسانس مکانیک. سربازیم پارسال تموم شد و بعد یه دو سه ماه جویای کار بودن توی یه شرکتی مشغول کار شدم که متاسفانه بعد یه مدت کار کردن و حقوق ندادن شرکت هم کلاً تعطیل شد و منم بیکار شدم. ساکن یکی از شهرهای کوچک اطراف تهران هم هستیم و آنچنان فرصت شغلی ای نیست اطرافمون و اگر هم باشه در شرکت های کوچک و نامعتبر و با امنیت شغلی پایین.

اما صحبت اصلیم ؛

من به صورت اتفاقی در آزمون استخدامی آموزش پرورش که تیرماه بود شرکت کردم و قبول شدم برای معلمی هنرستان و مصاحبه استخدام رو هم چند روز پیش گذروندم و به نظرم جز قبولی های نهایی باشم که قرار بشه بعد از گذراندن دوره آموزش از مهر 98 شروع به کار کنیم.

از بحث علاقه و این مسائل بخوام بگم اینکه بشخصه معلمی رو شغل خوبی میدونم و تقریبا بی علاقه هم بهش نیستم و البته از حقوق کمش هم همه خبر داریم که یک آقا قطعا باید کنارش شغل دیگه ای هم داشته باشه و بنظرم میشه یه کارایی کرد.

اما این چند روز مدام ذهنم درگیره که ممکنه بعدا فرصت های شغلی بهتری پیش روم قرار بگیره و با جذب رسمی آموزش پرورش شدن و تعهد خدمت 10 ساله اون فرصت ها رو از خودم بگیرم. یا مثلا من خیلی به مسئله مهاجرت فکر میکنم و این شغل روی اون هم تاثیر گذاره.

کلاً یه تردید عجیبی پیدا کردم که برم برای معلم شدن یا نه ؟

خانم ها و آقایون ( بخصوص بزرگتر از خودم ) که تجربه ای دارن و نکته ای مد نظرشون میرسه لطف کنن بگن درباره شرایط و شغل معلمی و ....

ممنون میشم  .


مرتبط با شغل معلمی:

مهندس کامپیوترم، اما می خوام آموزگار بشم

برای معلم شدن چه مسیری باید طی بشه؟

چند سوال در مورد شغل معلمی

پیشنهاد شغل دوم مناسب برای یک معلم

چند سوال در مورد روش های معلم شدن

ارزش داره یک سال پشت کنکور بمونم برای معلمی ؟

برای یک معلم کدام راه برای کسب درآمد دوم بهتره؟

قصد دارم به امید خدا معلم بِشم

خانوادم میگن معلم بشم ولی حوصله بچه ها رو ندارم

برای معلم شدن رفتم انسانی اما ...لطفا این مطلب را با دوستان تان به اشتراک بگذارید ←
از کاربران محترم خانواده برتر در این پست ، (۱۷) نظر تائید شده است، برای مطالعه نظرات یا کمی پایین تر بروید یا اینجا (کلیک-لمس) کنید.
↓ موضوعات مرتبط ↓ :
تحصیل در دانشگاه فرهنگیان (۳۴ مطلب مشابه) معرفی مشاغل (۳۰ مطلب مشابه)
↓ موضوعات پربیننده و منتخب ↓ :
ابراز علاقه دختر به پسر نیاز جنسی دختران نیاز عاطفی دختران دختران مجرد 30+ سال پسران مجرد 30+ سال آموزش های شوهرداری آموزش های زن داری دوستی به قصد ازدواج مشورت در ازدواج خانم ها ازدواج موفق دکتر فرهنگ دوران عقد مسائل زناشویی درد دل های پسران آموزش ترک خودارضایی آموزش کنترل فشار جنسی مسائل خانم های چادری فشار جنسی قبل از ازدواج