سلام

آقا پسرها چطور باید دختری رو انتخاب کنن که وقتی رفتن خواستگاری و نه شنیدن زیاد ضربه روحی نخورن؟ یه ضربه ممکنه از این جهت باشه که طرف دختر از اشناها و فامیل باشه و بعد جواب نه دادن تو فامیل و اشنا پخش کنن که به فلانی جواب نه دادیم و برا خودشون کلاس بذارن و بازار گرم کنن که سطح خودشون و دخترشونو بالا ببرن که فکر نمیکنم راه حلی این مشکل داشته باشه،اگه داره راهنمایی بفرمایید!

یه مشکل دیگه زمانیه که خانواده دختر فهمیده و راز دارن و این قضیه رو بین خودشون نگه میدارن و جار نمیزنن همه جا ، ولی اون اقا پسر تو برخود با اون خانواده به علت اشنا بودن یا فامیل بودن همیشه سر افکندس و احساس حقارت ممکنه بکنه چون ممکنه همون خانواده براش کلاس گذاشته باشن و این رو در حد خودشون و خواسته ها و انتظاراتشون از داماد اینده نداشته باشن که این مورد هم فکر نمیکنم راه حلی داشته باشه!!؟؟

ولی مشکل سوم که فکر میکنم دست اقا پسره این موضوعه که بشخصه وقتی کسی رو برا ازدواج بهم پیشنهاد میدن که دیدمش یا عکسی ازش نشون میدن بهم ، بعد از اینکه از نظر عقلی شرایط و کفویت و هم سطح بودن در حد خودم و مناسب برا ازدواج دونستم به عنوان همسرم تو ذهنم تصور میکنم!

یا همین که قیافش به دلم نشست و بهش فکر کردم که ممکنه این ازدواج سر بگیره و همسرم بشه،خواه ناخواه یه حسی نسبت بهش در خودم بوجود میاد که هر چقدر هم سعی میکنم وارد فاز احساسات نشم ولی نمیشه چون اگه این حس رو به طرف نداشته باشم اصلا خواستگاریش نمیرم!!!

ولی زمانی که از این طرف نه میشنوم یه ضربه روحی بدی میخورم والا سه باری رفتم خواستگاری اشنایان که فعلا بین خودشون بوده و کسی رو خبردار نکردن ولی با نه دادن بهم هر سه بار ضربه روحی بدی خوردم و تا مدتها روم تاثیر گذاشته، کلا روش مقابله با این حس بد بعد از جواب نه شنیدن چیه؟

چکار کنیم که بعد از جواب نه زیاد ناراحت نشیم؟ یه حسی بهم دست میده که انگار خیلی بد بختم و باعث میشه به زندگی اونا حسودی کنم یا فکر کنم اونا خیلی خوشبختن و شادن و زندگی خوبی دارن یا احساس کنم راهی که دارم میرم درست نیست و بی انگیزه بشم تو زندگیم به هدف هایی که دارم تا دوباره بخوام خودمو راضی کنم که جایی دیگه برم خواستگاری ،با وجود اینکه خودم تحصیل کرده و شرایط خوبی دارم و جاهایی رفتم که حتی ممکنه از خودم و خانوادم در همه زمینه ها یه ذره هم پایینتر باشن،درسته که باید با عقل انتخاب کرد و قضیه رو احساسی و عاطفی نکرد و به کسی که معلوم نیست زنمون میشه دل نبست که این دیگه مال من میشه.

ولی قبول کنید تا یه درصد کمی پای دل و احساسات وسط نباشه طرف رو مجبور نمیکنه که همه جوانب و خطر نه شنیدن رو بپذیره و پا پیش بذاره برا خواستگاری و ازدواج .


مرتبط:

حدود 20 بار خواستگاری رفتم و همه شون ناموفق بودن

9 مورد خواستگاری رسمی رفتم، اشکال کارم کجاست ؟

تجربیات شما در مورد جلسات خواستگاری

تجربیات پسری که حدودا 30 جا خواستگاری رفته

توقع بالاست؟ مهریه زیاده ؟ پاشو برو یه جا دیگه خواستگاری

چند مورد خواستگاری ناموفق داشتم

برای خانم ها مهمه که شوهرشون قبلا چند جا خواستگاری رفته باشه ؟


برای مطالعه نظرات کاربران در این مورد، کمی پایین تر بروید یا اینجا را (کلیک-لمس) کنید.
خوشحال خواهیم شد اگر اطلاعات یا تجربیاتی که دارید را با ما در میان بگذارید
↓ کپی لینک این صفحه برای ارسال به دیگران ↓
↓ مطالب مشابه بیشتر در دسته بندی(های) زیر ↓ :
مسائل پسران جوان (۱۵۳۹ مطلب مشابه) مشورت در ازدواج آقایان (۱۶۹۶ مطلب مشابه)