سلام

ولادت حضرت حجت رو به همه خانواده برتری ها تبریک میگم

من مدتیه که با این وبلاگ آشنا شدم . مطالب خیلی خوب و پر ارزشی  رو از این وبلاگ و دوستان و اعضای خانواده برتر یاد گرفتم .

من در یکی از شهرهای جنوبی کشور زندگی میکنم در منطقه ما سن ازدواج نسبت به شهرهای بزرگتر پایینه ، اکثر دخترا قبل از بیست و پسرا قبل از بیست پنج ازدواج میکنن . اینجا اکثر پسرها کار رو به تحصیل ترجیح میدن و بعد از دیپلم و یا حتی زودتر ترک تحصیل میکنن و میرن خدمت و بعدش در داخل استان خودمون و یا معمولا در یکی از کشور های عربی خلیج (فارس) مشغول میشن .

اما من تصمیم گرفتم برم دانشگاه و درسامو ادامه بدم و همین کار رو کردم . رفتم دانشگاه و بعد کارشناسی رفتم خدمت و بعد از خدمت ارشد خوندم . تو تمام این سال هایی که داشتم درس میخوندم اکثر همکلاسی های دبیرستانم داشتن کار میکردن و پول در می آوردن طبیعتا خیلی زود هم ازدواج میکردن و خیلیاشون الان بچه دارن . اما من نه کار داشتم و نه به فکر ازدواج بودم .

نتیجه این بود که بعد از کارشناسی ارشد متوجه شدم که ای دل غافل چقدر عقب افتادم . نه کار داشتم نه سرمایه نه ازدواج کردم . بعد مدتها بیکاری بالاخره یه جایی تونستم استخدام بشم و شروع به کار کنم . اما الان در آستانه 27 سالگی وقتی به گذشته نگاه میکنم میبینم تو انتخاب بعضی راهها اشتباه کردم . من میتونستم هم درس بخونم و هم کار کنم . من میتونستم بعد از کارشناسی و خدمت دیگه ارشد رو نخونم و با کارشناسی پیگیر کار بشم .

الان من برای ازدواج به مشکل خوردم تو شهر ما دخترا تا 19 سالگی ازدواج میکنن و اون جایی که به بیست میرسن یا خونواده خوبی ندارن و یا یه مشکلی دارن به هر حال . پس من دو تا انتخاب دارم  ؛

اینکه با یه دختر 18 19 ساله ازدواج کنم که من اصلا راضی نیستم به خاطر اختلاف سنی ،‌یا این که با یه دختر هم سن خودم ازدواج کنم .

در صورتی که هر چی دختر خوب بود زمانی که من 21 یا 22 سالم بود توسط همکلاسی هام و همسنام انتخاب شدن اونم با اختلاف سنی مناسب  . نه از ازدواج شانس آوردم نه از زندگی و جوونی . همه جوونی به درس خوندن گذشت


مرتبط:

با تجربه الان برگردید به سن 20 سالگی

پشیمانم چرا در 20 تا 25 سالگی ازدواج نکردم

چکار کنیم که بعد از 40 سالگی حسرت دوران جوونی رو نخوریم ؟

از 18 سالگی تا الان چه تغییراتی توی معیاراتون ایجاد شده ؟


لطفا این مطلب را با دوستان تان به اشتراک بگذارید ←
از کاربران محترم خانواده برتر در این پست ، (۵۷) نظر تائید شده است، برای مطالعه نظرات یا کمی پایین تر بروید یا اینجا (کلیک-لمس) کنید.
↓ موضوعات مرتبط ↓ :
مسائل پسران جوان (۱۴۹۲ مطلب مشابه) مشورت در ازدواج آقایان (۱۶۵۲ مطلب مشابه)
↓ موضوعات پربیننده و منتخب ↓ :
ابراز علاقه دختر به پسر نیاز جنسی دختران نیاز عاطفی دختران دختران مجرد 30+ سال پسران مجرد 30+ سال آموزش های شوهرداری آموزش های زن داری دوستی به قصد ازدواج مشورت در ازدواج خانم ها ازدواج موفق دکتر فرهنگ دوران عقد مسائل زناشویی درد دل های پسران آموزش ترک خودارضایی آموزش کنترل فشار جنسی مسائل خانم های چادری فشار جنسی قبل از ازدواج