سلام
به خاطر تو خودم رو اصلاح می کنم - به خاطر تو فلان کارم رو کنار میذارم - به خاطر تو حجابم رو رعایت می کنم - به خاطر تو نماز می خوام - به خاطر تو سیگار نمی کشم و ... .

شاید خیلی بدبینانه باشه ولی زیاد نمیشه روی این به خاطر تو گفتن ها حساب کرد . به نظر بنده این قول ها تا زمانی اعتبار داره که برای طرف مقابل عزیز باشید و همون چیزی باشید که اون میخواد .

مثلا قول داده یه کاری رو کنار بذاره ، اگه زمانی پیش بیاد که از دست شما ناراحت بشه ، بازم روی قولش باقی می مونه ،؟  برای این که شما رو دق بده همون کار رو دوباره انجام نمیده ؟

این قول ها زیاد قابل اتکا نیست . چرا ؟ چون احتمال این که این قول دادن ها به خاطر احساسات زودگذر باشه هست .

فرض کنیم پسری میره به خواستگاری دختری که در یک یا چند ویژگی مثبت ( از دید خواستگار ) داره . مثلا دختره از نگاه پسر زیبایی چهره داره و پولدارم هست !

دختر میگه اگه منو می خوای باید این چند مورد رو انجام بدی ! به نظر شما اون پسر چکار می کنه ؟

خواستگاری که هم قیافه داره و هم پول به دختر میگه باید چادرت رو کنار بذاری ، ممکنه شیطون بر دختر غلبه کنه و دختر قبول کنه ، ولی بعدش به خودش میاد و می بینه که آخرتش رو به دنیاش فروخته .

می خوام بگم اگه ویژگی های مثبت و مردم پسندی دارید وقتی کسی برای ازدواج با شما میاد و از این قول های احساسی میده بهتره که باور نکنید .

خلاصه این که اولا نباید بیش از حد روی داشته های موقتی خودمون تکیه کنیم . دوما کسانی که به امید بهره مندی از اون داشته ها به شما نزدیک میشن رو تو زندگی تون راه ندید . چون معلوم نیست اگه داشته هاتون از دست رفتند اون افراد برای شما باقی بمونن .

موفق باشید


لطفا این مطلب را با دوستان تان به اشتراک بگذارید ←
از کاربران محترم خانواده برتر در این پست ، (۲۲) نظر تائید شده است، برای مطالعه نظرات یا کمی پایین تر بروید یا اینجا (کلیک-لمس) کنید.
↓ موضوعات مرتبط ↓ :
مشورت در ازدواج خانم ها (۲۲۶۵ مطلب مشابه) مشورت در ازدواج آقایان (۱۶۶۴ مطلب مشابه) مطالب محسن نجفی (۱۴۸ مطلب مشابه)
↓ موضوعات پربیننده و منتخب ↓ :
ابراز علاقه دختر به پسر نیاز جنسی دختران نیاز عاطفی دختران دختران مجرد 30+ سال پسران مجرد 30+ سال آموزش های شوهرداری آموزش های زن داری دوستی به قصد ازدواج مشورت در ازدواج خانم ها ازدواج موفق دکتر فرهنگ دوران عقد مسائل زناشویی درد دل های پسران آموزش ترک خودارضایی آموزش کنترل فشار جنسی مسائل خانم های چادری فشار جنسی قبل از ازدواج