سلام 

تو نهج البلاغه یه حدیث جالب دیدم حس کردم تو زندگی الانم کاربرد داشته باشه گفتم یه شما دوستانم بگم:

نقل شده که آن حضرت در میان یارانش نشسته بودند، زنی زیبا بر آنان عبور کرد، آنان دیده بر او دوختند، آن حضرت فرمود:دیده ی اینان به شهوت نگران، و این نظر اندازی موجب هیجان است، هرگاه یکی از شما به زنی که او را خوشش آید نظر کند باید با همسر خود درآمیزد،که این هم زنیست همانند آنان.

مردی از خوارج گفت:خدا این کافر را نابود کند چقدر داناست! مردم برجستند تا او را نابود کنند ، فرمود:او را واگذارید، پاسخ ناسزاگویی ناسزاست، یا گذشت از گناه.

هر مردی چه مذهبی چه غیر مذهبی احتمالا با این مورد مواجه شده که زنی بسیار زیبا را یا به عمد یا تصادفی دیده باشیم و چهره ی اون خانوم به دلم ما خیلی بشینه و به عبارتی دل رو بلرزونه ، نحوه ی بر خورد با این صحنه دیگه به فرد بر می گرده ولی بهترین نحوه اینه که همون جا دیده را بگیریم و سعی کنیم به ایشون فکر نکنیم به توصیه معصوم عمل کنیم . 

(البته جسارت نشه شما که اینقد خوبین که اصلا این اتفاق براتون نمی افته واسه معدود دوستانی که مثل من ممکنه خدایی نکرده تصادفی خانوم زیبایی رو ببینن دلشون بلرزه !)

واسه مجردهای عزیزم راه کار مثل متاهل هاست به غیر از اون قسمت آخر که ...

برای فرج امام زمان یه صلوات بفرستین

آدرس روایت : نهج البلاغه حکمت 424


لطفا این مطلب را با دوستان تان به اشتراک بگذارید ←
از کاربران محترم خانواده برتر در این پست ، (۱۹) نظر تائید شده است، برای مطالعه نظرات یا کمی پایین تر بروید یا اینجا (کلیک-لمس) کنید.
↓ موضوعات مرتبط ↓ :
مطالب کاربران (۷۹۵ مطلب مشابه) تفکر در احادیث و روایات (۲۳ مطلب مشابه)
↓ موضوعات پربیننده و منتخب ↓ :
ابراز علاقه دختر به پسر نیاز جنسی دختران نیاز عاطفی دختران دختران مجرد 30+ سال پسران مجرد 30+ سال آموزش های شوهرداری آموزش های زن داری دوستی به قصد ازدواج مشورت در ازدواج خانم ها ازدواج موفق دکتر فرهنگ دوران عقد مسائل زناشویی درد دل های پسران آموزش ترک خودارضایی آموزش کنترل فشار جنسی مسائل خانم های چادری فشار جنسی قبل از ازدواج