سلام خدمت همه ی شما

من ازتون مشورت میخواستم در مورد ازدواج . 

دختری ۲۶ ساله ام، مدرک کارشناسی ارشد دارم از یک رشته پیراپزشکی و شاغلم در شهرمون . به تازگی سرکار رفتم تو شهر خودمون. پارسال مدت یک ماه نامزد بودم با یه پسری و قبل عقد فهمیدم انتخاب اشتباهیه و به هم نمیخوریم و به هم زدیم نامزدی رو ...

الان یه خواستگار برای من اومده  که افسر پلیس راهه و در واقع نظامیه، از اقوام هستن، خانواده آرومی داره و پدر و مادرش مشهورن به خسیس بودن ولی از خودش شناخت آنچنانی ندارم . مدرک کارشناسی از دانشگاه افسری داره و داره حقوق هم میخونه . 

از شرایط دیگه این که ماشین و خونه هم داره، هیچ شناختی از خودش ندارم ولی حس میکنم آدم خیلی آروم و درونگرایه چون کلا خانوادگی آروم هستند . خودش رو فقط یک بار دیدم که اومده بود منو ببینه و کلا خیلی ندیدمش در حد احوالپرسی و اصلا حس خاصی بهش ندارم . مثل اینکه کارش این جوره ۲۴ ساعت کار ۲۴ ساعت استراحته، ظاهرش هم مشکلی نداره فقط یه مقدار بچه مثبت نشون میده !

در مورد خودمم من آدم برونگرایی ام، شوخ و پر سر و صدا هستم ، دوست دارم همش برم تفریح چون اعتقادم اینه آدم باید از هر لحظه ش لذت ببره، دوست دارم شوهرم پا به پای خودم بگرده باهام، با هم صمیمی باشیم شوخ باشه پر انرژی باشه ولی خب نمیدونم اون اینطور هست یا نه و ظاهرا نیست ... من دوس دارم باهاش آشنا شم ولی چون فامیله و شهر کوچیک و فامیلامونم اهل حرف در آوردن میترسم بگن باهاش بوده و کلا یه جور باشه . چند وقت باهاش در ارتباط باشم بعد سر چیزهایی که از اول میدونستم اوکی ندم .

چند سوال دارم؛

 اینکه چقدر ممکنه فردی که پدر و مادر خسیسی دارن خودشم اون طور باشه ؟

و اینکه میترسم خیلی آروم و خشک و آدم بی انرژی باشه و تیپ شخصیتی مون بهم نخونه، چون من دوست دارم زندگیم پر نشاط باشه ، چون تو یه خانواده بودم که همه آدم های آروم و اهل مسافرت نبودن و یه جورایی آرزوم اینه طرفم شاد و شوخ باشه و حداقل تو متاهلی چیزایی که همیشه دوست داشتم ولی نبوده رو داشته باشم

میخواستم ببینم چطور میتونم بفهمم این طوره یا نه ؟

و اینکه من خیلی مذهبی نیستم و چادر نمیپوشم و دوس دارم لاک بزنم آرایش کنم به نظرتون نظامی ها چقدر مذهبی ان و براشون مهمه این مسائل، البته من آدم بی اعتقادی نیستم ، فقط حقیقتش خیلی نیستم ؟

و اینکه من آرزومه کشورهای نزدیک رو برم بگردم راسته نمیذارن نظامی ها از کشور خارج شن ؟(افسر پلیس راه)

و اینکه چطور میتونم در موردش بفهمم چون تو حرف زدن اگه طرف بخواد به دستت بیاره ممکنه هر چی بگی بگه آره این طورم منم ، ولی دوست دارم واقعا مطمئن بشم، چون قبلا هم یه تجربه ناموفق داشتم نمیخوام باز برام پیش بیاد که کلا زمین بخورم دیگه . 

ممنون میشم برام کامنت بذارین ، خودتون باشین چکار میکنید ؟

پیشاپیش مرسی


مرتبط:

خواستگارم نظامیه و چند سالی باید در منطقه محروم زندگی کنم

چند سوال از دخترانی که حاضر به ازدواج با نظامی ها هستند

در 28 سالگی خواستگار پاسداری دارم که یک سال ازم کوچکتره

از معیارهای ازدواج دختران نظامی خبر دارید ؟

کسی هست که همسر پاسدار باشه و چادری نباشه ؟

خواستگارم نظامیه و خانوادم مخالف هستند

چون سپاهی هستم خانمی خشک مذهب و با رفتار خشن گیرم میاد ؟

3 تا از خواستگارام سپاهی بودن

راسته که در بین سپاهی ها دو زنه زیاد پیدا میشه ؟!برای مطالعه نظرات کاربران در این مورد، کمی پایین تر بروید یا اینجا را (کلیک-لمس) کنید.
خوشحال خواهیم شد اگر اطلاعات یا تجربیاتی که دارید را با ما در میان بگذارید
↓ کپی لینک این صفحه برای ارسال به دیگران ↓
↓ مطالب مشابه بیشتر در دسته بندی(های) زیر ↓ :
ازدواج با نظامی (۲۰ مطلب مشابه) شناخت قبل از ازدواج (۱۵۲ مطلب مشابه)