سلام به همه ی اعضای محترم سایت

نماز و روزه هاتون قبوله درگاه حق

یه سوالی هست که چند وقته ذهن منو درگیر کرده و یه جورایی داره ناامیدم میکنه ، تو زندگیم آدمای مختلفی رو دیدم، آدمایی که همیشه اعتماد و ایمان قوی به خدا دارن و سعی شون تو زندگی همیشه بر گناه نکردن و پاک بودن بوده، و آدمایی که انواع و اقسام گناه ها رو تو زندگیشون انجام میدن .

اما زندگی های این افراد تو اکثر مواقع خیلی با هم فرق داشته، من معمولا تو زندگی دسته آخر، کیفیت بهتر و بیشتری دیدم. اما واقعا چرا؟! چرا این آدما تو زندگیشون موفقن و چیزایی که میخوان رو به دست میارن؟

در عوض هر چی موفق نشدن و و بی ثمریه ، تو زندگیه آدمای خیلی خوب بوده! یه سری چیزایی شنیدم تو همین موضوع، مثلا میگن خدا میخواد آدمای باایمان رو امتحان کنه و محک بزنه و از این حرفا، ولی آخه چرا آدمی که همیشه تو زندگیش پاک و باایمان بوده و خیلی هم سعی و تلاش کرده، باید حقش این همه سختی و امتحان باشه؟

این مسئله رو من تو زمینه های مختلف دیدم، مثلا کسی که آدم خیلی با ایمان و پاکی بوده ولی به هیچ کدوم از هدفای زندگیش نرسیده ( برای رسیدن به اهدافش خیلی تلاش کرده بوده ) . یا مثلا تو زمینه ازدواج دیدم کسی رو که خیلی پاک بوده و خطایی نکرده، اما ازدواج ناموفق داشته و حقش نبوده که بعد از اون همه پاک موندن تو دوران مجردیش، همسری نصیبش بشه که...

در عوض بودن کسایی که اهل گناه بودن اما زندگی موفق و همسر خوب و ... هم داشتن ، با دیدن همچین کسایی تو اطرافم، احساس میکنم اعتقاداتم داره کمرنگ تر میشه ...

فقط میخوام بدونم چرا خدا هوای آدمای بد رو بیشتر داره؟


مرتبط:

چرا وعده های خدا رو باور نمی کنیم ؟!

من واقعا به وعده های الهی در زمینه ازدواج ایمان آوردم

شکر بابت نعمت آرامش و اعتماد به خدا

ما مجردها پاک میمانیم و به خداوند خود اعتماد میکنیم

باور داشتن به کمک کائنات نوعی شرک ورزیدن به خدا نیست؟


برای مطالعه نظرات کمی پایین تر بروید یا اینجا را (کلیک-لمس) کنید.
خوشحال خواهیم شد اگر اطلاعات یا تجربیاتی که دارید را با ما در میان بگذارید
↓ دعوت از دوستان برای مشارکت در بحث ↓
↓ موضوعات مرتبط ↓ :
مسائل اعتقادی (۱۱۶۹ مطلب مشابه)