سلام به همه ی خانواده برتری ها

من یه دخترم و کنکوری ام ، رشتم تجربیه . متأسفانه به این رشته علاقه ای ندارم و به خاطر خانوادم وارد این رشته شدم .

ولی همین بی علاقگی باعث شده که من نتونم برای کنکور درس بخونم . وقتی که به آینده این رشته فکر میکنم چون علاقه ای بهش ندارم ، در نتیجه انگیزه ای هم ندارم واسه درس خوندن .

مدتیه به این فکر میکنم که در آینده وکالت بخونم ، منتهی احساس میکنم الآن برای تغییر رشته به انسانی و بعدشم حقوق خوندن دیره ، از طرفی دانشگاه آزاد یا پیام نور هم به دلایلی نمیتونم برم ، بعد کلی تحقیق متوجه شدم که میتونم از طریق همین تجربی رشته ی فقه و حقوق اسلامی رو به جای حقوق تو دانشگاه دولتی بخونم و در نهایت تو آزمون وکالت شرکت کنم .

ولی خانوادم تأکید دارن روی یکی از رشته های پیراپزشکی ( به خاطر فراهم بودن بازار کار ) و به همین دلیل راضی نیستن به این رشته ، هر چی هم باهاشون صحبت میکنم متقاعد نمیشن ، با بقیه اطرافیانم هم که در مورد این تصمیمم صحبت میکنم همه میگن ، اصلا معلوم نیست تو آزمون وکالت قبول شی ، کسایی که فقه و حقوق میخونن اصلا وکیل نمیشن ، اگرم قبول شی معلوم نیست بازار کار داشته باشی چون دختری و باید چندین سال بگذره تا کمی جا بیوفتی تو این زمینه و از این حرفا ، من واقعا دیگه خسته شدم ، نمیدونم چی کار کنم .

با تمام بی انگیزگی هدفمو بذارم رو یکی از رشته های پیراپزشکی ، یا اینکه با بی توجهی به خانوادم دنباله هدف خودم رو بگیرم ، انقدر هم منو از وکالت و بازار کارش ترسوندن که میترسم اگه بخونم و خدایی نکرده در نهایت به جایی نرسم با سرکوفت های خانواده و اطرافیان مواجه بشم ، واقعا نمیدونم چی کار کنم با این کنکور و آینده و خانوادم ! دیگه خسته شدم از بس به خاطر این و اون علایقم رو سرکوب کردم .

ممنون میشم راهنماییم کنید .


پیشنهاد :

بررسی شغل ها (1) - حقوق و وکالت

گاهی به پزشکی فکر میکنم و گاهی به وکالت و ...

برای قبولی در آزمون قضاوت و وکالت چکار باید کرد؟

رشته های بورسیه در انسانی به غیر از حقوق و دبیری چه چیزهایی هستند؟


لطفا این مطلب را با دوستان تان به اشتراک بگذارید ←
از کاربران محترم خانواده برتر در این پست ، (۳۸) نظر تائید شده است، برای مطالعه نظرات یا کمی پایین تر بروید یا اینجا (کلیک-لمس) کنید.
↓ موضوعات مرتبط ↓ :
مسائل دختران جوان (۲۳۰۸ مطلب مشابه) آینده شغلی رشته ... (۱۸۳ مطلب مشابه)
↓ موضوعات پربیننده و منتخب ↓ :
ابراز علاقه دختر به پسر نیاز جنسی دختران نیاز عاطفی دختران دختران مجرد 30+ سال پسران مجرد 30+ سال آموزش های شوهرداری آموزش های زن داری دوستی به قصد ازدواج مشورت در ازدواج خانم ها ازدواج موفق دکتر فرهنگ دوران عقد مسائل زناشویی درد دل های پسران آموزش ترک خودارضایی آموزش کنترل فشار جنسی مسائل خانم های چادری فشار جنسی قبل از ازدواج