سلام

غربی ها هم گشت ارشاد دارند طبق قوانین شهر نیویورک، هیچ‌ کس حق ندارد حتی در خودروی خود برهنه شود.

در ایالت کنتاکی پوشیدن شلوار از زیر کمر توسط مردان، موجب دستگیری و 1000 دلار جریمه است. "در ایالت‌های مختلف آمریکا اگر چه قوانین مختلفی در خصوص وضعیت پوشش وجود دارد اما زنان و مردان در تمام ایالت‌های این کشور موظف هستند در هنگام اختلاط با جنس مخالف برای ساعات طولانی ( مثلاً در محیط کار یا کالج‌ها )، سطح ... خاصی از پوشش را رعایت کنند.

سقف رعایت این پوشش در هنگام حضور جنس مخالف توسط قوانین هر ایالت مشخص می‌شود و موارد خروج از آن با برخورد قاطع پلیس مواجه می‌شود.

در بخش دیگری از قوانین کشور آمریکا پوشیدن شلوار بگ (گشاد) در تعداد زیادی از ایالت‌های آمریکا برای زنان و به خصوص برای پسران و مردان ممنوع است. و همین‌ طور در ایالت کنتاکی لایحه ای پیشنهاد شده است که به موجب آن پوشیدن شلوار از زیر کمر توسط مردان، موجب دستگیری و 1000 دلار جریمه است.

با این حساب، اگر برخی مردان ایرانی در اروپا باشند، روزانه هزار دلار جریمه می دهند. مثال دیگر این است که پوشیدن لباس‌های کوتاه و بدن نما در جنوب ایتالیا ممنوع است.

همچنین مسوولان یک شهر ساحلی ایتالیا پوشیدن دامن کوتاه و لباس‌های بدن نما را در این شهر ممنوع کرده‌اند. این برنامه برای بهبود وضعیتی است که شهردار این شهر ساحلی آن را استاندارد «نجابت عمومی» نامیده است.

شهر «کاستلا ماری دی استابیا» در جنوب ناپل، تازه‌ترین شهر ایتالیاست که از اختیارات جدید برای مقابله با رفتارهای ضد اجتماعی استفاده می‌کند. شهردار این شهر ساحلی گفته: " این مقررات باعث بازگشت ادب شهری می‌شود و همزیستی مدنی را آسان‌ تر می‌کند".

در کره هم مثل خیلی از کشورهای جهان قوانین مهم و لازم‌الاجرایی برای پوشش وجود دارد. بر اساس یکی از این قوانین، زنان مکلف هستند که در طول ساعات کاری شلوار بپوشند و استفاده از دامن برای آن‌ها در هنگام حضور در سازمان‌های اداری ممنوع است.

کانادا هم به عنوان یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای جهان یک قانون کلی در زمینه پوشش دارد که تمامی افراد حاضر در این کشور موظف به رعایت آن هستند.

طبق این قانون هرگونه برهنگی در بدن که توهین به اعتقادات و قوانین کشور کانادا باشد و مغایر با امنیت عمومی باشد غیر قانونی است و با آن برخورد می‌شود.

مصادیق توهین و مغایر بودن برهنگی با امنیت عمومی نیز مشخص و به تمامی پایگاه های پلیس در کشور کانادا ابلاغ شده است.

در ایالت پنسیلوانیای آمریکا نیز زنان طبق قانون حق آرایش غلیظ و میک آپ را ندارند. در واقع آرایش آن‌ها نباید در حدّی باشد که توسط مأموران پلیس، غلیظ و زننده تشخیص داده شود وگرنه با برخورد پلیس مواجه شده و مجبور به پرداخت جریمه و یا تحمل زندان خواهند بود و همین‌طور در کلورادو نیز زنان حق پوشیدن لباس‌های زننده را ندارند و پلیس در صورت مشاهده مصادیق زنندگی، با آن‌ها برخورد می‌کند.

مدارس انگلیس نیز به تازگی با ابراز نگرانی از شرایط پوشش، دانش‌آموزان دختر را از پوشیدن دامن‌های کوتاه منع کرد. طبق قوانین جدید پوشیدن دامن‌هایی شش سانت بالای زانو در مدارس ممنوع است و دانش‌آموزانی که از این قانون سرپیچی کنند، مجبور به پوشیدن شلوار هستند.

بر اساس قوانین کشور امارات متحده عربی نیز، برهنگی در سواحل آزاد این کشور و یا پوشیدن هرگونه لباسی که توهین به مقررات این کشور تلقی شود غیر قانونی است و با آن برخورد می‌شود.

در بین این قوانین نکته جالبی نیز وجود دارد و آن توجه پلیس به فضاهای داخلی خودروها است. در واقع در قوانین تمام کشورها این‌طور لحاظ شده است که خودرو اگر چه محیط شخصی است اما سرنشینان آن حق انجام هر کار غیر اخلاقی و یا مغایر با امنیت اخلاقی آن کشورها را ندارند. برای مثال طبق قوانین شهر نیویورک، هیچ‌کس حق ندارد در خودروی خود برهنه شود.

این کار در شهر نیویورک با تذکر پلیس مواجه می‌شود و جریمه آن نیز 100 دلار و یا گذراندن 90 روز در زندان است.

منبع : شبکه اطلاع رسانی راه دانا

پیشنهاد دهنده : محمد 383


برای مطالعه نظرات کمی پایین تر بروید یا اینجا را (کلیک-لمس) کنید.
خوشحال خواهیم شد اگر اطلاعات یا تجربیاتی که دارید را با ما در میان بگذارید
↓ دعوت از دوستان برای مشارکت در بحث ↓
↓ موضوعات مرتبط ↓ :
مسائل اجتماعی روز جامعه (۵۹۹ مطلب مشابه)