سلام خدمت همه ی خانواده برتری ها

بنده که دقت کردم، وقتی بحث جواب منفی توسط خانم ها و گله مندی آقایان از توقعات بالای آنها می شد خانم ها ذکر می کردند که باید هم سطح خود از نظر اقتصادی و فرهنگی و ... را انتخاب کنید و به خواستگاری بروید. امّا سئوال اینجاست از نظر شما (چه آقایان و چه خانم ها) هم سطح از نظر اقتصادی بر چه اساس و ملاکی تعیین می شود؟ 

برای بنده مهم هست که به این علل در خواستگاری رد نشوم. 

در ضمن بنده به برابری حقوق زن و مرد اعتقاد دارم، و اعتقاد دارم زن و مرد باید پا به پای هم برای موفقیّت در زندگی و برقراری آرامش در زندگی مشترک تلاش کنن. حق طلاق و اشتغال و خروج از کشور را هم به ایشان می دهم و مهریه هم 10 سکه همان ابتدا به عنوان هدیه.

به طور کلی یک آقا باید به خواستگاری خانمی هم سطح خود از نظر اقتصادی و اجتماعی (با احتساب اختلاف سن) برود یا هم سطح خانواده ی آن شخص. 

برای مثال فقط برای شرح بهتر (به شکلی دیگر شخصی که تازه در شرکتی استخدام شده و با 26 سال 300 میلیون دارایی (بدون خانه و ماشین ) دارد می تواند به خواستگاری دختری (با 200 میلیون دارایی) برود که خانواده اش برای مثال 5 میلیارد دارایی دارد و خانواده ی پسر هم 5 میلیارد. و با موقعیت اجتماعی یکسان برود .)

و یا خود بنده می توانم به خواستگاری دختری که خودش یک دهم بنده هم دارایی نداشته (خیلی پایین تر از سطح خودم.) باشد ولی خانواده اش 5 برابر بنده دارایی داشته باشد بروم.

برایم مهم است تا جای امکان در خواستگاری از طرف مقابل رد نشوم و خودم تصمیم گیرنده باشم.

سپاسلطفا این مطلب را با دوستان تان به اشتراک بگذارید ←
از کاربران محترم خانواده برتر در این پست ، (۲۱) نظر تائید شده است، برای مطالعه نظرات یا کمی پایین تر بروید یا اینجا (کلیک-لمس) کنید.
↓ موضوعات مرتبط ↓ :
رفتارشناسی دختران برای ازدواج (۵۳۷ مطلب مشابه)
↓ موضوعات پربیننده و منتخب ↓ :
ابراز علاقه دختر به پسر نیاز جنسی دختران نیاز عاطفی دختران دختران مجرد 30+ سال پسران مجرد 30+ سال آموزش های شوهرداری آموزش های زن داری دوستی به قصد ازدواج مشورت در ازدواج خانم ها ازدواج موفق دکتر فرهنگ دوران عقد مسائل زناشویی درد دل های پسران آموزش ترک خودارضایی آموزش کنترل فشار جنسی مسائل خانم های چادری فشار جنسی قبل از ازدواج