سلام

یکی از مواردی که قبل از شب زفاف باید عروس و داماد و همین طور خانواده های اون ها باید در موردش توافق کنن ، رسم و رسومات خاصی هستش که هر کدوم از اون ها دارن .

معمولا برای این که شب اول عروسی با کمترین اختلاف به پایان برسه و زندگی یه زوج با دلخوری و درگیری شروع نشه ، بهتره که خانواده ها انعطاف بیشتری از خودشون نشون بدن .

رسم و رسومات واجب دینی نیستند که اگه به اون ها عمل نشد دینی بر گردن طرفین باشه ، رسم و رسومات معمولا برای زیباتر و خاطره انگیزتر شدن عروسی ها و ... به زندگی ما اضافه شدند . به خاطر همین ممکنه خانواده عروس مثلا رسمی داشته باشن که از نظر خودشون زیبا و واجب باشه ولی داماد و خانواده ی اون حاضر به اجرا کردن اون نباشند .

بنابراین بهتره که در یک جلسه ، در مورد این موارد توافق صورت بگیره . البته چند مرحله قبل تر و موقع انتخاب همسر هم اگه نیم نگاهی به این رسومات صورت بگیره ، امکان درگیری و دلخوری در طی مراسم عروسی و همین طور شب زفاف کاهش پیدا می کنه .

حالا اومدیم و به هر دلیلی سر یه موضوع توافق صورت نگرفت ، آیا میشه به خاطر یک رسم ، مراسم خاطره انگیز عروسی رو به کام همدیگه تلخ کرد ؟ اجازه ندید همون شب اول عروسی بحث گربه کشون پیش بیاد . اگه واقعا یک طرف ماجرا به اجرای یک رسم اصرار داره و اون رسم هم ضرر چندانی به طرف دوم ماجرا وارد نمیکنه ، من باب کوتاه اومدن ، بهتره که اجازه بدید اون رسم انجام بشه .

بعضی از اختلافات که بعد از عروسی بین خانواده ها ، عروس و مادر شوهر ، داماد و مادر زن و ... پیش میاد ریشه در همین مراسم عروسی داره . مثلا داماد یه کاری می کنه که مادر زن دوست نداره ! همین میشه یه جرقه برای دلخوری های بعدی .

عروس و داماد هایی که رابطه خوبی با خانواده ی طرف مقابل ندارن ، و علتش رو هم نمیدونن ، یه بار دیگه مراسم عروسی ، دوران عقد ، مراسم خواستگاری و ... رو یه بار دیگه مرور کنن ! ممکنه جایی کاری کردید که مثلا مادر زن به دل گرفته ولی به روتون نمیاره ولی روی خوش هم به شما نشون نمیده .

شاید اختلافاتی که به خاطر رسم و رسومات به وجود میاد از نظر شما کم اهمیت بشه ، ولی نمیشه مطمئن بود که طرف مقابل تون هم همین نظر رو داشته باشه .

پس با کوتاه اومدن پیروزمندانه در اجرا یا عدم اجرای رسم و رسومات پایه های اول زندگی رو محکم بنا کنید .

موفق باشید


مرتبط :


لطفا این مطلب را با دوستان تان به اشتراک بگذارید ←
از کاربران محترم خانواده برتر در این پست ، (۸) نظر تائید شده است، برای مطالعه نظرات یا کمی پایین تر بروید یا اینجا (کلیک-لمس) کنید.
↓ موضوعات مرتبط ↓ :
مطالب محسن نجفی (۱۳۷ مطلب مشابه)
↓ موضوعات پربیننده و منتخب ↓ :
ابراز علاقه دختر به پسر نیاز جنسی دختران نیاز عاطفی دختران دختران مجرد 30+ سال پسران مجرد 30+ سال آموزش های شوهرداری آموزش های زن داری دوستی به قصد ازدواج مشورت در ازدواج خانم ها ازدواج موفق دکتر فرهنگ دوران عقد مسائل زناشویی درد دل های پسران آموزش ترک خودارضایی آموزش کنترل فشار جنسی مسائل خانم های چادری فشار جنسی قبل از ازدواج