سلام
باید با زبان خوش امر به معروف و نهی از منکر کنیم . قبل از اون باید شرایط زمانی ، مکانی و اجتماعی جایی که می خوایم امر به معرف کنیم رو بسنجیم .
خانواده برتر رو مثال می زنم ؛

شما یه پست میذارید در مورد مضرات بد حجابی ، دوستی بین دختر و پسر یا ... ، باید بدونید که مخاطبان شما همه یک دست نیستند .

قطعا شما پست تون رو برای موافقان که نمیذارید ، عده ای که مثل شما فکر نمی کنند با خوندن پست شما به فکر فرو میرن و چه بسا استدلال و منطق شما رو بپذیرند ، یه عده دیگه در مقابل نظر شما مقاومت می کنن ، شاید بعد ها به حرف شما برسن شاید هم نرسند.

مهم اینه که حرف شما به گوش اون ها برسه ، اگه نیت قربه الی الله برای پستی که می نویسید داشته باشید ، باقی کار رو باید به خود خدا واگذار کنید ، ما باید سعی کنیم نقش وسیله رو به نحو احسن انجام بدیم ، ممکنه الان کسی با شما مخالفت کنه ، ولی بعد ها در یه خلوتی به حرف شما فکر می کنه .

ولی عده ای هم هستند که هدف شون نقطه ی مقابل شماست ، بالاخره فضای خانواده برتر ممکنه عده ای رو که اهداف شون نقطه ی مقابل اهداف تعریف شده در اینجاست وسوسه کنه و یه فکر و خیال هایی بکنن . این گروه از مخالفان ( همون هایی که قصد دارند با دین مقابله کنن ) رو میارن به دادن نظرات فرسایشی ، تا شما در یکی از نظراتی که برای اونا می نویسید یه اشتباه کنید ! با سوء استفاده از همون اشتباه سعی می کنن اثرات مثبت پست شما رو کم رنگ کنن و بحث رو به حاشیه ببرن .

ممکنه الان یکی بیاد بگه ، منظورتون منم که در فلان پست با نویسنده کل کل کردم؟! بنده میگم که خیر ، ممکنه شما همون نقش رو ایفا کرده باشید ولی نمیگم شما ضد دین هستید . میگم شما به جای این که بیاید با تذکر ( یک بار ) به نویسنده کمک کنید تا پست بعدی رو بهتر و قوی تر بنویسه ، کاری می کنید که اون تمایل کمتری برای نوشتن پست بعدی داشته باشه . این یعنی خواست همون افراد ضد دین .

طبیعتا نویسندگان پست های ارزشی انسان کامل نیستند ، اشتباهاتی دارند حتی ممکنه در بخش نظرات پست شون برخورد بسیار مناسبی نداشته باشند . ولی با تذکر برادرانه و خوهرانه ی بنده و شما به هم کمک می کنیم که اهداف مون رو با قدرت بیشتری به پیش ببریم .

این جا یا جاهای دیگه ، افراد ضد دین تلاش می کنن تا شما رو وادار به زدن حرف های تند بکنن و بعدش اونا هم با الفاظی چه بسا تند تر جواب شما رو میدن . البته این مواردی که گفتم ، مواردی هستش که به دلایلی از زیر دست بنده در میره .

بنابراین شما اگه یه پست ارزشی میذارید و تائید میشه ، نیازی نیست بیش تر از یک بار جواب کسی رو بدید ، شما یه نظری دادید و مخالف شما هم یه نظر . مخاطبین خودشون قضاوت خواهند کرد و نظر شما یا مخالف شما رو خواهند پذیرفت .
اجازه بدید یه گروه شبه مخالف رو هم معرفی کنم ؛
وقتی کسی یه پست ارزشی میذاره ، ممکنه شما با کلیت محتوای پست موافق باشید ولی فکر می کنید نوع بیان نویسنده مناسب نیست . شما به جای کوبیدن نویسنده پست و متهم کردن اون به دفاع بد از دین ، بیاید اشکالات اونو رو بهش تذکر بدید . این جا هم پیشنهاد میکنم فقط یک بار تذکر بدید . مطمئنا نویسنده در پست های بعدی اونا رو رعایت خواهد کرد ان شاء الله .

نکته ی آخر برای ارسال کنندگان پست های ارزشی :

شمایی که پست ارزشی میذارید باید تحمل تون رو بالا ببرید تا در مقابل تذکرهای دوستان بتونید اشتباهات تون رو بپذیرید و هم بتونید در مقابل تلاش افراد ضد دین برای عصبانی کردن تون مقاومت کنید . این رو بدونید که هر چه استدلال شما در پستی که ارسال می کنید یا امر به معروفی که که جاهای دیگه کنید قوی تر باشه ، تلاش ها برای انحراف بحث و عصبانی کردن شما هم بیشتر خواهد شد .

موفق باشید


لطفا این مطلب را با دوستان تان به اشتراک بگذارید ←
از کاربران محترم خانواده برتر در این پست ، (۱۴۸) نظر تائید شده است، برای مطالعه نظرات یا کمی پایین تر بروید یا اینجا (کلیک-لمس) کنید.
↓ موضوعات مرتبط ↓ :
مسائل اعتقادی (۱۱۶۱ مطلب مشابه) مربوط به خانواده برتر (۵۵۸ مطلب مشابه) مطالب محسن نجفی (۱۳۶ مطلب مشابه)
↓ موضوعات پربیننده و منتخب ↓ :
ابراز علاقه دختر به پسر نیاز جنسی دختران نیاز عاطفی دختران دختران مجرد 30+ سال پسران مجرد 30+ سال آموزش های شوهرداری آموزش های زن داری دوستی به قصد ازدواج مشورت در ازدواج خانم ها ازدواج موفق دکتر فرهنگ دوران عقد مسائل زناشویی درد دل های پسران آموزش ترک خودارضایی آموزش کنترل فشار جنسی مسائل خانم های چادری فشار جنسی قبل از ازدواج