سلام

دختری 21 ساله هستم . مدتیه که نامزد کردم با یکی از اقوام نزدیک که به دلیل فاصله و عدم ارتباط شناختی ازش نداشتم .
همسن خودم و دانشجو هستن  با این شرایط  قبول کردیم که خانواده شون ( وضع مالی نسبتا خوبی دارن ) براشون خونه تهیه کنند و خودشون هم حتما فوق لیسانس قبول بشن . شرایط رو پذیرفتن  قرار شد که نامزد کنیم تا زمانی که شرایط برقرار بشه و ازدواج کنیم .

اما بعد از مدتی اولا که متوجه شدم از نظر شخصیت خیلی با هم تفاوت داریم من درونگرا و ایشون برونگرا و اینکه از نظر پوشش و سبک زندگی هم شبیه نیستیم ( جوری لباس میپوشن که من تایید نمیکنم میشه گفت لباس های کوتاه و جذب  من تیپ های شخصیتی رو ترجیح میدم)

لازم به ذکره که توی فرهنگ های متفاوتی رشد کردیم و از نظر فرهنگی هم به همین خاطر بسیار فرق داریم . ثانیا با چیزهایی که توی این مدت دیدم و شنیدم به این نتیجه رسیدم که ایشون و خانوادشون صرف اینکه موقعیت شغلی پسرشون تضمین بشه ( پدرم موقعیت خوبی دارن و به نوعی میشه گفت روی پدرم حساب کردن ) .

خواستگاری کردن البته بی انصافیه که نگم به شدت به من علاقه منده ولی یقین دارم بی توجه به این موارد هم نبوده .

خیلی میخوابه رشته و دانشگاهشم طوری نیست که بشه امیدی به پیشرفتش در آینده داشت .
و در واقع میشه گفت تنها امتیازاتی که داره اینه که خانواده ی خوبی داره ، ظاهر خیلی خوب و علاقه شون به من ( سهم الارثی هم داره که معلوم نیست بهش تعلق بگیره یا نه) اما فکر بی عرضگیش و منفعت طلبی شون باعث شده که از خودش و خانوادش متنفر بشم .

چیزی از احترام تا الان کم نذاشتن ولی احساس میکنم همه ی اینا فقط برای اینه که خیال خودشونو از بابت پسرشون راحت کنن . این رو از خود پسر هم شنیدم البته این جوری میگفت که بقیه فکر میکنن من به این خاطر تو رو گرفتم و من به این نتیجه رسیدم دقیقا بقیه درست فکر میکنن ( اینم لحاظ کنم که رفع تناقض بشه وضع مالیشون خوبه ولی  میشه گفت در واقع خسیس هستن)

راهنماییم کنید لطفا با این شرایط ادامه دادن به صلاحه ؟


لطفا این مطلب را با دوستان تان به اشتراک بگذارید ←
از کاربران محترم خانواده برتر در این پست ، (۳۰) نظر تائید شده است، برای مطالعه نظرات یا کمی پایین تر بروید یا اینجا (کلیک-لمس) کنید.
↓ موضوعات مرتبط ↓ :
ازدواج فامیلی (۸۱ مطلب مشابه) آموزش روش های تحقیق برای ازدواج (۴۱ مطلب مشابه)
↓ موضوعات پربیننده و منتخب ↓ :
ابراز علاقه دختر به پسر نیاز جنسی دختران نیاز عاطفی دختران دختران مجرد 30+ سال پسران مجرد 30+ سال آموزش های شوهرداری آموزش های زن داری دوستی به قصد ازدواج مشورت در ازدواج خانم ها ازدواج موفق دکتر فرهنگ دوران عقد مسائل زناشویی درد دل های پسران آموزش ترک خودارضایی آموزش کنترل فشار جنسی مسائل خانم های چادری فشار جنسی قبل از ازدواج