سلام

بعضی از پسران بیکار میگن چرا شغل نیست ؟

همه میدونن که شغل هست ، کسانی که میگن شغل نیست بهتره این طوری بگن ؛

شغلی که برای من مناسب باشه رو نمی تونم پیدا کنم .

چنین فردی اگه بهش فشار وارد بشه ، ممکنه بره سراغ مشاغلی از نظر دیگران در شان اون نیست . ولی این پسر میگه این شغل هر چند با تحصیلات یا شان من هم خوانی نداره ، ولی بهتر از اینه که به عنوان یه پسر بیکار به جامعه معرفی بشم ، بهتر از اینه که با مثلا 25 سال سن دستم جلوی خانواده م دراز باشه .

بنده فکر می کنم یکی از فواید تحمل اشتغال در مشاغل نامرتبط با تحصیلات و ... اینه که غرور طرف از بین بره و اون فرد به عنوان کسی که جنم کار کردن داره به جامعه معرفی بشه .

فردی که ارشد داره خواه نا خواه در جایگاهی قرار داره که غرور سراغش میاد . حالا یه عده ای در صورت نبود شغل مرتبط، این غرور رو پا میذارن و میرن سراغ کاری که براش ساخته نشدند . خدا وقتی ببینه این آقا عیب مغرور بودن در خودش رو برطرف کرده ، کسی رو میفرسته که اون رو صاحب یه شغل بهتری بکنه ، شما ندیدید چنین اتفاقی بیافته ؟!

فرض کنید مدیر یه شرکت به دنبال مثلا یه حسابدار پاک دست میگیرده ، بعدش متوجه میشه فلان آقا لیسانس حسابداری داره ولی چون کار پیدا نکرده مشغول شغل شریف ... شده ، اگه شما مدیر اون شرکت باشید نمیرید سراغ این فرد تا ببینید چقدر از حسابداری سر در میاره ؟!

بنابراین اکه میگید کار نیست ، باید اشتغال رو از یه جایی شروع کنید و خودتون رو به دست خدا بسپارید ، حتی اگه شغلی که انتخاب میکنید متناسب با رشته یا اصطلاحا شان خانوادگی شما نباشه .

صاحبان کار اگه بخوان کسی رو استخدام کنن ، دقیقا به دنبال چنین افرادی هستند ، کسانی که جنم کار کردن داشته باشه ، نه کسانی که با سلام و صلوات و از زیر پتو اونا رو بیرون بکشن !

بنده چنین افرادی رو دیدم ، کسی رو دیدم که بعد از سربازی به دلیل نبود شغل مرتبط با تحصیلاتش یه مرغ فروشی زد و از این طریق وارد جامعه شد ، یه مدت گذشت و وارد شهرداری شد ، خودش رو نشون داد رفت در یه شهر بزرگتر و صاحب یه شغل مهم تر شد . بعد از چند سال بازم پیشرفت کرد و رفت به یه استان دیگه و الان صاحب یه شغلی شده که اگه روزی که به مرغ فروشی مشغول بود بهش میگفتن روزی به چنین جایگاهی میرسی ، عمرا باور می کرد .

فردی رو میشناسم که بعد از سربازی بساط سیگار فروشی پهن کرد ، بعدش نگهبان بازار شد ، بعدش در یک ارگان به کار گرفته شد و تبدیل به یکی از افراد تاثیر گذار اون ارگان شد .

فردی رو میشناسم که از بار زدن سنگ شروع کرد ، بعدش چاه زن شد ، در ادامه کارگر یه باغدار شد ، بعدش به عنوان کمک آشپز در یک ارگان مشغول شد و در این شغل پیشرفت کرد . الان هم میشه گفت یکی از بهترین سر آشپزهای شهرش شده ، به طوری که هر کسی مراسم داشته باشه این فرد یکی از اولین گزینه هایی هستش که برای آشپزی سراغش میان .

سرگذشت آقای بیرانوند دروازبان تیم ملی فوتبال ، هم می تونه نمونه ی خوبی باشه ، کسی که پله های ترقی رو ذره ذره طی کرده .

اگه شما هم افرادی رو سراغ دارید که از صفر شروع کردند و بدون پارتی الان صاحب شغل و درآمد خوب هستند ، سرگذشت شون رو در بخش نظرات برای ما بگید .( البته بدون ذکر مشخصات )

جوانان جویای کار ؛

می خوام یه حقیقتی رو یادآوری کنم ، بهتره که این طور به خودتون بگید :

شغلی خوب و با درآمد خوب وجود خارجی نداره ، اگه هم باشه به شما نمیرسه ، مگر این که جزء نوابغ شناخته شده باشید ، سرمایه داشته باشید و یا این که از بند پ استفاده کنید ! اگه هیچ کدوم از این گزینه ها رو ندارید ، باید پله پله به یک شغل خوب و با درآمد بالا برسید ، مهم نیست پله اول چه شغلی باشه ، مهم اینه که درآمدش حلال باشه ، مهم اینه که شما رو به عنوان یک جویای کار به جامعه معرفی کنه .

صاحبان شغل چون منافع شون براشون مهمه ، افراد مورد نیازشون رو از کنج خونه ها انتخاب نمیکنن ، بلکه بهترین ها رو به قول معروف از کف بازار گلچین می کنن .

بنابراین یه کاری رو شروع کنید و به شان و جایگاه و ... توجه نکنید ، اتفاقا عدم توجه به همین نکات ، شما رو یه فرد با جنم نشون میده ، کسی که تحمل سختی رو داره ، کسی که حلال و حروم سرش میشه ، کسی که سختی یک کار و پول کمش رو به کار خلاف ترجیح میده ، کسی که ... .

آیا صاحبان کار ، انتظارات دیگه ای از کسی که براشون کار میکنه دارن ؟!

بنابراین خودتون رو به بازار کار معرفی کنید ، حتی اگه شده مجانی برای کسی کار کنید و چشم امیدتون هم به خدا باشه .

آیا مجانی کار کردن در قبال یاد گرفتن شغل ایرادی داره ؟! بهتر از کنج خونه نشستن و متر کردن خیابون نیست ؟!

موفق باشید


لطفا این مطلب را با دوستان تان به اشتراک بگذارید ←
از کاربران محترم خانواده برتر در این پست ، (۲۴) نظر تائید شده است، برای مطالعه نظرات یا کمی پایین تر بروید یا اینجا (کلیک-لمس) کنید.
↓ موضوعات مرتبط ↓ :
مسائل پسران جوان (۱۴۹۵ مطلب مشابه) کسب و کار (۵۴۰ مطلب مشابه) مطالب محسن نجفی (۱۳۵ مطلب مشابه)
↓ موضوعات پربیننده و منتخب ↓ :
ابراز علاقه دختر به پسر نیاز جنسی دختران نیاز عاطفی دختران دختران مجرد 30+ سال پسران مجرد 30+ سال آموزش های شوهرداری آموزش های زن داری دوستی به قصد ازدواج مشورت در ازدواج خانم ها ازدواج موفق دکتر فرهنگ دوران عقد مسائل زناشویی درد دل های پسران آموزش ترک خودارضایی آموزش کنترل فشار جنسی مسائل خانم های چادری فشار جنسی قبل از ازدواج