رابطه جنسی، آمیزش جنسی، سکس، جماع و مباشرت که همگی به یک معنی هستند به عملی گفته میشه که بین زن و شوهر انجام میشه . این کار با وارد شدن آلت جنسی مرد به بخش پایین آلت جنسی زن یا همون واژن یا مهبل صورت میگره . 

رابطه جنسی به دو منظور انجام میشه :

1 - تولید نسل

همه ی موجودات زنده به طریقی زیاد میشن . انسان و حیوانات با رابطه جنسی ، صاحب بچه میشن و از این طریق تعداد اونا زیاد میشه .

در پستاندارن ، اسپرم جنس نر که در منی وجود داره ، وارد رحم جنس ماده میشه . در صورت وجود تخمک در رحم جنس ماده ، یکی از میلیون ها اسپرمی که وارد رحم جنس ماده شده ، وارد اون تخمک میشه و رشد جنین آغاز میشه .

2 - برای لذت

بر خلاف هدف قبلی ، این هدف منحصر به انسان و یکی دو تا از جانوان محدود میشه . یعنی مابقی جانوان وقتی با هم نزدیکی می کنند که قصد بچه دار شدن داشته باشند در غیر این صورت کاری با هم ندارند .


اگه رابطه جنسی در قالب ازدواج صورت بگیره ، ثواب بسیار زیادی داره . ولی اگه خارج از اون باشه بی عفتی و بی بند و باری به حساب میاد و عواقب اخروی و دنیوی خطرناکی داره .

رابطه ی جنسی در قالب ازدواج ، باعث پیوند عمیق تر زن و شوهر میشه . همین طور اثرات روانی و جنسی بسیار مثبتی بر روی زن و شوهر داره . 


برای مشاهده ی نظرات مردم در این مورد کمی پایین تر بروید
موضوعات مرتبط - با کلیک روی کادر یا کادرهای زیر مطالب بیشتری را در این مورد خواهید دید :
واژه نامه در مورد رابطه جنسی