سلام دوستان

سریع میرم سر اصل مطلب!

احساس میکنم تعریف دوست پسر و دوست دختر توی این زمان برامون با مثلا پنج سال پیش یا قبلتر خیلی تفاوت کرده. یا من دچار ابهام شدم!؟

مطالب زیادی رو اینجا در بین نظرات و پستهای مختلف دیدم که بیشتر دخترا با پسری که دوست بودن اصلا اون رو دوستی نمیدونستن یا یه جوری برای خودشون و بقیه توجیه میکردن که فکر میکردی یک مفهوم و تعریف جدید از دوستی دختر و پسر ساختن تو جامعه!

مثلا چیزایی که دیدم:

-دختره با پسره دوسته بعد میگه ما که دوست نیستیم ما عاشق همیم! این عشق منه و ما داریم در مورد عشق من صحبت میکنیم،چند وقت دیگه که با هم ازدواج کردیم بهت ثابت میکنم که ما دوست پسر-دختر نبودیم!

 -دختره با پسره یک سال در ارتباطه (حالا شما فقط یه چت ساده در نظر بگیر) و قرار هم هست که همو از نزدیک ببینن. بعد میگه ما که هیچی بینمون نیست و قراره فقط با هم آشنا بشیم، این کار من جرمه؟ جنایت کردم؟

-دختره با استادش یه مدته خصوصی چت میکنه شبا و حتی صحبت از مسائل جنسی هم هست بین گفتگوشون ولی چون طرف استادشه و اختلاف سنی شاید زیاده این رو یه ارتباط غیر از دوست پسر-دختر میدونه. این میشه ارتباط با استاد نه دوستی!

-دختره با پسره دوسته و مشکلش اینه تو بیرون رفتن هزینه ها و خرجاش چطور باشه!؟ حالا چون نیم درصد احتمال داره پسره بیاد خاستگاریش دیگه این دوستی الان دوستی نیست و احتمالا اومدن پسر در آینده به خاستگاری اصل موضوع هستش.

کلی از این موارد هست که چون ممکنه بربخوره به کسی بیشتر اشاره نمیکنم...

ولی امروزه هر ارتباط بین پسر و دختری که به رابطه جنسی و بارداری ختم نشده باشه از طرف دخترها حداقل به معنی دوست پسر و دختر نیست و یه جور رعایت چارچوب رو چون این وسط حاکم کردن جرم و جنایتی اتفاق نیوفتاده پس.

احساس میکنم سطح حیا و حریم شخصی در دختران مرزبندیش بکلی تغییر کرده. یه زمانی دخترا خیلی قایمکی دوست میشدن با پسره ولی امروزه فقط بابا و مامان نباید بفهمن دیگه دوستاش و خاله و عمش که ایرادی نداره بدونن و خیلی جاها هم همراه دختره هستن تو ملاقاتا. صحبت کردن از این دوستی ها کاملا طبیعی و راحت شده برای دخترا.

خیلی ها بحث ازدواج رو بین دوستی میارن و یک ارتباط کاملا دوست پسر دختری رو به یه شناخت ازدواج تبدیل میکنن و قضیه کاملا توجیه شدس براشون و جایگاه خانواده ها در این شناخت رو هم به پای روشنفکری و امروزی بودن خودشون میذارن!

منظور و بحثم اینه دخترا با هر کی میخواید دوست شید مشکلی نداره شما اختیار خودتون، بدنتون، زندگیتون و مسئول خودتون هستید ولی دیگه چرا این کارهاتونو توجیه میکنید؟

این توجیه کردن شما فرهنگ عمومی رو تغییر میده به مرور زمان و آثار اجتماعی بدی روی نسل های آینده میذاره...

دوستان بنظرتون من اشتباه میکنم یا توجیحات این دختران از دوستی درسته؟


↓ مجموعه مطالب مرتبط ↓ :
مسائل پسران جوان (۱۳۷۸ مطلب)
مسائل دختران جوان (۲۲۲۷ مطلب)
مسائل اجتماعی روز جامعه (۵۱۷ مطلب)

کاربران خانواده برتر در مورد پست (مرزبندی حریم شخصی در دختران تغییر کرده ؟) ، (۷۳) نظر داده اند، برای مطالعه نظرات کمی پایین تر بروید