سلام

عده ای از خانم ها با این موضوع دست به گریبان هستند . دوست دختر داشتن شوهر ، علت های مختلفی داره که صد البته هیچ کدوم دلیل موجهی نمی تونه باشه .

من باب پیشگیری از این موضوع ، برخی از علت هایی که مردان دوست دختر دار عنوان می کنند رو خدمت شما عرض می کنم :

1 - یکی از علت ها این که اون ها با هدف انتقام از خانم شون دوست دختر میگیرن ، میگن متوجه شدم که خانمم با دوست پسر سابق ، نامزد سابق یا ... هنوز در ارتباطه یا با مرد نامحرمی گرم میگیره ، به همین خاطر با دوست دختر گرفتن می خوان کار خانم شون رو تلافی کنن .

2 – همسرشون رو با خانم های دیگه مقایسه می کنن ، چون که از لحاظ ظاهری یا رفتاری ، خانم شون اون طوری که می خوان نیست ، رو میارن به یکی از همون هایی که تو خیابون چشمشمون رو گرفته ! تجربه ثابت کرده که چنین مردان در صورت عدم تغییر رویه ، به سراغ سومی و چهارمی و ... هم خواهند رفت !

3 – کمبود محبت از جانب خانم یکی دیگه از علت هایی هستش که عنوان می کنن . خانم شون ممکنه به هر علتی مثل اشتغال ، تفریحات پی در پی و ... وقت کمی با اونا بگذرونه .

4 – رابطه اشتباه !
دوستی قبل از ازدواج به دلایل مختلفی که قبلا عرض شده یکی از علت های اشتباه در انتخاب همسر محسوب میشه . ازدواج از سر دلسوزی یا از سر جوانمردی نمونه هایی از این گونه اشتباهات هستش . بعد از ازدواج وقتی شرایط عادی شد مرد از انتخابی که کرده پشیمون میشه ، و ...

5 – یه پسر ممکنه به هر دلیلی با خانمی ازدواج کنه که به زعم خودش سطح پایینی داره ، مثلا تحصیلات یا وضع مالی اون خیلی بالاتر از خانمه ، مرد وقتی می بینه به قول معروف کلاس خانمش پایینه ، خوشش نمیاد باهاش دمخور بشه ، یا خجالت میکشه اونو به جمع های دوستانه یا خانوادگی ببره . بنابراین این حق رو به خودش میده که با یه دختر باکلاس ! رابطه برقرار کنه !!!

6 – جنگ اعصاب با خانم
به هر دلیلی نمی تونه با خانمش رابطه ی عاطفی برقرار کنه و مدام با هم جنگ و دعوا دارن ، بنابراین میرن با یه خانم دیگه ارتباط میگیرن تا به قول خودشون کمبودها رو جبران کنن .

7 – عده ای رگ جوانمردی شون ورم میکنه و میخوان به خانمی که تنهاست ، دختری که شکست عشقی خورده ، خانمی که سر پناه نداره و ... کمک کنن . بعد از مدتی حس می کنن که ای دل غافل ! ، وابسته شدن ، یا طرف مقابل وابسته شده ، در نتیجه ... !

برای پیشگیری از چنین وقایعی قدم اول اینه که انتخاب درستی صورت بگیره ، به اندازه ی کافی در مورد طرف مقابل تحقیق بشه ، در جلسات خواستگاری ملاحظه کاری کنار گذاشته بشه و مذاکرات 1 + 1 به صورت جدی و چالشی انجام بشه .

قبل از خواستگاری نباید انتخاب تون رو نهایی کنید ! چون که جلسات خواستگاری فرمالیته خواهد بود !
موفق باشید


کاربران خانواده برتر در مورد پست (شوهرم دوست دختر داره) ، (۷۷) نظر داده اند، برای مطالعه نظرات کمی پایین تر بروید یا اینجا (کلیک-اشاره) کنید.
↓ به اطلاعات بیشتری نیاز دارید؟ پس روی عبارت یا عبارات زیر کلیک-اشاره کنید ↓ :
مشورت در شوهرداری (دارای ۷۳۱ مطلب مرتبط)
مطالب محسن نجفی (دارای ۱۴۶ مطلب مرتبط)