سلام به همه اعضا

من حدودا 23 سال سن دارم و آبان ماه گذشته از مقطع لیسانس فارغ التحصیل شدم. تو فامیلمون به یه دختر خانومی علاقه دارم که آبجی بزرگترش امسال پزشکی قبول شد و خودش هم واقعا درس خونه و 15 – 16 سال سن داره و برای من هم درس خون بودنش و موفقیت تو درسش خیلی مهمه. از نظر سطح درک و شعورش هم برخوردایی ازش دیدم که واقعا کیف کردم و پختگیش برام ثابت شده س.

حالا کار به اختلاف سن و سن مناسب برای ازدواج خانوما ندارم. سوال من اینه که:

یه دختر تو این سن درکش از ازدواج چیه به نظر شما ؟ یعنی وقتی حرف از ازدواج میشه چه چیزایی تو ذهنشون تداعی میشه؟ نگاه من و اون به ازدواج چه قدر با هم فاصله داره؟ ایا اون با دیدی که از ازدواج داره میتونه نیاز های من رو از ازدواج براورده کنه؟ (امیدوارم تونسته باشم منظورمو به خوبی انتقال بدم).

و سوال بعدی من اینه که با توجه به این که وضعیت درسی اون برای خودش و من اهمیت داره، مطرح کردن این موضوع تا چه حد میتونه رو درسش تاثیر بزاره و آیا این تاثیر مثبته یا منفی؟

و سوم این که من این موضوع رو با خودش مطرح کنم موفق ترم یا این که از طریق خانواده هامون اقدام کنم؟ آیا احتمالش هست که اگه با خودش صحبت کنم با خانوادش در میون بزاره و اوضاع حیثیتی من و خانواده م خراب بشه؟ یا راز داری میکنه و خودش جواب میده؟ اصلا موقعیت فعلی اون برای این پیشنهاد مناسب هست؟ و احتمال این که جوابش مثبت باشه چقدره؟

قبلا از پاسختون تشکر می کنم و امیدوارم بتونم از راهنمایی هاتون بهترین استفاده رو ببرم.


مرتبط:


کاربران خانواده برتر در مورد پست (یه دختر 16 ساله درکش از ازدواج چیه ؟) ، (۵۳) نظر داده اند، برای مطالعه نظرات کمی پایین تر بروید یا اینجا (کلیک-اشاره) کنید.
↓ به اطلاعات بیشتری نیاز دارید؟ پس روی عبارت یا عبارات زیر کلیک-اشاره کنید ↓ :
مشورت در ازدواج آقایان (دارای ۱۶۲۲ مطلب مرتبط)