سلام
چیزی که خیلی وقته مد شده و افتخار محسوب میشه زنانگی یا مردانگی هست! و کسایی که این مورد توشون دیده نشه مسخره میشن یا مورد توجه جنس مخالف قرار نمی گیرن. واضح بگم:
دخترا لاک زدن٬ با ناز و عشوه حرف زدن و راه رفتن٬ چشم خمار و خط چشم کشیدن و امثال این ها رو دخترانگی میدونن و آقایون سیکس پک داشتن و ورزشکار بودن و ته ریش داشتن و ... رو جزو مردانگی میدونن.
چرا این جوری شده اوضاع ؟
حرف دل دخترایی رو می‌شنوم که با افسوس میگن فلانی رو دیدی چقدر دختره ؟ من اینجور نیستم. حرف دل پسرایی رو می‌شنوم که با حسرت میگن دیدی سیکس پک فلانی رو ؟ و تو دلش غصه میخوره که نکنه پشت سرش بهش بگن بچه ننه. اونایی تو این اوضاع بیشتر زجر میکشن که مشکلات هورمونی هم دارن! مثلا دختری که چونه و گردنش مو داره و با شنیدن این حرف خورد میشه ... که من دیگه دخترونگی ندارم با این وضع ...
یا پسری که سینه هاش به خاطر مشکل هورمونی برآمدست و خجالت می‌کشه از پوشیدن لباسی که اون ها رو بیشتر نشون بده. یا پسری که کوسه س و ریش در نمیاره.
پس کجا رفته اون دورانی که زن پا به پای مرد کار می‌کرده و دستاش ضمخت میشد بدون اینکه ترس داشته باشه به خاطر ظریف نبودن دستش متهم به نداشتن زنانگی بشه.
تو رو خدا اگر جزء این افراد هستین یا این افراد دور و برتون هست که آنقدر این بحث زنانگی و مردانگی رو مطرح می‌کنند و یه عده رو خرد میکنن سعی کنید این جو رو کمرنگ کنید که یه سری از افراد اعتماد به نفسشون رو از دست ندن و این لوس بازی ها هم معیار نشه واسه مرد بودن یا زن بودن.
زن بودن توی عاطفه و احساس مادری و تلاش برای حفظ آرامش خانواده ست. مرد بودن توی تکیه گاه بودن و معرفت و وفاداریه.
و ...
یا حق

بیشتر بخوانید ...


↓ مجموعه مطالب مرتبط ↓ :
مسائل پسران جوان (۱۳۳۳ مطلب)
مسائل دختران جوان (۲۱۳۱ مطلب)

کاربران خانواده برتر در مورد پست (تغییر معیارهای زنانگی و مردانگی در جامعه) ، (۱۱) نظر داده اند، برای مطالعه نظرات کمی پایین تر بروید
↓اگر می خواهید این مطلب را به دوستان تان معرفی کنید یکی از شکلک های زیر را انتخاب بفرمائید↓