با سلام و خسته نباشید به تمامی اعضای خانواده برتر

پسر هستم و دانشجوی ترم 1 تو دانشگاه دولتی شهر خودم، از 17 سالگی دوست داشتم زود ازدواج کنم مثلا تا 21 سالگی مزدوج شده باشم و الان 19 ساله هستم و تا چند ماه دیگه 20 سالم میشه.

از اوایل ترم بود که از یکی از همکلاسی هام خوشم اومد یعنی تقریبا تمامی ملاکای من برای انتخاب همسر آینده رو در ایشون دیدم. حتی بعضی وقتا چون نماینده کلاس هستم به بهونه های مختلف که همشون هم الکی هست، با ایشون صحبت میکنم.

همه بهم میگن چهرت 17 میخوره، سنت 19 و درک و فهمت 23 هست. من دوست دارم زود ازدواج کنم ولی مطمئنم خانوادم مخالفن چون خود پدرم هم 28 سالگی متأهل شدند.

از این نظر میگم ازدواج زود که ؛

1. به فسادهای این جامعه آلوده نشم

2. تفاضل سنیم با بچه هام زیاد نباشه و همدیگرو متوجه بشیم

3. نیاز به محبت کردن و دوست داشته شدن رو در خودم حس میکنم.

تابحال هم دوست دختر نداشتم و از این کارا به شدت بدم میاد. تازگیا متوجه شدم که ایشون 6 ماه از من بزرگتر هستن ولی برای من اهمیت نداره همسرم از من بزرگتر باشه چون ازدواج های موفق زیادی دیدم که خانم بزرگتر از مرد بوده و بیش از 20 سال هست که دارند با هم زندگی میکنند.

رشته ای که میخونیم چون خانوم ها بیشتر میان تو این رشته، جای زیادی برای پسرها هست برای استخدامی و از نظر سربازی هم انشاء الله مشکلی ندارم و میتونم امریه بگیرم.

با یکی از اساتیدم که آخوند بودن و درباره ازدواج مشورت میدادن صحبت کردم و ایشون گفتن: بهتره تا ترم 3 صبر کنم و ببینم همچنان از ایشون خوشم میاد یا نه؟! ولی خودشون با ازدواج دانشجویی بسیار موافق بودن و پسر خودشون هم دانشگاه نرفته ازدواج کرده. ولی من میترسم که تا ترم 3 صبر کنم و ایشون ازدواج کنن.

روم هم واقعا نمیشه به خانوادم بگم که میخوام ازدواج کنم، از نظر اونا بچه ام ولی خیلی مسئولیت پذیر هستم ( به خاطر همین مسئولیت پذیری نماینده کلاس انتخابم کردن ). واقعا نمیدونم چیکار کنم! لطف کنین کمکم کنید که بتونم بهترین راه رو در پیش بگیرم.

ممنونم


مردم در مورد این موضوع (۵۸) نظر داده اند، برای مشاهده بخش نظرات کمی پایین تر بروید
↓ در مورد این موضوع بیشتر بخوانید ... ↓ :
مشورت در ازدواج آقایان (۱۶۵۲ مطلب)

این مطلب برای شما مفید بود؟ بله خیر