سلام 

وقتی که مساله انتخاب آینده شغلی مطرح بود با افتخار معلمی رو انتخاب کردم و بخاطر اعتقاد ویژه ای که به اهمیت پایه ابتدایی در تربیت نسل آینده و ایرانی بهتر داشتم رشته های دبیری رو انتخاب نکردم و ابتدایی رو انتخاب کردم .

رفته رفته اینقدر عاشق این شغل شدم که با خودم عهد کردم بعد از اتمام ادامه تحصیلم داوطلبانه به محروم ترین نقطه استان محل سکونتم انتقالی بگیرم تا بتونم به نوبه خودم همراهی باشم برای رسیدن به ایرانی آباد و پیشرفته.

هنوزم به چنین اهدافی ایمان دارم، همیشه وقتی همه بهم میگفتن میتونستی یه رشته بهتر بخونی میگفتم چه رشته ای بهتر از معلمی ؟ اما حالا با این اوضاع اقتصادی نمیدونم باید چیکار کنم با حقوقی که من میگیرم محاله بتونم خونه بخرم یا حتی ازدواج کنم . 

نمیدونم شاید منم از کسانی شدم که همه یه دورانی بهشون میگفتن با شغل شون ازدواج کردن، الان واقعا من هیچ ایده ای برای آینده ندارم، چند تا از دوستام دارن برای کنکور تجربی بعد از فارغ التحصیلی آماده میشن تا به پزشکی برسن بقیه هم دنبال ادامه تحصیل هستند که فکر نکنم با این وضع اشباع رشته ها کمک زیادی بتونه بکنه . 

نمیدونم کجای راه رو اشتباه رفتم، به نظرتون کار اشتباهی کردم که رفتم دنبال علاقه و خدمت به کشورم؟! کار غلطی کردم که خواستم به سهم خودم به بهتر شدن ایران کمک کنم؟! کار غلطی کردم که خواستم تبدیل به معلمی بشم که از جون و دلش مایه میذاره؟!


کاربران خانواده برتر در مورد پست (کجای راه رو اشتباه رفتم ؟) ، (۱۲) نظر داده اند، برای مطالعه نظرات کمی پایین تر بروید یا اینجا (کلیک-اشاره) کنید.
↓ به اطلاعات بیشتری نیاز دارید؟ پس روی عبارت یا عبارات زیر کلیک-اشاره کنید ↓ :
کسب و کار (دارای ۴۶۶ مطلب مرتبط)
آینده شغلی رشته ... (دارای ۱۲۵ مطلب مرتبط)
تحصیل در دانشگاه فرهنگیان (دارای ۲۵ مطلب مرتبط)