سلام دوستان
نشانه های عشق برای ازدواج یک پسر به یک دختر چه چیزی هست؟  فرقش با زمانی که فقط داره احترام  به یک دختر میذاره چیه ؟ فرقش با زمانی که فقط حس شهوت  به اون دختر داره چیه؟
می تونین توی موقعیت دانشگاه بگین و یه پسر 28 ساله رو در نظر بگیرین که دانشجوی دکتری هست و مذهبی به نظر میاد. می ترسم اشتباه کنم .

پاسخ :
سلام
وقتی یه پسر حقیقتا امکان ازدواج کردن رو داشته باشه و دختری رو پسند کنه ، و در انتخابی که کرده مطمئن باشه ، شک نداشته باشید که از طریق خانواده اقدام می کنه .پس اولین نشانه ، خواستگاری رسمی و با خانواده از دختر هستش، چنین پسرانی سریع می خوان همه چیز رسمی بشه .
بعضی از پسران قصد و توان ازدواج کردن رو دارند و دختری رو زیر نظر میگیرن ، با خودشون میگن ظاهرا گزینه ی مناسبی هستش . ولی چون مطمئن نیستند که انتخاب شون درست باشه ، فوری خواستگاری نمی کنن .
در چنین مواقعی به دختر مورد نظرشون پیشنهاد میدن که بیشتر با هم آشنا بشن . یا ممکنه از در دوستی وارد بشن .
راه درست برخورد با این گونه پسرها چیه ؟
در نگاه اول شاید اون دختر با خودش بگه خب پسر مردم حق داره چنین پیشنهادی بده چون منو نمیشناسه .
درست ترین راه مواجهه با پیشنهاد آشنایی بیشتر از طرف پسر ، اینه که بسنجید اون پسر چقدر در قصدی که داره جدی هستش . چطور ؟
بهش بگید من با آشنایی بیشتر مشکلی ندارم ، منتهی باید خانواده م در جریان باشن ! با اطلاع خانواده و در یک مکان امن ، یکی دو جلسه در مورد کلیات با هم صحبت کنیم اگه دیدم شرایط مون به هم میخوره، به صورت رسمی پذیرای شما و خانواده تون هستیم . 
پسران پیشنهاد دهنده با شنیدن این خواسته دو کار می کنن :
1 - اگه پیشنهادش باد هوا بوده و می خواسته فقط با شما دوست بشه و ... ، پا پس میکشه و ممکنه چند تا حرف درشت هم بارتون کنه !
بعضی ها هم ننه غریبم بازی در میارن که فعلا نمی تونم خواستگاری بیام ، سربازی نرفتم ، فعلا توان ازدواج ندارم و ... . این جا یه سوال مطرح میشه ، شما که توان ازدواج کردن ندارید چرا پا پیش گذاشتید ؟ 
بله، برخورد بی رحمانه ای هستش، به همون اندازه بی رحم که یک پسر بدون داشتن شرایط ازدواج ، به خودش اجازه میده فکر و احساس یک دختر رو درگیر خودش بکنه ، اون برخورد سخت بهتر از اینه که خودتون رو وارد مسیری بکنید که امکان سوء استفاده از روح و جسم شما زیاده .
2 - پسر از انتخابش حدود مثلا 70 درصد اطمینان داره ، فقط چند موضوع مبهم براش وجود داره ، در این صورت دلیلی وجود نداره که از پیشنهاد شما استقبال نکنه .
فوقش با حضور مادر یا پدر شما در یک مکان امن ، می تونه سوالاتش رو بپرسه و از شما جواب بگیره و بعد از خواستگاری رسمی ، وارد جزئیات بشه .

دختران عزیز توجه داشته باشید که تن دادن به برگزاری جلسات متعدد یا دوستی به بهانه ی آشنایی ، به ضرر شماست .
چرا ؟
چون شما یک نقطه ی قوت در وجودتون دارید . ولی همون نقطه ی قوت ، قبل از ازدواج میشه بد ترین نقطه ضعف شما که سخت ترین ضربه ها رو از همین نقطه قوت می خورید .
نمی خوام موضوع رو باز کنم چون ممکنه مورد سوء استفاده قرار بگیره . فقط اینو از بنده قبول کنید که راضی به دیدارهای آشنایی بدون اطلاع خانواده نشید . الزام اجازه پدر برای دختر در ازدواج به همین خاطر هستش .
مورد داشتیم دختر خانمی پرسیده ؛
پسر مورد علاقم ازم می خواد نیازهای جنسی اون رو برآورده کنم ! شک داره که تن به این خواسته بده یا نه ؟!
الان یه عده از دختران ممکنه بگن چه دختر ساده و ... ! باور کنید اون دختر خانم اگه در ابتدای آشنایی با اون پسر چنین درخواستی ازش میشد ، اون پسر دندون توی دهانش نداشت ! اما این که چرا به این جا رسیده که میگه قبول کنم یا نه رو باید در جلسات آشنایی متعدد و حرف هایی که بین شون رد و بدل شده جستجو کرد .
بنابراین هرگز با پسری که میگه قصد ازدواج دارم ، بدون اطلاع خانواده و مخفیانه ارتباط نگیرید . یکی از دلایل مهم این توصیه اینه که شما وقتی مخفیانه با کسی در ارتباط هستید ، ممکنه یه خواستگار خوب بیاد سراغ تون ، اما شما چون خودتون رو اخلاقا مجبور به وفاداری نسبت به پسری می دونید که مخفیانه باهاش ارتباط دارید ، نقد رو رها می کنید و می چسبید به نسیه !
در نتیجه پسری که توان ازدواج کردن داشته ، با خانواده اومده جلو رو رد می کنید و دل تون رو خوش می کنید به وعده های کسی که معلوم نیست چقدر از حرفاش راست و چقدر دروغ !
به این فکر کنید که اگه بعد از مدتی به هر بهانه ای گفت به درد همدیگه نمی خوریم ، آیا می تونید اون خواستگار یا خواستگاران رو برگردونید ؟!
حتی اگه خودتون هم پشیمان بشید ، کافیه طرف مقابل یه کم التماس کنه ، کافیه گریه زاری کنه و ... ، اون وقت حس مادرانه شما گل می کنه و میگید گناه داره ! در نتیجه حتی اگه با هم ازدواج کردید ، ازدواج موفقی نخواهد بود ، چون شما چشم تون رو روی تفاوت ها بستید ، اونم به خاطر دلسوزی !
پس یه پسر دارای امکانات ازدواج اگه به شما علاقمند شد یک کار انجام میده :
فورا با خانواده از شما خواستگاری میکنه ، یا این که در یکی دو جلسه با حضور خانواده در مورد کلیات با شما حرف میزنه ، البته بدون حرف های احساسی .
دل تون رو خوش نکنید به پسرانی که ؛
1 - نگاه های خاصی به شما می کنند ← علت و انواع نگاه های پسران و دختران
2 - هر جا هستید ، اون ها هم هستند 
3 - به شما توجه ویژه ای دارند 
4 - رفتار و گفتار شما رو تائید می کنند 
5 - تمایل نشون میدن با شما حرف بزنن
و ...
این ها هیچ کدوم نشانه های علاقمندی یک پسر برای ازدواج محسوب نمیشن، با چنین پسرانی رفتار محترمانه داشته باشید ، مثل بقیه ، اما به اون ها برای ازدواج امید نداشته باشید ، مگر این که با خانواده از شما خواستگاری کنند . 

توصیه از شما :
1 - پست های " رفتارشناسی پسران برای ازدواج" رو حتما مطالعه بفرمائید ، چنین مجموعه ای رو جایی پیدا نمی کنید . این موضوع وبلاگ خانواده برتر حاوی بیش از 340 پست هست . در این پست ها ، دختران برای کسی شناخت از پسران برای ازدواج، سوالاتی رو پرسیدند و جواب هایی رو هم دریافت کردند . بنابراین اون پست ها رو از دست ندید و به دخترانی که قصد شناختن پسران برای ازدواج رو دارند هم معرفی کنید . 
2 - در صورتی که کار به خواستگاری رسمی رسید ، پست " روند کسب شناخت برای ازدواج " می تونه کمک های فوق العاده خوبی به شما بکنه .
موفق باشید


↓ مجموعه مطالب مرتبط ↓ :
مشورت در ازدواج خانم ها (۲۱۷۴ مطلب)
رفتارشناسی پسران برای ازدواج (۳۵۹ مطلب)
مطالب محسن نجفی (۱۴۰ مطلب)
علت و انواع نگاه های پسران و دختران (۲۴ مطلب)
دانستنی های قبل از ازدواج (۲۰۴ مطلب)

کاربران خانواده برتر در مورد پست (نشانه های علاقمندی پسر به دختر برای ازدواج) ، (۳۸) نظر داده اند، برای مطالعه نظرات کمی پایین تر بروید
↓اگر می خواهید این مطلب را به دوستان تان معرفی کنید یکی از شکلک های زیر را انتخاب بفرمائید↓