سلام دوستان
نشانه های عشق برای ازدواج یک پسر به یک دختر چه چیزی هست؟  فرقش با زمانی که فقط داره احترام  به یک دختر میذاره چیه ؟ فرقش با زمانی که فقط حس شهوت  به اون دختر داره چیه؟
می تونین توی موقعیت دانشگاه بگین و یه پسر 28 ساله رو در نظر بگیرین که دانشجوی دکتری هست و مذهبی به نظر میاد. می ترسم اشتباه کنم .

پاسخ :
سلام
وقتی یه پسر دختری رو بخواد ، و در انتخابی که کرده مطمئن باشه ، شک نداشته باشید که از طریق خانواده اقدام می کنه .پس اولین نشانه ، خواستگاری رسمی و با خانواده از دختر هستش .
بعضی از پسران دختری رو زیر نظر میگیرن ، با خودشون میگن ظاهرا گزینه ی مناسبی هستش . ولی چون مطمئن نیستند که انتخاب شون درست باشه ، فوری خواستگاری نمی کنن .
در چنین مواقعی به دختر مورد نظرشون پیشنهاد میدن که بیشتر با هم آشنا بشن . یا ممکنه از در دوستی وارد بشن .
راه درست برخورد با این گونه پسرها چیه ؟
در نگاه اول شاید اون دختر با خودش بگه خب پسر مردم حق داره چنین پیشنهادی بده چون منو نمیشناسه ، یا این که به قول ازدواج چنین پسرانی دل خوش کنن .
درست ترین راه مواجهه با پیشنهاد آشنایی بیشتر از طرف پسر ، اینه که بسنجید اون پسر چقدر در قصدی که داره جدی هستش . چطور ؟
بهش بگید من با آشنایی بیشتر مشکلی ندارم ، منتهی باید خانواده م در جریان باشن !
پسران پیشنهاد دهنده با شنیدن این خواسته دو کار می کنن :
1 - اگه پیشنهادش باد هوا بوده و می خواسته فقط با شما دوست بشه و ... ، پا پس میکشه و ممکنه چند تا حرف درشت هم بارتون کنه !
بعضی ها هم ننه غریبم بازی در میارن که فعلا نمی تونم خواستگاری بیام ، سربازی نرفتم ، فعلا توان ازدواج ندارم و ... . این جا یه سوال مطرح میشه ، شما که توان ازدواج کردن ندارید چرا پا پیش گذاشتید ؟ 
بله برخورد بی رحمانه ای هستش ، ولی بهتر از اینه که خودتون رو وارد مسیری بکنید که امکان سوء استفاده از روح و جسم شما زیاده .
2 - پسر از انتخابش حدود مثلا 70 درصد اطمینان داره ، فقط چند موضوع مبهم براش وجود داره ، در این صورت دلیلی وجود نداره که از پیشنهاد شما استقبال نکنه .
فوقش با حضور مادر یا پدر شما در یک مکان امن ، می تونه سوالاتش رو بپرسه و از شما جواب بگیره و بعد از خواستگاری رسمی ، وارد جزئیات بشه .

دختران عزیز توجه داشته باشید که تن دادن به برگزاری جلسات متعدد یا دوستی به بهانه ی آشنایی ، به ضرر شماست .
چرا ؟
چون شما یک نقطه ی قوت در وجودتون دارید . ولی همون نقطه ی قوت ، قبل از ازدواج میشه بد ترین نقطه ضعف شما که سخت ترین ضربه ها رو از همین نقطه قوت می خورید .
نمی خوام موضوع رو باز کنم چون ممکنه مورد سوء استفاده قرار بگیره . فقط اینو از بنده قبول کنید که راضی به دیدارهای آشنایی بدون اطلاع خانواده نشید . الزام اجازه پدر برای دختر در ازدواج به همین خاطر هستش .
موفق باشید


↓ مجموعه مطالب مرتبط ↓ :
مشورت در ازدواج خانم ها (۲۱۲۵ مطلب)
رفتارشناسی پسران برای ازدواج (۲۸۶ مطلب)
مطالب محسن نجفی (۱۱۴ مطلب)

مردم در مورد این موضوع (۳۳) نظر داده اند، برای مشاهده بخش نظرات کمی پایین تر بروید