سلام

من یه دختر قد کوتاهم که بخاطر قدم یه ترس پنهانی از آینده تو وجودم داشتم و همیشه آرزوم بود چند سانتی بلند تر میبودم. الآن 155 هستم. ولی وقتی به مسئله قد دقیق شدم که کار از کار گذشته بود.

خب من روحیاتم طوریه که از بچگی عاشق ازدواج بودم و واسه این اتفاق لحظه شماری میکردم. جدیدا این ترس داره روحم رو مثل خوره میخوره ، اینکه نکنه یکی منو بخاطر قدم نپسنده ! من از نظر بقیه معیارها قابل قبول هستم و این موضوع بزرگترین عیبمه.

همیشه مواظب بودم عاشق کسی نشم قبل از ازدواج. ولی جدیدا از یه آقا پسری بخاطر اخلاق و ایمان شون و طرز رفتارشون خوشم اومده که از قضا ایشون قدشون خیلی بلنده . من معیارم واسه ازدواج اصلا قد نبود و یه جورایی دوست نداشتم طرف مقابلم قدش بلند باشه. ولی در مورد ایشون واقعا نمیدونم چی شد که اینطوری شد.

این آقا از نظر مالی سطح شون یه کم پایینه و دانشجو هستن و کارشون هم فعلا هنوز درست نشده. این روزها خیلی غمگینم و روحیه م رو کلا باختم. میترسم ایشون بخاطر قدم منو نپسندن در صورتی که بقیه خصوصیاتم بد نیست و دوست داشتنی هم هستم.

ولی همین عیب باعث ترس عجیبی توی دلم شده. به نظرتون این مسئله قد دختر اینقدری مهمه که یکی بخاطرش پشت پا بزنه به بقیه صفات خوب یه دختر و علاقش رو رد کنه؟!

البته من قرار نیست بهشون درخواست ازدواج بدم ولی یکی از فامیلاشون که از آشنای ما هستن و به ایشون هم نزدیکن به شوخی گاهی اوقات حرفایی میزنن انگار میخوان منو بهشون پیشنهاد بدن ( تقریبا از این بابت مطمئنم). منم از شکسته شدن غرورم بخاطر موضوعی که نقطه ضعفمه خیلی میترسم .

هم ایشون و هم من مذهبی هستیم . به نظرتون یه پسر مذهبی هم این مسئله میتونه براش در حدی مهم باشه که بقیه خوبی های یه دختر و اخلاق و ایمان و حجاب و خانواده به چشمش نیاد؟

خب من به عنوان یه دختر نه پول و نه قد طرفم برام مهم نیست.با وجود اینکه از نظر مالی پدرم وضعشون خوبه و خودم هم ظاهر نسبتا زیبایی دارم و خواستگارای زیادی هم داشتم که اکثرا وضع مالیشون خوب بوده ولی بخاطر اختلاف عقیده یا من رد کردم یا اونا نپسندیدن به هر دلیلی ( دوستان عزیزم این حرفا رو به قصد تعریف از خودم نمیگم میخوام شرایط رو براتون مجسم کنم تا واقع بینانه تر بتونید نظر بدین.

لطفا اگه ممکنه بهم دلداری الکی هم ندین. میخوام با واقعیت رو به رو بشم تا بیشتر از این درگیرشون نشدم سعی کنم فراموشش کنم )


مردم در مورد این موضوع (۴۳) نظر داده اند، برای مشاهده بخش نظرات کمی پایین تر بروید
↓ در مورد این موضوع بیشتر بخوانید ... ↓ :
مسائل دختران جوان (۲۱۳۲ مطلب) رفتارشناسی پسران برای ازدواج (۲۵۴ مطلب)

این مطلب برای شما مفید بود؟ بله خیر