برای شروع بحث بهتر است بدانیم اعتماد ب نفس چیست ؟ برای فهم بهتر، اعتماد به نفس را با مثالی توضیح میدهم . تصور کنید در یک جمع نشسته اید ،  میزبان می خواهد شما رو به دوستانش که شما را نمیشناسند معرفی کند . پس از گفتن نام شما ، اگر شما مثلا یک برق کار حرفه ای باشید میزبان به دوستانش می گوید دوست من یک برق کار حرفه ای و اهل کار می باشد . در این حین به دلیل تمجید و تعریف از شما ، نحوه نشستن، نحوه صحبت کردن شما در نتیجه این تعاریف متفاوت می شود شما می توانید با قاطعیت تر صحبت کیند . شما میتوانید روابطتان را در آن جمع بهتر کنید و بهتر رابطه برقرار کنید و حس اعتماد به نفس به شما دست می دهد .
 به طور کلی به این حس که باعث می شود شما احساس اقتدار بیشتری کنید اعتماد بنفس میگوییم.
 بنابراین برای داشتن اعتماد به نفس بهتر است یک شاخه یا یک حرفه و یا یک تخصص داشته باشد . این باعث خود باوری شما خواهد شد . همین که شما  احساس کنید که می توانید و از درون از خود احساس رضایت داشته باشد  به شما کمک میکند که اعتماد به نفس بالایی داشته باشید.
بنابراین اعتماد به نفس یعنی اعتماد به خود ، اعتماد به این که من میتوانم . اعتماد به توانایی هایتان .
اگر در درونتان بگردید حتما ی نقاط مثبتی را در خود خواهید یافت . مثلا ممکن است شخصی در زمینه خیاطی مهارت داشته باشد یا ممکن است شخصی در زمینه خوش نویسی مهارت داشته باشد . هنر فقط این نیست که شما نوازنده ماهری باشید ، هنرمیتواند خوب زندگی کردن باشد . اگر به درونتان بنگرید و نقاط مثبت خود را بیاید و آنهارا تقویت کیند ان وقت توانسته اید احساس مفید بودن بکنید . این یک راه حل مناسب برای افزایش اعتماد ب نفس می باشد .
نگرشتان را نسبت به مردم ، اقوام ودوستانتان مثبت کنید . یادتان نرود منفی اندیشی نسبت به خود ودیگران یکی از دلایل نداشتن اعتماد ب نفس می باشد.
سعی کنید در ابتدا خودتان را دوست داشته باشد ، برای دوست داشتن خود رابطه تان را با مبدا آفرینش یعنی خدا بیشتر کنید به مرور این ایمان سبب می شود خودتان را دوست داشته باشید .
اگر پای حرف های شخصی که اعتماد ب نفس ندارد بنشینید می شنوید که از نداشتن ارتباط با دیگران رنج میبرد و اینکه نتوانسته با دیگان ارتباط برقرار کند در زندگی روزمره و حتی ازدواجش تاثیر گذاشته است .
اشخاصی که اعتماد به نفس ندارند نمی توانند با دیگران رابطه برقرار کنند و از جمع ها مخصوصا جمع های خانوادگی گریزان هستند . برای از بین رفتن این حالت پیشنهاد می شود برای شروع کار برای از بین بردن این حالت در خود در جمع های خانوادگی حضور پیدا کنند و سعی کنند ( هر چند سختشان باشد ) شروع به صحبت با اقوام در مورد علم ، هنر یا شرایط جامعه سخن بگویند . به مرور این روابط کوچک آنها را از این حس آزار دهند نجات می دهد و آن ها می توانند در جمع ها حضور داشته باشند و روابطشان با اطرافیان گسترده تر می شود.


نکته مهم در مورد باز نشدن لینک های پیشنهادی:
در صورتی که لینک های بالا و یا سایر لینک های خانواده برتر،برای شما باز نشدند، دوستانی که با رایانه بازدید کننده هستند روی لینک مربوطه راست کلید کنند و دوستانی هم که با گوشی و تبلت از وبلاگ بازدید می کنند لینک مربوطه را 2 ثانیه لمس کنند، در ادامه اگر گزینه باز شدن در صفحه جدید را انتخاب شود لینک مربوطه برای شما نمایش داده می شود
آموزش رفع دائمی این مشکل حل مشکل باز نشدن لینک ها
کاربران محترم خانواده برتر در مورد پست (راههای افزایش اعتماد به نفس) ، (۴) نظر داده اند، برای مطالعه نظرات کمی پایین تر بروید یا اینجا (کلیک-لمس) کنید.
↓ موضوعات مرتبط ↓ :
مسائل اجتماعی روز جامعه (۵۳۹ مطلب مشابه) مطالب کاربران (۷۸۰ مطلب مشابه) خودسازی در دختران (۳۹۶ مطلب مشابه) خودسازی در پسران (۱۵۷ مطلب مشابه)
↓ موضوعات پربیننده و منتخب ↓ :
ابراز علاقه دختر به پسر نیاز جنسی دختران نیاز عاطفی دختران دختران مجرد 30+ سال پسران مجرد 30+ سال آموزش های شوهرداری آموزش های زن داری دوستی به قصد ازدواج مشورت در ازدواج خانم ها ازدواج موفق دکتر فرهنگ دوران عقد مسائل زناشویی درد دل های پسران آموزش ترک خودارضایی آموزش کنترل فشار جنسی مسائل خانم های چادری فشار جنسی قبل از ازدواج