سلام

یکی از راه حل های مواجهه با مشکلات سخت زندگی اینه که روش مواجهه به مشکلات رو تغییر بدیم ، این تغییر می تونه در نحوه ی نگرش و تغییر خودمون در برابر اون مشکل و یا نقل مکان از جایی باشه که اون مشکل وجود داره . می تونه با ترک معاشرت با یه سری افراد و یا برقراری ارتباط با افرادی جدید باشه .

آیا در بحث نداشتن خواستگار هم همیشه چنین رفتارهایی داشت ؟

تلاش برای رشد اخلاقی و معنوی؛

ممکنه خدا چند گزینه رو برای شما در نظر گرفته بودند ، اما شما همه رو رد کردید . شاید بشه این طور گفت که در حال حاضر شخصی که با شما تناسب داشته باشه وجود نداره . پس طبیعتا کسی هم سراغ شما نمیاد . 

پس برای جذب خواستگاران جدید در وهله ی اول باید برای بهتر شدن خودتون از لحاظ اخلاقی و معنوی تلاش کنید، معایبی رو که می تونید برطرف کنید تا در نهایت یه تغییراتی در شما اتفاق بیافته و افراد جدیدی با شما تناسب پیدا کنن و به خواستگاری شما بیان . 

تغییر نگرش به زندگی هم می تونه باعث جذب خواستگار بشه ؛

ممکنه دختری چند خواستگار رو به دلایل 1، 2 و 3 رد کرده باشه . طبیعتا وقتی بقیه از این موضوع خبردار بشن افرادی که مثلا قد ، شغل ، وضعیت مالی و ... اون ها با خواسته های شما فرق داره رو به شما معرفی نمی کنن ، اما کافیه شما در یک تغییر نگرش ، نظرتون نسبت به اون دلایل تغییر کنه ، مثلا انتظار داشتید فلان شغل رو داشته باشه ، اما حالا میگید اگه شغلش یه چیز دیگه هم بود موردی نداره ، قبلا می خواستید همشهری خودتون باشه اما حالا میگید از شهرهای همجوار هم اگه کسی باشه بیشتر بررسی می کنم، می گفتید مثل خودم فلان مدرک رو داشته باشه ، اما حالا میگید با مدرک پایین تر هم مشکلی ندارم و ... ، حالا اگه این تغییر نگرش ها به گوش دیگران برسه ، شما می تونید منتظر خواستگاران جدیدی باشید . 

معاشرت با افراد جدید و موجه ؛

ممکنه شما با افرادی نشست و برخاست کنید که وجهه اجتماعی خوبی ندارند ، شما که خودتون مثل اون ها نیستید ، پس خواستگارانی رو ممکنه جذب کنید مجبورید اون ها رو رد کنید ! از طرف دیگه وقتی از شما تحقیق میشه ، می بینن که با چه افرادی رفت آمد دارید ! پس ... ! اما اگه با افرادی بگردید که وجهه اجتماعی بهتری دارند طبیعتا در تحقیقاتی که از شما میشه یه طور دیگه در مورد شما نظر میدن ، و چه بسا همون افراد ، خواستگاران جدیدی رو به شما معرفی کنن .

موفق باشید

↓ مجموعه مطالب مرتبط ↓ :
مشورت در ازدواج خانم ها (۲۲۱۳ مطلب)
مشورت در ازدواج آقایان (۱۶۱۲ مطلب)
فرهنگ سازی (۳۵ مطلب)
مطالب محسن نجفی (۱۴۶ مطلب)

کاربران خانواده برتر در مورد پست (برای جذب خواستگاران جدید، خودتون رو تغییر بدید) ، (۱۳) نظر داده اند، برای مطالعه نظرات کمی پایین تر بروید