به نام آفریدگار یکتا 

سلام 

در این پست قصد دارم ویژگی های مثبت افراد درون گرا رو بیان کنم و چند سوال مطرح کنم. چون خودم جزء این افراد هستم. درون گراها علاقه ی زیادی به سکوت و تنهایی دارن و در جمع ملاحظه گر هستن. که سوزان کین نویسنده ی پرفروش ترین کتاب راجع به درون گرایی در این باره می گوید :

ما خلاف جامعه نیستیم، ما یک جامعه ی جدا هستیم، من نمی توانم بدون خانواده و بهترین دوستانم زندگی کنم، اما خواستار تنهایی نیز هستم.

مدل های مختلف درون گرایی :

طبق گفته ی روان شناسان 5 نوع درون گرا وجود داره :

1_ اجتماعی ، 2_ فکری ، 3_ مضطرب ، 4_ مهار شده

درون گرای اجتماعی وقتش را به تنهایی و یا حضور در یک گروه کوچک می گذراند، درون گرای فکری تمایل دارد که درون گرا باشد و فکر کند ، درون گرای مضطرب در موقعیت های اجتماعی خجالتی و عصبی است، درون گرای محدود و مهار شده به دنبال هیجان نیست و فعالیت های آرام را ترجیح می دهد.

بسیاری از درون گراها افراد شاد و خوشحالی هستن.

مزیت ها : 

می توانند یک مدیر خوب باشند ، متفکران خلاقی هستند ، شنوندگانی عالی هستند ، دوستان خوبی هستند ، مراعات می کنند ، اغلب نویسندگان بزرگی هستند ، آمادگی کامل برای انجام هر کاری را دارند ، این ویژگی ها رو هم روان شناسان اروپایی بیان کردن . حالا شما جز کدوم یک از این مدل ها هستید؟

آیا تا به حال برای برطرف کردن نقاط ضعف تون تلاش کردید؟ ، آیا از استعدادهایی که دارید استفاده کردید ؟ ، واکنش شما به انتقادهای دیگران چی بوده ؟

ممنون 


↓ مجموعه مطالب مرتبط ↓ :
مسائل پسران جوان (۱۳۷۲ مطلب)
مسائل دختران جوان (۲۲۰۶ مطلب)
روابط اجتماعی دختران (۱۴۷ مطلب)
روابط اجتماعی پسران (۵۶ مطلب)

کاربران خانواده برتر در مورد پست (ویژگی های مثبت افراد درون گرا و چند سوال) ، (۵۷) نظر داده اند، برای مطالعه نظرات کمی پایین تر بروید
↓اگر می خواهید این مطلب را به دوستان تان معرفی کنید یکی از شکلک های زیر را انتخاب بفرمائید↓