سلام و وقت بخیر

موضوعی که ذهنم رو به عنوان یک پسر مجرد درگیر کرده و تا حالا به کرات در خانم ها دیدم ( نمیگم همه خانمها این طوری اند ولی متاسفانه در اکثر خانم های اطرافم این صفت به شدت وجود دارد) یکسری صفات زشت اخلاقی مثل بدبینی ، زود قضاوت کردن ، لج بازی و ... است.

به کرات دیدم که خانم ها خیلی سریع کوچکترین و محترمانه ترین حرف ها رو به خودشون میگیرند. یک سوال ساده و بدون منظور رو در حد انتقاد ، یک انتقاد محترمانه و ساده در رو حد توهین و حمله و یک دعوای لفظی رو در حد قهر طولانی مدت بالا میبرند. صداقت اطرافیان شون رو دروغ قلمداد میکنند ( بدون هیچ دلیل مشخصی ) خودشون هم به بقیه دروغ میگن ... به شدت دو رو اند و ظاهر و باطن شون با هم فرق میکنه ، در ظاهر فکر میکنی که هیچ مشکلی نیست و حرفت رو پذیرفته اما بعدا میفهمی که همون موقع فکر میکرده که داشتی دروغ میگفتی !!!

نه فقط با من، با اکثر پسر ها و حتی خانم های دیگه اینطوری اند!!! الان توی یک کلاس دانشگاه که دارم نگاه میکنم، دخترها اکیپ و دسته های مختلف اند که همه دسته ها تقریبا با هم مشکل دارند. توی روی هم قربون صدقه هم میرند اما پشت سر هم میگند فلانی دروغ میگه ، فلانی جزوه و نمونه سوال داره مخفی میکنه ، فلانی ... !!!

به شخصه مشابه این رفتار ها رو در پسر های اطرافم خیلی خیلی کم و نادر میبینم.

به نظرم بخش عمده دعوا ها و مشاجره های بین افراد خصوصا زن و شوهر و خصوصا زن یا شوهر با خانواده همسر ریشه داخل همین نوع رفتار ها داره. یعنی یک طرف یا هر دو طرف نسبت به همدیگه بدبین اند، کوچکترین حرفی که زده بشه یا رفتار عادی و ساده بدون منظور تبدیل به قهر ها، بدگویی کردن ها ، غیبت کردن ها و دعوا ها میشه !!! چرا ؟ چون مخاطب (اکثرا خانمها) حاضر نیستند خوشبینانه به مسایل نگاه کنند، حاضر نیستند زمانی که اطلاع دقیق ندارند و مطمئن نیستند قضاوت نکنند ، حاضر نیستند گذشت کنند که حالا اون اشتباهی کرد من همون اشتباه رو باهاش نکنم (لجبازی).

الان به عنوان پسر مجردی که 3-4 جا خواستگاری رفتم این مورد رو داخل اکثر دختر ها دیدم طوری که اصلا شده معیارم، یکسری سوالات از خودش و تحقیق ها از اطرافیانش میکنم تا ببینم اینطوری هست یا نه. و متاسفانه اکثرا همینطوری اند !!!

اکثر افراد میگن اخلاق جز معیار های اصلی است و بدون اخلاق نمیشه زندگی کرد. خب این یک مورد مهم اخلاقی است. آیا باید محکم روی اعتقادم بمونم و دختر هایی که اینطوری هستند رو رد کنم ؟!!! یا باید مثل اکثر مرد های اطرافم که با همچین دختر هایی ازدواج کردند و کاری جز تحمل نمیتونند انجام بدهند (اگه بتونند) منم فقط تحمل کنم ؟!!!

اگر اعتقاد داریم یکی از اهداف ازدواج رسیدن به آرامش است آیا زندگی کردن با یک انسان لجبازِ و بدبین به آدم آرامش میده یا بر عکس زندگی رو کوفت آدم میکنه ؟!!!

من حتی برای رسیدن به همچین چیزی حاضر شدم از برخی معیارهای دیگه ام که ارزش کمتری دارند مثل زیبایی تا حدی کم کنم و کوتاه بیام ولی هنوزم همچین کسی رو نتونستم پیدا کنم ... آیا واقعا همچین دخترایی پیدا میشند ؟!!

خوشحال میشم دوستان تجربیات و نظراتشون رو راجع به این مسئله بگن .


بیشتر بخوانید ...

دختر ها میگن ملاک اصلی ما اخلاق و ایمانه ولی ...

اولین و دومین معیار برای ازدواج ، ایمان و اخلاق

آیا تنها معیار ازدواج مسائل مالی شده ؟!↓ مجموعه مطالب مرتبط ↓ :
مشورت در ازدواج آقایان (۱۵۹۹ مطلب)

کاربران خانواده برتر در مورد پست (برای ازدواج باید لجبازی و بدبینی دختر رو ملاک قرار داد ؟!) ، (۳۲) نظر داده اند، برای مطالعه نظرات کمی پایین تر بروید
↓اگر می خواهید این مطلب را به دوستان تان معرفی کنید یکی از شکلک های زیر را انتخاب بفرمائید↓