سلام

مزاج جنسی علاوه بر وراثت و ژنتیک تابع عوامل دیگر نیز هست. در کل مزاج جنسی را می توانیم بگوییم دو نوع است.

۱.مزاج جنسی بالقوه:

این نوع مزاج از همان اول زندگی مشخص می شود و با ویژگی های شخصیتی هر شخص می توان تشخیص داد. این نوع مزاج جنسی فقط بستگی بستگی به ژنتیک دارد و تابع هیچ عامل دیگر نیست. و از نوزادی تا کهنسالی ثابت است.

۲.مزاج جنسی بالفعل:

این مزاج جنسی از اول همان مزاج جنسی بالقوه است. فقط بعد دستخوش تغییراتی می شود. با یه مثال توضیح می دهم شما فردی را در نظر بگیرد که ذاتا داری میل جنسی بالاست. آن پسر تا چهارده سالگی اش فشار جنسی دارد و از این فشار رنج می برد که یکباره در ۱۴سالگی پدر و مادرش از هم طلاق می گیرند و این باعث می شود آن پسر افسرده گردد.

افسردگی او باعث می شود که او نه تنها دیگر فشار جنسی نداشته باشد بلکه کلا این پسری که تا الان سرشار از شهوت بوده کلا سرد شود و این سردی او اگر افسردگی اش درمان نشود احتمال دارد تا بزرگسالی هم ادامه پیدا کند.

حال مزاج جنسی بالقوه او گرم است اما مزاج بالفعل او سرد است. برعکسش هم پیش می آید یعنی یک نفر که ذاتا سرد است به دلیل وجود ماهواره از کودکی در خانه و مصرف همیشگی گرمی ها او مزاجش تغییر کند و گرم شود و شاید این گرمی تا سال ها ادامه داشته باشد.

برای تشخیص مزاج جنسی بالقوه افراد دانستن ویژگی های افراد تا حدی کمک می کند و می توان تقریبا به آن پی برد. اما برای تشخیص مزاج بالفعل علاوه بر دانستن ویژگی ها باید از گذشته فرد هم تاحدودی با خبر باشیم.


برای مشاهده ی نظرات مردم در این مورد کمی پایین تر بروید
موضوعات مرتبط - با کلیک روی کادر یا کادرهای زیر مطالب بیشتری را در این مورد خواهید دید :
مسائل پسران جوان مسائل دختران جوان مطالب کاربران در مورد رابطه جنسی